AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU) - Aelf Kurumsal 0.7.0 Beta Microsoft Azure'da!


KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
231
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
Aelf 2019 Çin Blockchain Geliştiricileri Konferansı'na Sunum Yapması İçin Davet Edildi

20 Aralık 2019'da CSDN tarafından düzenlenen ve Blockchain Base Camp'in sponsorluğunda gerçekleşen 2019 Çin Blockchain Geliştiricileri Konferansı Pekin Pavilion Otel'de düzenlendi. Konferansın teması “bağımsız inovasyon” idi ve geliştiricilere teknoloji, endüstri, uygulama inovasyonunu tartışmaları için harika bir iletişim platformu sağladı.

Konferansa Çin Bilimler Akademisi’nden, Huawei’den, Tencent’den, Baidu’dan, JD.com’dan, 360’dan, Weizhong Bank’den ve Aelf'den uzmanlar davet edildi. Aelf’in teknoloji başkan yardımcısı Rong Peng, izleyicilere Aelf Enterprise (Kurumsal) Blockchain iş çözümleri sunan “.NET Core'a Dayalı Kurumsal Düzeyde Blockchain Çözümleri Oluşturma” başlıklı bir açılış konuşması yaptı. Ve toplantıdan sonra CSDN editörü Weilong Xu ile özel bir röportaj istendi.Peng, konuşmasında Blockchain'in ticari olarak benimsenmesini çözmenin üç yönü gerektirdiğini söyledi: yönetişim, kaynak izolasyonu ve performans. Aelf Enterprise; eksiksiz bir Blockchain sistemi, geliştirme kitleri, geliştirme belgeleri, destekleyici temel uygulamaları ve hizmetleri kapsamlı bir kurumsal Blockchain çözümüdür. Beş temel özelliği vardır: verimli DPOS mekanizması, Çoklu yan zincir, paralel yürütme, modülerleştirme ve küme tabanlı yapı. Kurumsal düzeydeki kullanıcılara “otonom, verimli ve güvenli” bir Blockchain çözümü sağlayabilir.Temmuz 2019'da Aelf Enterprise, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı Çin Elektronik Standardizasyon Enstitüsü tarafından “Blockchain Referans Mimarisi” için yapılan standart testi geçti ve Blockchain sistemi fonksiyon testi sertifikasını aldı.

İşletmeler; Amazon AWS, Azure, Huawei Cloud ve Google Cloud'da Aelf Kurumsal Çözümü bulabilir. Kullanıcılar, çevreyi yerel olarak yapılandırıp kurmak zorunda kalmadan akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini tamamlayabilirler. Halihazırda Aelf; çeşitli devlet kurumları, tedarik zinciri, geleneksel üretim ve finans endüstrileri ile derinlemesine iş birliği ve müzakereler gerçekleştirdi.

Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi tarafından yapılan Blockchain White Paper'a (2019) göre, Çin'in Blockchain patentleri dünya toplamının %53'ünü oluşturuyor ve kendi kendine gelişen Blockchain teknolojisinin oranı 2018'de %35'ten %50'ye arttı. “Bağımsız inovasyon”, Çin’in blok zinciri için bir yeni anlamdaş haline geldi.

Aelf; Blockchain endüstrisinde önemli bir güçtür ve teknolojik, uygulama, entegrasyon ve endüstri çözümü yeniliklerini sürdürecektir. Geliştiriciler ve yenilikçi şirketlerle birlikte Aelf, ilerleyen Blockchain teknolojisini ve yeni bir Blockchain dönemini inşa etmeye devam edecektir.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/a...blockchain-developers-conference-b1202717afc8
 

KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
231
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
Aelf “2019 Teknolojik Olarak En Yenilikçi Halka Açık Zincir” Ödülünü Kazandı27 Aralık 2019'da Jinse Finance'in ev sahipliğinde “Creating with the Times” Blockchain ödülleri resepsiyonu Pekin'de gerçekleştirildi. Bu ödül resepsiyonu, 2019 yılında göze çarpan başarılara sahip olan insanları ödüllendirmek için Blockchain endüstrisinin kazananlarını ortaya çıkardı. Aelf, 100'den fazla Blockchain projesi arasında dikkat çekti ve “2019 Teknolojik Olarak En Yenilikçi Halk Zinciri” ödülünü kazandı.

