• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU)Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
Aelf Enterprise (Kurumsal) v1.0.0 Piyasaya Sürüldü9 Aralık'ta Aelf Enterprise v1.0.0 yayınlandı. Temel uygulamalar ve hizmetler için eksiksiz bir blok zinciri ekosistemi geliştirme paketi ve geliştirici belgeleri içerir ve Aelf Enterprise V1.0.0 RC 1'in yükseltilmiş bir sürümüdür. Aelf Enterprise v1.0.0; düğüm yürütme verimliliğini optimize etti, bellek kullanımını azalttı, seçilen düğümlerin özel anahtarı değiştirmesine destek ve izin verir. Bu sürüm, RC sürümü temelinde kullanıcı deneyimini iyileştirdi. Daha eksiksiz bir blok zinciri sistemi, geliştirme kitleri, geliştirici belgeleri ile temel uygulamaları ve temel hizmetleri destekler.

Aelf Enterprise v1.0.0; kurumsal kullanıma hazır, entegre bir blok zinciri çözümüdür. Ana zincir + çoklu yan zincir yapısı, "küme" veri merkezi, paralel bir hesaplama sistemi, AEDPoS konsensüsü ve çoklu yönetişim modeli; çeşitli uygulamaların blok zincir teknolojisi ile derin entegrasyonunu kolaylaştırır.

Bu sürüm, Aelf ekibi tarafından birçok kez güncellenmiş ve optimize edilmiştir. Aelf Enterprise v1.0.0, ana ağ (mainnet) lansmanının ilk kod sürümüdür. Ana ağın başlatılması için gerekli tüm işlevler uygulandı. Bu sürüm, ana ağın kararlılığını ve güvenliğini artırmak için önemlidir. Gelecek sürümler de bu sürümün performansına göre yinelemeli olarak güncellenecektir. Geliştiriciler için güvenli, istikrarlı ve verimli bir geliştirme ortamı sağlamaya devam edeceğiz.

▋ Aelf Enterprise v1.0.0 Sistem Entegrasyonu

1.Aelf Enterprise
- aelf v1.0.0
- DevKit v1.0.0

2.Aelf Harici Uygulamalar
- Aelf Blockchain tarayıcı v1.0.0
- Aelf Scanner (Tarayıcı) Mysql eklentisi v1.0.0
- Aelf Explorer (Gezgin) v1.0.0
- Aelf Cüzdan v1.0.0
- Aelf JS SDK v1.0.0
- Aelf-Bridge v1.0.0
- Nodejs v1.0.0'da Aelf CLI

3.Aelf Tarayıcı Uzantısı v1.0.0

▋ Ayrıntılı Güncellemeler

1.Aelf Enterprise Güncellemeler ve Tanıtımı

1.1 Aelf v1.0.0


https://github.com/AElfProject/AElf

- Özel anahtarı ve adresi değiştirmek için Madenci ve seçilmiş düğümler için destek eklendi
- Aday Düğümün temettü modülü optimize edildi
- Düğüm bellek kullanımı optimize edildi

1.2 Devkit v1.0.0

- aelf-boilerplate : https: //github.com/AElfProject/aelf-boilerplate
- Geliştirici belgeleri: https://docs.aelf.io/

2.Aelf Harici Uygulamalar Güncellemesi

2.1 Aelf Scanner Mysql eklentisi v1.0.0


- Uyumluluk ayarlandı

2.2 Aelf explorer v1.0.0

- Hatalar düzeltildi
- Eklenti oturum açma mantığı ayarlandı

2.3 Aelf cüzdan v1.0.0

- Uyumluluk ayarlandı

3.Aelf Tarayıcı Uzantısı v1.0.0


Aelf Enterprise 1.0.0 sürümünün piyasaya sürülmesi, ana ağın en son teknik ilerlemelerinin ve Ar-Ge başarılarının yoğun bir görüntüsüdür. En önemli altyapı olan ana ağ performansı, halka açık zincir ekosisteminin gelişimini belirler. Bu sürümle Aelf; mükemmelliğin peşinden gitmeye ve kullanıcılara yüksek performanslı, kullanıcı dostu ve güvenilir bir blok zinciri altyapısı sunmaya devam edecektir.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-enterprise-v1-0-0-released-6bb2531874a7
 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
🔊 AELF ANA AĞI (MAINNET), TÜRKİYE SAATİ ile 13:00'da hayata geçiriliyor!

