AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)

KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
#81
Aelf olarak adlandırılan devrim - Paralel işlemeBitcoin eskidir. Yavaştır, pahalıdır ve gerçek bir değeri yoktur. BTC işlemlerinin kullanımına karşı bu argümanları duymuş olabilirsiniz. Aslında bu, bazen kripto para birimlerinin bir bütün olarak kullanılmasına karşı koymak için kullanılır. Ama gerçekten doğru mudur? Bu görüşlerin arkasında muhtemelen abartılı ya da bağlam dışı olan bir miktar hak kesinlikle vardır. Bunun nedeni, Bitcoin ağını çalıştıran Blockchain’in ölçeklenebilir olmamasıdır ve ele alınması gereken nokta budur. Lightning Network; bu sorunu çözmeye çalışır, ancak temelde eski bir 1960 Holden’e bir Nissan GTR motorunu yerleştirmenin Blockchain eşdeğeridir. Neden sorunu tamamen çözemeyeceği ile ilgili birçok sebep vardır.

Bu makale, bu ayrıntılara bakmayacak; ancak bunun yerine bu sorunu tamamen devrimci bir şekilde çözen Aelf projesini inceleyecektir. Paralel işleme, yanlış yapıldığında bir Blockchain ağında tahribata yol açabilecek karmaşık bir problemdir; ancak doğru yapıldığında mevcut Blockchain’in sınırlamalarını büyük ölçüde ortadan kaldırabilir.

Önce bir adım geriye gidelim. Mevcut blockchain teknolojisinin performansını artırmak için üzerinde çalışılacak iki katman vardır. Birincisi; donanımın yükseltilmesine, daha büyük ve daha güçlü düğümlerin elde edilmesine ve herhangi bir donanım bileşeninin gücünü ve performansını artırmaya bakılabilir. İkinci özellik, verimliliği arttırmak veya işleme performansını kolaylaştırmaktır. Aelf, bu iki özelliğe de odaklanıyor. Paralel işleme yoluyla işleme performansında yapılacak iyileştirmeler bu makalede tartışılacaktır.

Ham anlamda paralel işleme, görevlerin işlenmesinin eşzamanlı olarak veya birbirleriyle paralel olarak yapılması anlamına gelir. Bu konsepti Blockchain’e uygulamak oldukça zordur; sadece blokların işlenmesi için kodlamayı yeniden yazmakla kalmaz, aynı zamanda düğümleri yeniden yapılandırmanız ve sonra işlem bağımlılığının üstesinden gelmeniz gerekir.

Hadi bunu yıkalım…

Bu makalede kodlama tartışılmayacaktır, ancak göz atmak isterseniz hepsi Aelf’in Github sayfasında (https://github.com/AElfProject/AElf) mevcuttur.

Düğümler, dikkatlice düşünülmesi gereken bir şeydir. Aelf ile ilişkili olarak ‘bulut bilişim’ ifadesini görmüş olabilirsiniz. Düğümlerle ilgili olarak aldıkları yaklaşım budur. Esasen bu; bir düğümün bir bilgisayar olması ve dolayısıyla bariz sınırlamalara sahip olması yerine, bir düğümün artık bir bilgisayarlar ‘kümesinden’ oluştuğu anlamına gelir. Bu, paralel işleme için zemin hazırlar. Bir düğüm, artık karmalama (hashing) gerektiren ve aynı anda kümedeki farklı bilgisayarlar tarafından işlenmelerini gerektiren çok sayıda işlem grubunu alabilir. Ayrıca bu, sistemi tutan en yavaş bilgisayarın darboğazı olmadığı için sistemin genel verimliliğini de geliştiriyor. Bir bloğun her bilgisayar tarafından doğrulanması gerekmez.

Bu, işlem bağımlılığı sorunu olan bir sonraki noktaya yol açar. Eğer A, B’ye 10$ gönderirse (ve B’de başlangıçta 5$ varsa) ve B, C’ye 15$ gönderirse; bu işlemlerin sırayla işlenmesi gerekir. Normal Blockchain tek düğümler ile bu bir sorun değildir, çünkü bir seferde 1 işlem işlenir. Ancak paralel işleme ile daha sonraki işlemlerin daha önceki işlemlerden önce işlenebilmesi riski vardır ve bu, reddedilmelere veya hatalara neden olabilir!