Bu liste, Blockchain uzman inceleme ekibinden ve çevrimiçi oylamalardan gelen fikirleri kapsamlı bir şekilde referans göstermektedir. Liste seçimi; Blockchain politika yapım şirketleri, yatırım kurumları, halka açık zincirler, uygulamalar, madencilik havuzları, cüzdanlar, servis acenteleri, medya ve topluluk platformlarını içermektedir. Yukarı ve aşağı yönlü Blockchain ekosistemlerinin tüm ekosistemini kapsayan başka birçok boyut vardır. Yüksek derecede yetki ve referansa sahiptir. Halka açık projeler için değerlendirme paneli, aday projeleri dört göstergeyi dikkate alarak objektif olarak değerlendirdi: güvenlik, teknik yetenekler, performans ve uygulama yetenekleri ve son olarak endüstrinin geleceğine liderlik etmesi beklenen şirketler ve projeler...Son birkaç yılda bir uygulayıcı ve keşifçi olarak Aelf; Blockchain teknolojisinin en uçlarını ve sınırlarını sürekli olarak keşfediyor ve kurumsal düzeydeki kullanıcılara ticarileşme için otonom, verimli, güvenli ve uygun blockchain çözümleri sunuyor.

Aelf, paralel işleme sistemine sahip dünyanın ilk Blockchain ağıdır. Düğümler serbestçe ölçeklenebilir ve genişletilebilir ve çok sayıda işlem için esnek bilişim yetenekleri ve paralel işleme yetenekleri sağlayabilir. Aelf’in veri tabanı; tüm ağın performansını önemli ölçüde artıran ve işletme düzeyinde ticari uygulamalar için mükemmel performans desteği sağlayabilen paralel işleme, veri tabanlarının ayrılması ve işleme birimlerini kullanır. Aynı zamanda Aelf, yenilikçi çapraz zincir iş birliği mekanizmalarını da kullanır. Geliştirme bileşenleri; pratiklik, modülerlik ve tak çıkar modeline göre tasarlanmıştır. İşletmeler ve geliştiriciler, hızlı bir şekilde Aelf blok zinciri sistemlerini dağıtabilir ve merkezi olmayan uygulamalar (Dapps) oluşturabilir.

Güvenlik açısından Aelf, geleneksel DPoS mekanizmasına dayanan benzersiz bir AEDPoS konsensüs mekanizması geliştirmiştir. AEDPoS mekanizması, ana zincirdeki bilgi ve işlemlerin dolaşımını ve iletimini ve ayrıca tüm üretim düğümlerinin blok üretim sırasının rastgele olmasını etkili bir şekilde sağlayabilir, bu da kötü niyetli eylemlerin olasılığını etkili bir şekilde azaltabilir ve ana zincirin güvenliğini büyük ölçüde artırabilir.

Aelf, gerçek hayattaki kullanım durumlarının gerçekleştirilmesinde teknolojik yenilik konusunda ısrar ediyor ve doğrulanabilir rastgele sayı üreticisi kavramını önerme ve uygulamada liderlik etti: yerleşik/dahili ACS6 (aelf Sözleşme Standardı) arayüzü, kurumsal kullanıcıların Aelf tarafından tanımlanan rastgele sayılara dayanarak doğrudan ve kolayca çağrı yapmasına yardımcı olur. ACS6, geliştiricilere iki standart çağrı arayüzü sağlar: Rastgele Numara İsteme ve Rastgele Numara Alma. Hem Aelf ana zincirine dayalı SDK uygulamalarını hem de çapraz sözleşme çağrılarını destekler.