Ana ağ iki adımda başlatılacaktır👇🚀:

Adım 1:

- 5 BP düğümü ve 6 Tam Düğüm başlatılır.
- Aelf ağı, blok üretmeye başlar ve Genesis bloğu üretilir/doğar.
- Token takası için 880 milyon ELF basıldı ve kilitlendi.

Adım 2:

- Aelf Blockchain Explorer (Gezgin) başlatılır https://explorer.aelf.io/
 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
Aelf Ana Ağı (Mainnet) Faaliyete BaşladıAelf Ana Ağı, 10 Aralık'ta faaliyete başladı!

Bugünden itibaren tüm kullanıcılar, Aelf Enterprise (Kurumsal) 1.0.0'ın en son sürümünü indirebilecek ve bu sürüme erişebilecektir. Alternatif olarak, en son sürümü Aelf Explorer aracılığıyla deneyebilirsiniz.

Aelf GitHub : https://github.com/AElfProject/AElf
Aelf Explorer : https://explorer.aelf.io/

Daha en başından Aelf, ölçeklenebilir ve yüksek performanslı merkezi olmayan bir bulut bilişim platformu olacak şekilde tasarlandı. Test ağının uzun vadeli çalışması, geniş test kapsamı ve Küresel Kod Denetim Programı; Aelf ana ağının başlatılmasını ve güvenli ve istikrarlı çalışmayı garanti etti. Şu anda Aelf; sınırsız ölçeklenebilirliğe, yenilikçi çapraz zincir iş birliği mekanizmasına ve kullanıcılara yüksek performanslı, kullanıcı dostu ve güvenilir büyük ölçekli ticari blok zinciri altyapısı sağlayabilen mükemmel çok seviyeli ana zincir - yan zincir sistemine sahiptir.

Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası

Ana ağ çevrimiçi olduğunda Aelf ekibi, ana ağ çalışmasını son yayınlanan ana ağ yol haritasına göre aşamalar halinde uygulayacaktır. Aynı zamanda Aelf ekibi, ana ağ özelliklerini daha da geliştirecek ve DApp ekosistemini oluşturmaya odaklanacaktır.

Aşama 1, ana ağ güvenlik izlemesidir. Bu aşamada Aelf ana ağının ana zinciri ve yan zinciri, adım adım başlatılacaktır. Böylece, ana ağın çoklu zincir yapısı çalışmaya başlayacaktır. Düğümler, ana ağın kararlılığını sağlamak için yine Aelf Yönetimi tarafından çalıştırılmaktadır. Bu arada, ana ağ token takasına (swap) hazırlanmak için daha fazla borsayı Aelf ana ağına erişmeye aktif olarak davet edeceğiz. Ayrıca, tüm topluluk üyelerini ve gelecekteki düğümleri ana ağ özellikleriyle tanıştırmak için topluluk için aynı anda tam işlevli bir deneme planlayacağız.

Aşama 2, token takası aşamasıdır. Kullanıcılar, tokenlerini ana ağda değiştirmeye başlayabilir. Belirli zaman ve talimatlar konusunda büyük platformları ve toplulukları önceden bilgilendireceğiz.

3. Aşamada, düğümleri seçmeye başlayacağız ve kademeli olarak bazı merkezi olmayan uygulamaları (DApp) başlatacağız; bu, aynı zamanda sistemin kararlılığını ve merkezi olmamasını geliştirmek için de önemli bir adımdır.

4. Aşamada, tüm düğümler seçilen taraflarla değiştirilecektir. Bu, Aelf ana ağının kararlı ve düzenli çalışabileceği anlamına gelir. Ayrıca Aelf Yönetim DAO Komitesini seçeceğiz ve Aelf ekosisteminin düzenli yönetimini teşvik etmede topluluk gücünü bir araya getirmek için DApp geliştirme yarışması düzenleyeceğiz.