Bu çözümün iki ana yönü vardır. Birincisi, tüm yan zincirlerin tasarımına dahildir. Her bir yan zincirde bir sözleşme çalıştırarak gerekli organizasyonun çoğu doğal olarak gerçekleşir. Yan zincir 1'den gelen a işleminin, yan zincir 2'den gelen B işlemini etkilemesinin veya bağımlı olmasının muhtemel olmadığını biliyoruz. Çözümün ikinci kısmı ise Aelf Paralel Yürütme Zamanlayıcısıdır. Aelf, Blockchain’deki hesaplama bağımlılığını ve veri bağımlılığını bellek havuzundan ayırır. Bu, esasen paralel işlemeden kaynaklanan veri tehlikesi sorunlarını ortadan kaldırır. Zamanlayıcı, bağımlı işlemleri tanımlar ve paralel olarak çalışan hiçbir işin birbirine bağımlı olmaması için bunları sıralar.

Sonuç olarak paralel işlem fonksiyonları ve bağlamsız / değişmez bilişim, çekirdeklerden ve düğümlerden tam olarak faydalanır. Bu, verimliliği artıracaktır ve bu da hem ağın hem de kurumsal ölçekli Blockchain verilerini kolayca işleyebildiği noktaya kadar hem hızı hem de ölçeklenebilirliği artıracaktır.

Başka hiçbir Blockchain, bu sorunu bu kadar benzersiz ve çığır açan bir teknikle çözmeye çalışmamıştır. Aelf; sınırları zorlamıyor, onları geçmekte ve şu anda kendi sınırlarını belirliyor. Aelf; kurumsal dünyaya Blockchain getirmekle kalmayacak, aynı zamanda mevcut teknolojiyi devrimci bir dalgayla değiştiriyor. Gelen bir devrim vardır ve bu, Aelf olarak adlandırılır.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/t...-called-aelf-parallel-processing-61db75cc068a
 

KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
#84
✅ Aynı makine konfigürasyonu, 10 milyon döngü ekleme ve bölme testi durumunda Aelf; Ethereum Sanal Makinesinden (EVM) 169 kat daha yüksek olan sadece 84.01ms'ye ihtiyaç duyar; 1 milyon boş döngü...
İkinci olarak Aelf, Ethereum'un EVM'sinden 1223 kat daha yüksek olan sadece 0.5225 ms'ye ihtiyaç duyar.


✅ Haobo Ma: Performans testine göre Aelf'in sözleşme yürütmesinin, Ethereum EVM modülünü işlem hızında 1000 kez geride bıraktığı kanıtlandı. Testinizi yapmak için kodumuzu "https://github.com/AElfProject/AElf/tree/dev/bench/AElf.Benchmark" adresinden kullanabilirsiniz.

 

KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
#85
Performans Karşılaştırma Testi: AELF vs Ethereum

Aelf’in akıllı sözleşmelerin yürütülmesi ile ilgili performansı Ethereum’a göre binlerce kat daha hızlıdır.1. Test Durumu ve Kod
2. Makine Yapılandırması
3. Test Sonuçları
3.1 EVM
3.2 AELF
3.2.1 LoopDivAdd10M
3.2.2 LoopExpNop1M

Aelf ağının gelişimi olgunlaştıkça, ağın performansını çeşitli açılardan test etmek için çeşitli testler yapılmaktadır.

Aelf'in temelindeki teknolojinin gelişmiş doğasını kontrol etmek için yapılan en yeni testlerden biri, aynı ortamda hem Ethereum hem de Aelf'in performansını karşılaştırmaktı.

Sonuçlar çarpıcıydı. Aelf’in sözleşme yürütme etkinliğinin, Ethereum’un EVM’inden çok daha yüksek olduğu ve işlem hızında binlerce kez olmasa da Ethereum’u yüzlerce kez geride bıraktığı kanıtlandı. Ethereum, 256 bit yığın boyutu ve gaz sayımı genel performansa önemli ölçüde katkıda bulunurken sözleşme yürütülmesini desteklemek için EVM modülünü kullanır. Bunun aksine Aelf, sözleşmeyi C# yansıması yoluyla çağırır ve bu, birçok gereksiz uygulamanın atlanmasına izin verir.