Kısa bir süre önce Aelf, Aelf Enterprise (Kurumsal) 0.9.1’i piyasaya sürdü; Aelf Enterprise, birçok bulut şirketinin AWS, Huawei Cloud, Azure ve Google Cloud gibi pazar yerlerinde listelendi. Aelf Enterprise; kurumsal kullanıcılar için verimli, kullanışlı ve yüksek kaliteli bir geliştirme ortamı sağlar. Ayrıca, kullanıcıların 2 dakika içinde Blockchain ağlarına başlamasına ve düğümleri hızlıca uygulamasına ve DAPP'leri oluşturmasına izin verir.

Aelf, ticari tanınmayı teşvik etmek için teknolojik yenilik fikrinden ötürü pazar bilinirliği kazanmıştır. Şu anda Singapur'daki bir devlet kurumu, ev satışı ve seçim süreçlerindeki yetersiz şeffaflık sorunlarını çözmek için Aelf’e dayalı bir doğrulanabilir rastgele sayı çözümü sunmayı amaçlamaktadır. Aelf teknolojisi, konut çekilişinin merkezsizleşmesini ve güvenilirliğini sağlayacaktır. Şu anda Aelf’e dayalı ticari uygulamalar; hükümet ve işletme birimlerini, tedarik zincirlerini, finans ve diğer sektörleri kapsamaktadır.

Teknolojik inovasyon yolunun sonu yoktur ve Aelf’in teknolojik atılımları arama hızı hiç durmamıştır. Gelecekte Aelf; teknolojik yeniliğe odaklanmaya, pazara yeni teknolojiler ve çözümler sunmak için yeni fikirler kullanmaya, kurumsal ihtiyaçlar ve iş dünyası ile daha uyumlu bir Blockchain altyapısı geliştirmeye ve oluşturmaya devam edecektir.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/a...ly-innovative-public-chain-award-e1f6bca99a64
 

KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
231
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
Aelf için bir yıllık büyüme ve önemli gelişmelerden sonra, geleneksel işletmeler ve gelişen Blockchain ekosistemi arasındaki engelleri yıkma hedefimiz konusunda kendimizi adamaya devam ediyoruz.

Bu yıl çok şey başardık ve yeni maceralar için heyecanlıyız!

 

KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
231
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
Yazılımcı olarak anlamadığım bir iş :) nasıl güveniyor insanlar.
Genel olarak kişiler; proje hedefleri, amaçları vs. için Whitepaper'ı (https://aelf.io/gridcn/aelf_whitepaper_TR.pdf?v=1) inceleyerek, bu sürecin gelişimini Github (https://github.com/AElfProject/AElf) sayfasında yer alan kodları vs. takip ederek ve diğer tüm gelişmeleri) partnerlikler, listelenmeler gibi haberleri) sosyal medya hesaplarından takip ederek yatırım kararı almaktadır.
 

KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
231
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
Aelf “En Teknolojik İnovasyon Sistemi” Ödülü ile 2020’deki İlk Ödülünü Aldı6 Ocak 2020'de “İnovasyona Övgü” temalı 2019 yıllık listesine Guower Finance, Northern Capital, Horman Capital ve LORE Capital birlikte sponsor oldular. Aelf, “En Teknolojik İnovasyon Sistemi” ödüllünü kazandı. Ödül seçimi; 2019 yılında ekonomiye, inovasyon sınırlarına ve dijital ekonomiye yapılan endüstri katkılarını tanıtmayı amaçlamaktadır. Değerlendirme paneli, birden çok alanda yetkili uzmanlardan oluşuyordu; kurumsal etki, profesyonellik, itibar ve endüstri katkısı gibi çeşitli açılardan kapsamlı bir şekilde değerlendirme yapıldı.

Aelf, yenilikçi çapraz zincir iş birliği mekanizmaları ve modüler geliştirme bileşenleri ile paralel bilişimden yararlanan dünyanın ilk blok zinciri olan yüksek performanslı bir ticari Blockchain ağ sağlayıcısıdır. İşletmeler ve geliştiriciler, Aelf ağında ortamları hızlı bir şekilde dağıtabilir ve merkezi olmayan uygulamalar (Dapps) oluşturabilirler.