5. Aşamada Aelf ana ağı, tamamen kararlıdır ve topluluğun ve ekosistemin otomatik yönetişimini gerçekleştirebilir.

ELF (ana ağ tokeni) Dağıtım Planı

ELF, Aelf ağındaki ana tokendir. İşlem ücreti, yan zincir endeks ücreti, üretim düğüm uygulama depozitosu ve blok üretimi için ödüller için kullanılır. Toplam ihraç miktarı 1 milyardır. Ana ağ çevrimiçi olduktan sonra Genesis Blok, gelecekte token takası için kullanılacak olan ELF'in %88'ini (880 milyon) serbest bırakacaktır. Kalan %12 (120 milyon) madencilik ödülleri olacaktır. Diğer bir deyişle, şu anda token sahiplerinin sahip olduğu ELF-ERC 20 Token etkilenmeyecektir.

Toplam ELF'in % 88'inin nerede olduğu ile ilgili olarak, aşağıdaki planlarımız vardır:

Genesis: 1. hafta boyunca, zincir üzerinde blok oluşturma dışında herhangi bir işlem yoktur. Genesis Blok'tan verilen ELF'in %88'i geçici olarak ilk BP (Genesis Düğüm) tarafından tutulur.

2. haftada 5 Genesis Düğümü, kazançlarını talep etmeye başlayabilir ve gelecekte bunu her dört haftada bir yapabilirler. Genesis Düğümü ilk kazançlarını aldığında (blok ödülleri ve yeniden seçim dahil), ilk Genesis Düğümü ELF'in %88'ini varsayılan parlamento organizasyon adresine gönderecektir. Bu beş Genesis-Node çoklu imzalı bir adrestir.

3. haftada, yan zincir oluşturma ve takas sözleşmesi Genesis Düğümü tarafından devreye dağıtılacaktır.

Topluluk için Tam işlev denemesinin başlamasından önce ilk takas için gereken ELF, parlamento organizasyonu tarafından sağlanacak ve ilk Genesis düğümüne bırakılacaktır. BP, kazanılan tüm ELF'i çapraz zincir aktarımı yoluyla paylaşılan yan zincire aktaracaktır. Bundan sonra parlamento organizasyonu, Topluluk için Tam işlevli Deneme ile birlikte ELF'i yeniden sağlayabilir.

4. Aşama olan ana ağ iyileştirmesine girildikten sonra, Aelf DAO Yönetim Komitesinin kurulmasıyla birlikte, parlamenter organizasyonda kalan ELF'in sahipliğine karar vermek DAO komitesine kalacaktır. Ayrıca seçim sonuçlarına göre tüm düğümler değiştirilecektir. Genesis Düğüm tarafından alınan kalan/artan kazançlar, ayrıldığında DAO Komitesine teslim edilecektir.

Aelf için ana ağ lansmanı, geleceğe doğru yeni bir yolculuğun başlangıcıdır. Aelf ekibinin, ortaklarının ve topluluk üyelerinin ortak çabaları ile Aelf'in Blockchain 3.0 çağında lider projelerden biri olacağına eminiz.

Ana ağın başlatılması sadece bir başlangıçtır!

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-mainnet-goes-live-cd6ba4ea635f
 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
Aelf Cüzdan (Wallet) Genel Testi Geliyor ve Kazanılabilecek Pek Çok Ödül Var!Blok zinciri ile genel zincir ekosisteminin bir parçası arasında bağlantı kurmak için bir araç olan cüzdan, son derece önemlidir. Ve aelf Cüzdan aynı zamanda Aelf ekosisteminin önemli bir bileşenidir. Dün Aelf ana ağının (mainnet) piyasaya sürülmesi, Aelf'in ilk aşamaya girdiği anlamına geliyor: Ana Ağ Güvenlik İzlemesi. Bu aşamada, token takasına (swap) hazırlanmak için ana ağ erişimi hakkında borsalarla aktif olarak görüşeceğiz.

Token takasından önce, herkesin işlevleri tam olarak anlayabileceğini ve ana ağ cüzdanının özelliklerini hissedebileceğini umuyoruz. Bu nedenle, Aelf cüzdanının mobil uygulamasında bir Herkese Açık/Genel Test etkinliği başlattık ve dünyanın her yerinden kullanıcıları Aelf ana ağının temel uygulaması olan Aelf Cüzdan'ı denemeye davet ettik. Katılan kullanıcılar üçlü ödül kazanma şansına sahip olacaktır. Gelin ve deneyin!