1. Test Durumu ve Kod

Test, Ethereum loop-DivAdd-10M.json ve loop-exp-nop-1M.json kullanılarak yapıldı.

ETH: Official go implementation sürümüne göre
https://github.com/ethereum/go-ethereum

AELF: Official C# implementation sürümüne göre
https://github.com/AElfProject/AElf

Test durumu, ETH için standart test:
https://github.com/ethereum/tests/tree/develop/src/VMTestsFiller

İlgili Aelf test programı:
https://github.com/AElfProject/AElf/blob/dev/bench/AElf.Benchmark

2. Makine Yapılandırması
3. Test Sonuçları

LoopDivAdd10M: EVM, Aelf'ten 169 kat daha uzun sürer

LoopExpNop1M: EVM, Aelf’ten 1223 kat daha uzun sürer

3.1 Ethereum Sanal Makinesi (EVM - Ethereum Virtual Machine)

Yerleşik test programı yürütme sonuçlarının official go implementation sürümü aşağıda gösterilmiştir.

LoopDivAdd10M:14.236813572s

LoopExpNop1M: 639.16568ms (ms: milisaniye)
3.2 AELF

LoopDivAdd10M: 84.01ms

LoopExpNop1M: 0.5225ms


3.2.1 LoopDivAdd10M

Bölme/Ekleme döngüsü 10 milyon kez

Yöntem:Girdi:Sonuç:3.2.2 LoopExpNop1M

Yöntem:Girdi:Sonuç:Aynı makine konfigürasyonu, 10 milyon döngü ekleme ve bölme testi durumunda Aelf; Ethereum Sanal Makinesinden (EVM) 169 kat daha yüksek olan sadece 84.01ms'ye ihtiyaç duyar; 1 milyon boş döngü... İkinci olarak Aelf, Ethereum'un EVM'sinden 1223 kat daha yüksek olan sadece 0.5225 ms'ye ihtiyaç duyar.

500 mikrosaniyenin sonucunu aldığımızda, biz de şaşırdık; bu test programını daha önce çalıştırmak 5 ms aldı. Bu boş döngü kodunun optimizasyonunun bu sürümden dolayı olduğunu düşündük. Ancak ters derlemeden sonra, ilgili mantık hâlâ oradadır ve verilerin hiçbir problemi yoktur.KAYNAK: https://medium.com/@aelfblockchain/performance-comparison-test-aelf-vs-ethereum-c64912d3f592
 

KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
#86


Sürüm V0.7.0-Beta.2:

- [Tamamlanan] Yan Zincir Optimizasyonu: Başlatma ve kod yapısı

- [Tamamlanan] Konsensüs adaptasyonunu değiştirdikten sonra seçim sözleşmesi

- [Tamamlanan] Küçük blok paketleme konsensüsü

- [Tamamlanan] API domain kısıtlamaları

- [Tamamlanan] Sözleşme yürütme yapısı ve güvenlik kuralları

- [Tamamlanan] İşlem doğrulama birimi

- [Devam eden] Senkronizasyon mantığı iyileştirmeleri

- [Devam Eden] BlockLody'den işlem listesi (transactionList) yapısının kaldırılması

- [Devam eden] Bağımlılık azaltma kodu temizlenmesi #1670

- [Devam eden] İzin listesi ve konfigürasyon

Blok Kaşifi:

- [Tamamlanan] Windows ortamında Eklenti uyumluluk sorunu

- [Tamamlanan] Cüzdan özel yazılım (middleware) ayarı (SDK başlatma)

Test:

- [Tamamlanan] Kötü durum ve test için sözleşme güvenlik kuralları oluşturma

- [Tamamlanan] Ekonomik sistem birim testi

- [Devam eden] Yan zincir modülü çapraz zincir doğrulama entegrasyon testi

- [Devam eden] Konsensüs / Ekonomik Sistem regresyon testi

- [Devam eden] Depolama değerlendirmesi

- [Devam eden] Ağ bölme değerlendirmesi

- [Devam eden] Düğüm dışı değerlendirmesi

Diğer:

- [Tamamlanan] Basit zar merkezsizleşmiş/merkezi olmayan uygulaması (DAPP) ve dökümantasyon

- [Devam eden] Bilinen TODO'nun düzeltilmesi

- [Devam eden] Zincir stabilite probleminin düzeltilmesi

Bu Hafta için Plan:

Sürüm V0.7.0-Beta.2:

- Konsensüs / Ekonomik Sistem Regresyon Testi

- İzin listesi ve konfigürasyon

Cüzdan/Blok Kaşifi:

- Çoklu Token cüzdan geliştirme

Diğer:

- [Yinelenen] TODO uygulanması ve sorunlardaki hataların düzeltilmesi

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-development-progress-report-may-6th-12th-ca47b10da036
 

KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
#89
Aelf ve Poseidon Network Arasında Bir Konsensüs İşbirliğine Varıldı

Dünyanın ilk Merkezsizleşmiş İçerik Hızlandırma Platformu olan Poseidon Network, Akıllı Sözleşmelerini Aelf Enterprise 0.7.0 Beta sürümüne dayanarak dağıtacaktır.

16 Mayıs 2019'da Poseidon Network, Aelf ile uzun vadeli stratejik bir ortaklık yaptığını açıkladı ve akıllı sözleşmelerini Aelf Enterprise 0.7.0 beta sürümüne dayanarak dağıtmayı planlamaktadır.Poseidon Network, dağıtılmış düğümler ve dijital kimlik bilgileri yoluyla ağ içeriğinin bant genişliğini optimize eden karma bir Blockchain uygulama platformudur. Token ödülleri şeklinde kullanıcıların kendi boş bant genişliğine katkıda bulunmaları teşvik edilir. Böylece ağdaki her terminal cihazı; bir önbellek düğümü ve bant genişliği, depolama ve hatta bilişim gücü gibi kaynakları paylaşabilen bir PaaS platformu haline gelir.

Aelf’in kurumsal geliştirme platformu Enterprise 0.7.0 beta, Poseidon Network’e daha uygun ve verimli bir sözleşme dağıtım ortamı sağlayacaktır. Poseidon’un geliştiricilerinin akıllı sözleşmelerini farklı Aelf modülleri ve CodeGenerator teknolojisi ile kolaylıkla yapılandırmalarını ve yönetmelerini sağlayacak, daha yüksek dağıtım verimliliği sağlayacak ve neticede genel sözleşme geliştirme maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Partnerler olarak Aelf ve Poseidon; birlikte gelecek nesil içerik dağıtımının dünya lideri olmaya hazır, istikrarlı ve verimli bir altyapı oluşturacaktır.

Aelf kurucu ortağı ve COO’su olan Zhuling Chen; Poseidon Network’un beklentileri konusunda oldukça optimist ve “Şu anda Poseidon Network, yaklaşık 5 milyondan fazla akıllı donanımı çevrimdışı olarak dağıttı. Gelecekte Poseidon Network'ün PaaS paylaşım ekonomisi yoluyla tüketicilerin rolünü daha da güçlendireceğine ve dağıtılmış düğümler ve dijital sertifikalar ile OTT endüstrisinin yenilikçiliğini destekleyeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Poseidon Network'ün CEO'su Light Lin, “Poseidon Network; temel mimari olarak Aelf'i seçti çünkü Aelf, merkezsizleşmenin ve şeffaf bilgilerin doğru temel özelliklerine sahiptir. Ayrıca Aelf’in paralel işlemesi ve yan zincirlerle kaynak ayrıştırması, Poseidon Network’ün akıllı sözleşmelerimizi hızlı bir şekilde dağıtmasını ve maksimum performans niteliklerinde çalışmasını sağlamada kritik öneme sahiptir. Dağıtılmış içerik alanında hızlı bir şekilde önayak olmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Bu ortaklık, Aelf'in benzersiz teknolojik tekliflerinin kullanım durumlarını genişletecektir. Aynı zamanda, çok zincirli ekosistemi genişletme çabasında Aelf için sağlam bir zemin oluşturacaktır.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/a...eaches-a-consensus-collaboration-b3cb8d26b0d0
 

KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
#90
✅ Bir Blockchain'in güvenliği önemlidir ve Aelf'in güvenliğini en üst düzeye çıkarmasının başka bir yolu vardır.

 

KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
#91
🔊 Aelf, 19 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenecek "Vietnam Blockchain Startup 2019" etkinliğine sponsorlardan biri olarak katılacaktır. Aelf kurucu ortağı ve COO'su Zhuling Chen, bu etkinlikte konuşmacılardan biri olacaktır.