Uzun zamandır Aelf, mükemmel kullanıcı deneyimi ile yüksek performanslı ve yüksek oranda ölçeklenebilir bir kamu zinciri ekosistemi yaratmaya kendini adamıştır. Ticari kullanıcıların çok çeşitli uygulama gereksinimlerine yanıt olarak Aelf Enterprise(Kurumsal), farklı endüstrilerdeki belirli uygulama senaryoları için özelleştirilmiş çözümler sunabilecektir.

Bu, 2019'un “En Teknolojik İnovasyon Sistemi’dir” ve endüstrinin profesyonel kurumları ve yetkili uzmanları tarafından Aelf mükemmelliğinin büyük bir onayı olarak işlev görür. Aelf; daha gelişmiş Blockchain teknolojilerini araştırmaya ve geliştirmeye, Blockchain uygulamalarının gerçekleştirilmesini teşvik etmeye ve geleneksel endüstrilerin teknolojik yeniliklerle dönüşümünü ve geliştirilmesini sağlamak için çalışmaya devam edecektir.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/a...on-system-as-first-award-in-2020-18bcffae0d86
 

KursatAelf

Uzm. Borsacı
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
231
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye
Aelf Teknik Konuşmalar - AElf Akıllı Sözleşme Geliştirme - İlk AElf Akıllı Sözleşmesi - Bölüm 1

Bu makale Aelf Kıdemli Geliştiricisi Yiqi Zhao tarafından yazılmıştır.İlk Aelf akıllı sözleşmesi

Bu 4 bölümlük seride bir Aelf akıllı sözleşmesinin geliştirilmesinden bahsedeceğiz.

AELf staging projesi normal olarak başlatılabilir ve bloklar oluşturmak için tek bir düğüm kullanırsa, ilk akıllı sözleşme olan Merhaba Dünya (Hello World) üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

AELf akıllı sözleşmelerinin geliştirilmesi için yalnızca C# sözdizimi (Sentaks) gerektirir ve bu sözdizimleri, aşağıdaki öğreticide demo aracılığıyla açıkça gösterilecektir. Minimum programlama deneyimine sahip okuyucular, temel geliştirme sürecini anladıktan sonra akıllı sözleşmeler geliştirmeye başlayabilmelidir.

Şimdi bir akıllı sözleşme projesi oluşturmaya başlayalım.

Henüz akıllı sözleşme projeleri oluşturmayan bir AElf.Boilerplate çözümümüz olduğunu varsayın. AElf.Boilerplate.sln dosyasını VS veya Rider gibi IDE ile açtıktan sonra, dizin yapısı aşağıdaki gibi olmalıdır:Sözleşme klasöründeki Directory.Build.props dosyası, sözleşme dizinindeki tüm projelerin AELf.Sdk.CSharp'ın aynı sürümüne referansına yardımcı olmak amacıyla oradadır; böylece bir akıllı sözleşme projesi oluşturduktan sonra bir sonraki sürüme el ile bir referans eklemeniz gerekmeyecektir. Ayrıca props dosyası, Protobuf'ta tanımlanan bazı yöntemleri ve yapı kodu oluşturma komut dosyalarını tanımlamak için MSBUILD kullanan AELf.Contract.Tools.targets dosyasını içe aktarır.

Src klasörü; başka bir bölümde açıklanacak olan staging başlatma, sistem sözleşmesi dağıtımı ve simüle edilmiş işlem testi gibi öğeleri içerir.

1. Akıllı sözleşmenin hizmetlerinin ve yapısının tanımlanması (Proto dosyası)

Akıllı sözleşme geliştirmenin ilk adımı, akıllı sözleşmenin harici olarak sağlayabileceği bazı arayüzleri (GRpc'deki hizmetlere karşılık gelen) ve veri yapılarını (GRpc'deki mesajlara karşılık gelen) tanımlamaktır.