Tarih:
11 Aralık 2020 - 20 Aralık 2020 17:00 (Türkiye Saati ile)

Nasıl indirilir ve nasıl kullanılır

- Android: http://d.alphaqr.com/aelfwalletandroid
* Android için: Android kullanıcıları bu etkinliğe katılmak isterlerse test ağına geçmeleri gerekir.
* Nasıl kurulur? “My ➡ ️Settings➡ ️Switch Network ➡ ️Testnet”

- iOS TestFlight: https://testflight.apple.com/join/TclFysmO
* İOS için: Çin merkezli değilseniz, App Store'da Aelf Wallet'ı arayarak indirebilirsiniz.

- Cüzdan Talimatları: https://aelf.io/gridcn/How_to_Use_aelf_Wallet_en.pdf

Kurallar

- Test tokenlerinin alınması

Kullanıcılar, test tokenlerini uygulamadaki web sayfası aracılığıyla veya https://testnet-faucet.aelf.io/ bağlantısını tıklayarak alabilirler. 1000 ELF test tokeni almak için Aelf Cüzdan adresinizi giriniz.

Aelf Cüzdan Genel Testinin işlevleri şunları içerir: zincir üzerindeki varlıkları sınıflandırmaya göre yönetme, piyasa verilerini görüntüleme ve işlemleri başlatma (aynı zincir / çapraz zincir transferi desteklenir), ağ değiştirme vb. Kullanıcıların üçlü ödül kazanmak için yalnızca aşağıdaki adımları izlemesi gerekir.

- İlk ödül: İndirerek ve paylaşarak ELF kazanma

#AelfWallet tagı ile retweetleyiniz, ekran görüntüsünü aşağıdaki forma gönderiniz, Aelf cüzdanının ve borsa harici cüzdanınızın adresini giriniz, 2000 ELF kazanma şansına sahip olabilirsiniz!

https://docs.google.com/forms/d/e/1...dtFTV66ZxXRxpVDhyphgzcwg/viewform?usp=sf_link

Tweet:
- İkinci ödül: Geri bildirimde bulunarak ELF kazanma

Aelf cüzdanını kullanırken herhangi bir sorun yaşarsanız, geri bildirimde bulunarak ELF kazanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

https://docs.google.com/forms/d/e/1...jUWGoGjGbSvJr1ojXVxF1Bcw/viewform?usp=sf_link

Etkinlik sonrasında teknik ekibin değerlendirmesinden sonra her biri 50 ELF kazanması için en değerli 10 öneriyi seçeceğiz. Ek olarak, önerilerini gönderen 10 şanslı kullanıcıyı seçeceğiz ve her biri 20 ELF kazanacaktır.

- Üçüncü ödül: Hata bildirimi göndererek ELF kazanma

Aelf cüzdanını kullanırken herhangi bir hata bulursanız, lütfen hata gönderme formunu doldurmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

https://docs.google.com/forms/d/e/1...4iPEbwJlq-_A1Bga0al4rrgQ/viewform?usp=sf_link

Teknik ekip tarafından değerlendirildikten sonra beş kullanıcı, hata önemine ve gönderim süresine göre her biri 100 ELF kazanacaktır.

Not:
1. Her bir Aelf Cüzdan adresi yalnızca bir kez test tokenleri alabilir.
2. Test tokenleri; aynı zincir / çapraz zincir transferi, kaynak satın alma, oylama ve Aelf test ağında işlem ücreti olarak kullanılabilir.
3. Test tokenlerinin resmi token ile hiçbir ilgisi yoktur ve değeri yoktur. Lütfen test ağı dışına göndermeye vs. denemeyiniz.
4. Verilen test tokenleri yalnızca bu etkinlik için kullanılabilir.
5. Yukarıdaki tüm ödüller, etkinliğin bitiminden sonraki 5-7 iş günü içinde duyurulacak ve dağıtılacaktır.

Topluluk kullanıcılarını bu etkinliğe katılmaya davet ediyoruz. Ana ağ token takas (swap) işlemi tamamlandıktan sonra, kolay ve güvenli dijital varlık yönetim hizmeti ile Aelf ekosistemini kullanabilirsiniz!