 

KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
#92
Aelf ile VCC Partnerlik Kurdu

VCC; Vietnam'da Bittrex destekli, ilk Devlet Dostu kripto ve itibari para borsasıdır.19 Mayıs 2019’da Vietnam’ın ilk devlet dostu dijital varlık alım satım platformu VCC, hizmetini Aelf ortaklığında açtı. VCC Exchange; 7/24 müşteri desteği ile birlikte mobil uygulaması ve web sitesi aracılığıyla Vietnam pazarına destek veren, Bittrex ve Signum Capital destekli bir borsa platformudur. Vietnam'da önemli bir etkiye ve olağanüstü bir endüstri itibarına sahiptir. ABD'deki en büyük dijital varlık ticaret platformlarından biri olan Bittrex; Vietnamlı kullanıcılara VCC aracılığıyla güvenlikli, güvenilir ve gelişmiş ticaret hizmetleri sunmak için en son teknolojiyi ve likiditesini sağlayacak.

“VCC Exchange'in lansmanı sadece başlangıçtır. Gelecekte VCC Exchange, itibari para ve marj alım satım işlemlerinin yanı sıra ekiplerin Blockchain projelerini bir sonraki seviyeye taşımaları için gereken fonları artırmalarına yardımcı olacak 'İlk Borsa Teklifi (Initial Exchange Offering - IEO)' platformu gibi özellikler eklemeyi planlıyor."

Aelf'in 2019'daki en büyük odak noktalarından biri, Güneydoğu Asya pazarında özellikle 40.000 kişilik güçlü Vietnam topluluğundaki varlığımızı daha da ileri götürmektir. Aelf'in kurucu ortağı ve COO olan Zhuling Chen, “Vietnam hükümeti Blockchain teknolojisini aktif olarak benimsedikçe Vietnam, önümüzdeki birkaç yıl içinde Güneydoğu Asya'daki Blockchain yenilikçiliğinin odak noktası olmaya hazırdır. Vietnam Blockchain piyasasını gittikçe daha fazla sayıda insan öğrenecek ve insanlar, bu piyasaya katılacaktır. Aelf, bu listenin başında yer almayı planlamaktadır. Aelf, Vietnam pazarını genişletmeye yardımcı olmak için Blockchain geliştiricilerini ve ekosistem katılımcılarını geliştirmeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Vietnam'da Blockchain ve dijital para birimi kavramı; hâlâ nispeten yenidir ve Vietnam Blockchain endüstrisinin büyümesini hızlandırmada yakıt görevi gören olumlu perspektifler olarak görülmektedir. Çok çeşitli Vietnamlı şirketler grubu, farklı uygulamalarda Blockchain teknolojisini benimsemeye başladılar. Ve Aelf, Vietnam'daki bu endüstri devriminin tam merkezinde olmayı hedefliyor.

Aelf Enterprise 0.7.0 Beta sürümünün bu ayın başlarında yayınlanması ile birlikte, gelişimin geri kalanı hızla ilerliyor. Enterprise (Kurumsal) versiyon; kurumsal kullanıcılara bütünsel ve sağlam bir Blockchain ticarileştirme çözümü sağlayacak komple bir Blockchain sisteminin tam paketini, geliştirme seti, geliştirme dokümantasyonu, destekleyici temel uygulamalar ve hizmetler içerir.

Gelecekte Aelf, Blockchain tabanlı iş modellerinin dağıtılmasına, ticari uygulamaların oluşturulmasına ve Aelf yoluyla daha güvenli ve daha verimli bir iş ekosistemi kurulmasına yardımcı olmak için Vietnamlı şirketler ve projelerle çalışmaya devam edecektir.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/a...ernment-friendly-crypto-and-fiat-1ae89e9e208f
 
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
#94
🔊 Aelf, 19 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenecek "Vietnam Blockchain Startup 2019" etkinliğine sponsorlardan biri olarak katılacaktır. Aelf kurucu ortağı ve COO'su Zhuling Chen, bu etkinlikte konuşmacılardan biri olacaktır.✅ Aelf kurucu ortağı ve COO'su Zhuling Chen, bugün "Vietnam Blockchain Startup 2019" etkinliğine katıldı. Bu etkinlikte, yerel ekosistemle ve devlet kurumlarıyla bir araya gelindi. 
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
#95


Özet: Konsensüs ve Ekonomik Sistem regresyon testi tamamlandı.