AElf akıllı sözleşmelerini geliştirmek için AElf’in Staging’ini kullanırken, sözleşme hizmetlerini ve veri yapılarını tanımlayan proto dosyalarını AElf.Boilerplate projesinin protobuf klasörü altına yerleştirmenizi öneririz:Protobuf klasöründe, AELf sistem sözleşmesinin proto dosyaları ve bir dizi AELf sözleşme standardı (acs * .proto) dahil olmak üzere önemli sayıda proto dosya bulunduğunu görebiliriz. AELF klasöründe core.proto ve options.proto'yu bulabiliriz, bunlar geliştirme sürecini daha kolay hale getirmek için AELF tarafından tanımlanan genel türler ve uzantılardır. AELF akıllı sözleşme geliştirmesi, kaçınılmaz olarak bu iki dosyanın (ve Google tarafından tanımlanan diğer bazı proto dosyaları) içe aktarılmasını gerektirir.

Yöntemden bağımsız olarak geliştiricilerin protobuf klasöründe hello_world_contract.proto adlı bir dosya oluşturmaları gerekir (bu gerekli olmasa da “sözleşme adı_contract.proto” adlı sözleşmeyle ilgili proto dosyalarını öneririz) ve daha sonra sözleşme hizmetleri ve veri yapıları tanımlamaya başlayabiliriz:csharp_namespace = “AElf.Contracts.HelloWorld”, karşılık gelen C# kodunun AElf.Contracts.HelloWorld ad alanı (namespace) altında olması gerektiği anlamına gelir.

option (aelf.csharp_state) = “AElf.Contracts.HelloWorld.HelloWorldContractState”, sözleşmenin durumunun HelloWorldContractState sınıfında AElf.Contracts.HelloWorld ad alanı altında tanımlanması gerektiği anlamına gelir.

Hello_world_contract.proto'da iki eylem hizmeti tanımlanır (hizmet çağrıldıktan sonra blok zincirinin durumu değiştirilebilir; bu, çağrıdan sonra küresel defterin (ledger) değişeceği olarak anlaşılabilir): Greet ve GreetTo. Greet, girdinin google.protobuf.Empty türü (boş giriş için yer tutucu olarak anlaşılabilir) olmasını ve çıktının google.protobuf.StringValue (geleneksel string) olmasını gerektirir; GreetTo, girdinin bu proto dosyası için özelleştirilmiş GreetToOutput türünü veren google.protobuf.StringValue olmasını gerektirir.

Ek olarak bir Görünüm (View) hizmeti tanımlanır (yalnızca Blockchain'in geçerli durumunu sorgulamak için bir yöntem olarak kullanılır): Girdinin google.protobuf.Empty türü ve çıktının özelleştirilmiş bir GreetingsList türü olmasını gerektiren GetGreetedList. GreetingsList’in aslında bir string Listeleri olduğunu görebilirsiniz.

İPUÇLARI:

• Google.protobuf.Empty kullanmanın öncülü, google/protobuf/empty.proto’yu içe aktarmaktır.
• Google.protobuf.Timestamp kullanmanın öncülü, google/protobuf/timestamp.proto’yu içe aktarmaktır.
• Google.protobuf.StringValue kullanmanın öncülü, google/protobuf/wrappers.proto’yu içe aktarmaktır.
• (Aelf.is_view) = true seçeneği kullanıldığında hizmetin blok zincirinin durumunu değiştirmeyeceği bildirilir. Bu işlemin Aelf/options.proto’ya aktarılması gerekmektedir (Ayrıca aelf.csharp_state'i kullanmadan önce aelf/options.proto’yu içe aktarmanız gerekir).

Proto dosyası oluşturulduktan sonra, içinde tanımlanan üç hizmeti uygulamaya başlayabiliriz. Bölüm 2’de akıllı sözleşme geliştirilmesi için bu sürece devam edilecektir.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/a...first-aelf-smart-contract-part-1-4b51f5756b24
 
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
231
Beğeniler
4
Puanları
18
Konum
Türkiye

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
959
Mesajlar
2,556
Kullanıcılar
493
Son üye
beyazguvercin0