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/a...ith-lots-of-rewards-up-for-grabs-359abba3ce04
 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
Aelf Ana Ağ (Mainnet) Lansmanının İlk Haftasında Zincir Üzerindeki Verilere Genel Bakış10 Aralık'ta Aelf ana ağının piyasaya sürülmesinden bu yana, sorunsuz bir şekilde blok üreten beş Genesis düğümü ile bir hafta boyunca istikrarlı bir şekilde çalışmaktadır. Şu anda Aelf ana ağı, Aşama I-Mainnet Güvenlik İzlemesine girmiştir. 17 Aralık 2020 itibariyle tüm veriler aşağıdaki gibidir:Aelf Blockchain sistemi aşağıdaki avantajlara sahiptir:

- "Bir ana zincir + çoklu yan zincir" yapısı, geliştiricilerin etkili kaynak izolasyonu elde etmek için bağımsız yan zincirlerde DApp'leri (Dağıtılmış Uygulamalar) bağımsız olarak dağıtmasını veya çalıştırmasını destekleyebilir.

- Aelf teknolojisi, paralel işlemeyi ve benzersiz AEDPoS konsensüs mekanizmasını benimseyerek yüksek frekanslı işlemler ile performansta atılımlar gösterir.

- Ana zincir indeksinin çapraz zincir teknolojisine ve doğrulama mekanizmalarına dayanarak Aelf, ana zincir ile tüm yan zincirler arasında verimli ve güvenli iletişim sağlar ve sonuç olarak yan zincirler arasında doğrudan birlikte çalışabilirliğe izin verir.

- Aelf; bir Parlamento Yönetişim Modeli, bir Birlik Yönetişim Modeli ve bir Referandum Yönetişim Modeli de dahil olmak üzere bir dizi modeller sağlayarak çeşitli uygulamaların yönetişim ihtiyaçlarını karşılar.

- Son derece ince ayarlanmış teşvik modeli sayesinde ağ, kendi kendine sürdürülebilir bir sistemle donatılmıştır ve pratik bir temelde kendi kendini geliştirmeyi etkili bir şekilde sağlayabilir.

- Geliştiriciler, Aelf tarafından sağlanan olgun bir IDE'ye dayalı olarak uygulamalar geliştirebilir ve dağıtabilir ve uygulamalarda hata ayıklayabilir.

Aelf, ayrıca şunları başlattı:

- Aelf Cüzdan (Wallet) Uygulaması Ödüllü Herkese Açık/Genel Test
- Aelf Blok Gezgini: https://explorer.aelf.io/
- Aelf resmi sitesinde ana ağ (mainnet) portalı: https://aelf.io/

Güvenlik İzleme süresi boyunca, ana ağ için tam işlev denemesine hazırlanırken ağ performansını izleyeceğiz. Aelf ekibi, blok zinciri teknolojisi ve uygulamalarında yeniliğe odaklanmaya devam edecektir. Yerel blok zinciri uygulamalarını tanıtmak, mevcut blok zinciri uygulamalarını yükseltmek, eksiksiz bir blok zinciri tabanlı iş çözümü oluşturmak ve başarılı bir blok zinciri ekosistemi oluşturmak için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/o...irst-week-of-aelf-mainnet-launch-af30a2afda87
 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
İlk yan zincirin başarıyla dağıtılmasıyla Aelf Ana Ağın (Mainnet) çoklu zincir yapısı artık hazır ve çalışmaktadır!Aelf ana ağı, 10 Aralık'ta piyasaya sürüldü ve Aelf'in ana zinciri çalışmaya başladığından beri iki haftadır düzenli olarak çalışıyor.

Bugün, ilk yan zincir "paylaşılan yan zincir" de Aelf ana ağında dağıtılmıştır ve açık kaynaklıdır. Bu, aşama 2 olan ana ağ iyileştirmesine girildikten sonra herhangi bir geliştiricinin çeşitli merkezi olmayan uygulamalar (DApps) geliştirmek için paylaşılan yan zincirde sözleşmeleri serbestçe dağıtabileceği anlamına gelir.

Aelf'in tasarımında öne çıkan özelliklerden biri, "bir senaryo için tek zincir" ile çok seviyeli bir ana-yan zincir sistemidir. Bu, Aelf ağının yatay olarak ölçeklenmesini sağlarken kaynakların etkili bir şekilde izole edilmesini sağlar.