İşlev:

- [Tamamlanan] Sözleşmedeki diğer sözleşme adreslerini almak için İçerik kullanılması

- [Tamamlanan] Test durumlarına bağlı durum başarısızlığının onarımı ve tamamlayıcısı (toplu işlem yürütülmesi durumunda durum tutarlılık sorunu)

- [Tamamlanan] Ağ LIB sorunu düzeltildi

- [Tamamlanan] Duyuru yayın optimizasyonu; eş yeniden bağlantı optimizasyonu

- [Devam eden] Senkronizasyon mantığı iyileştirmeleri, kod tamamlandı (inceleme)

- [Devam eden] BlockBody'dan işlem listesi yapısı kaldırıldı, kod tamamlandı (inceleme)

- [Devam eden] Bağımlılık azaltma #1670 için kodun temizlenmesi, kod tamamlandı (inceleme)

- [Devam eden] Sözleşme dağıtım yükseltmesi için izin mekanizması tanıtılması, kod tamamlandı (incelenecek)

- [Devam eden] Sözleşme güvenlik kuralları: Dizi boyutu doğrulaması / SafeDateTime / double tipi / float tipi, kod tamamlandı (inceleme)

- [Devam eden] Zincir stabilite probleminin düzeltilmesi:

· [Tamamlandı] Duyuru tetikleyicisi fazla indirme görevi
· [Tamamlandı] Küçük blok modu senkronizasyon mekanizması için regresyon testi
· [Tamamlandı] Başlangıçtan sonra düğümler arasında sorunu bölme
· [Başlanmayan] Büyük miktarda işlem için stabilite testi

- [Devam eden] Yürütme modülünde yerel paralel yürütme

Test:

- [Tamamlanan] Konsensüs / Ekonomik Sistem regresyon testi

- [Tamamlanan] Yan zincir otomatikleştirilmiş test betiği

- [Devam eden] Yan zincir modülü çapraz zincir doğrulama entegrasyon testi

- [Devam eden] Depolama değerlendirmesi:

· [Tamamlanan] Durum depolama büyümesinin log analizi, betik analizi
· [Tamamlanan] Konsensüs sözleşme durumunun analiz kullanımı
· [Devam eden] Diğer sözleşme analizi

- [Devam eden] Ekonomik Sistem otomasyon test betiği

- [Devam eden] Ağ bölme değerlendirme (senkronizasyon sorunu çözüldükten sonra yeniden değerlendirme)

- [Devam eden] Düğüm dışı değerlendirmesi (senkronizasyon sorunu çözüldükten sonra yeniden değerlendirme)

Bu Hafta için Plan:

- Konsensüsün küçük bloklarla değiştirilmesinden sonra stabilite probleminin düzeltilmesi

- Yürütme modülü: yerel makinelerde paralel ilerleme

- Sözleşme güvenlik tespitinin etkinleştirilmesi

- [Yinelenen] TODO uygulanması ve sorunlardaki hataların düzeltilmesi

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-development-progress-report-may-13th-19th-8aaa24e19a79
 
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
#97
👉 Aelf kurucu ortağı ve COO'su Zhuling Chen:

Bu hafta Aelf...

Teknik: Aelf teknolojisini kullanan geliştiricilere yardımcı olacak daha fazla belge ve video geliyor

İş Geliştirme: MENA'daki ve VN'deki başarılı görüşmelerden sonra ekibimiz, her iki bölgede de doğru ortaklarla Aelf'in varlığını artırmak için çalışıyor. Birkaç işbirliği şekilleniyor.


Pazarlama: Bu hafta DigixGlobal, Zilliqa, CoinMarketCap ve daha fazlası ile Singapur’daki Echelon Asya Zirvesi 2019’da konuşuyor olacağım. Daha fazla bilgi paylaşılacaktır!


APAC’ın teknoloji ekosisteminden en iyi endüstri profesyonellerini ve düşünce liderlerini bir araya getirecek ve 23-24 Mayıs’ta Singapur’da gerçekleşecek olan Echelon Asya Zirvesi 2019’da konuşacağım. Ordaysan ve bir misafir kartına ihtiyacın varsa bana bildiriniz...

 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
747
Mesajlar
1,898
Kullanıcılar
312
Son üye
2ugur12