Bir yan zincir, bir senaryoyu destekler. Her yan zincirin, tüm ağın işleme kapasitesini artıran kendi kaynakları vardır. Popüler bir uygulama bir yan zinciri tıkadığında, diğer yan zincirler etkilenmeyecektir. Ana zincirin rolü, çapraz zincir iletişimini kolaylaştırmak için yan zincir tarafından üretilen blokları indekslemektir.

Aelf'in yan zincirleri, dahili yan zincirlere ve harici yan zincirlere bölünmüştür. Dahili yan zincirler, halihazırda çalışmakta olan paylaşılan yan zincir gibi Aelf'e dayalı ortak madencilikle oluşturulan yan zincirleri ifade eder. Harici yan zincirler; Bitcoin, Ethereum ve diğer halka açık blok zincirleri gibi blok zinciri sistemlerinin Aelf ekosistemine katılabileceği yan zincirleri ifade eder.

Şu anda Aelf, artık ana zincir ve yan zincir endeksi aracılığıyla işlemlerin varlığını ve işlemlerin zamanlamasını doğrulayabiliyor. Madenciliğin yan zincirleri için, indeksleme iki adımda gerçekleştirilebilir: 1) Üst zincir, alt zincirin blok başını kendi bloğuna kaydeder. 2) Alt zincir, üst zincirin blok başını kendi depolama sözleşmesine kaydeder.

Ayrıca Aelf; yan zincir geliştiricileri için özel bir yan zincir ücret modeli, yan zincir destek planı ücret modeli ve paylaşılan yan zincir ücret modeli vb. dahil olmak üzere çeşitli teşvik modelleri tasarlamıştır. Bu, geliştiricilerin Aelf ekosisteminde daha geniş bir DApp çeşitliliği oluşturmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Aelf, ayrıca farklı yönetişim senaryolarına dayalı yönetişim modelleri sunar. Bu yönetişim modelleri, zincir içi yönetişimde önemli bir rol oynayacak ve aynı zamanda yan zincir geliştiricilerinin ihtiyaçlarına göre yönetişim sistemleri oluşturmaları için güçlü bir araç olacaktır.

Şimdiye kadar Aelf, ana zinciri ve yan zinciri adım adım başlattı. Ana ağın çoklu zincir yapısı artık çalışır durumdadır. Daha sonra, ana ağ token takasına (swap) hazırlanmak için ana ağ ile büyük borsalar arasında aktif olarak erişim elde edeceğiz. Tüm topluluk üyelerini ve gelecekteki düğümleri ana ağ özellikleriyle tanıştırmak için, token takasından önce test ağı üzerinde topluluk için tam ana ağ işlevi denemesiyle ilgili bir etkinlik düzenleyeceğiz.

Aelf'in başardığı ve yaptığı şey, başka hiçbir projenin uygulamadığı teknolojidir. Daha heyecan verici şeyler henüz gelmedi, lütfen bizi izlemeye devam edin!

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/w...nets-multi-chain-structure-is-up-825e9c858165
 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
✅ Aelf'in paylaşılan yan zinciri nedir?

Aelf ile geleneksel tek zincirli sistemler arasındaki en büyük fark, bir ana zincir ve ana zincire bağlı birkaç yan zincir içeren bir "dal ekosistemi" olmasıdır. Tüm sistemin omurgası olarak ana zincir, birden çok yan zinciri (hatta çok seviyeli yan zinciri) indeksler. "Paylaşılan yan zincir", Aelf ana ağında eşzamanlı olarak konuşlandırılan ve açık kaynaklı ilk yan zincirdir.

Paylaşılan yan zincirin amacı nedir?

Ana ağın tamamlanmasından sonra herhangi bir geliştirici, çeşitli merkezi olmayan uygulamalar (DApp) geliştirmek için paylaşılan yan zincirde sözleşmeleri serbestçe dağıtabilir.

 


Katılım
4 Nis 2020
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
ontario
The system also has constant competition, so the fees set by the community and delegates are kept low. DPoS will work even with only fees charged in transactions and will not need any new coins produced such as Bitcoin. CanliMacIzle vidmateapp
 


En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
2,196
Mesajlar
4,766
Kullanıcılar
1,182
Son üye
abdullahsancar1