• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Akıllı Yatırımcı,Karamsar Olandan Satın Alıp İyimser Olana Satar.Güçlüler Asla Acele EtmezlerKatılım
14 Tem 2018
Mesajlar
29
Beğeniler
5
Puanları
8
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.steemix.net
#1
Bugünkü başlığa bakıp anlayabilen olur mu bilmem ama WarrenBuffett’in hocası Benjamin Graham’ın bir özdeyişi. Benjamin’e ilginiz varsa eğer TheIntelligent Investor adlı kitabı tavsiye ederim.

Aralık 2017’de Bitcoin fiyatı maximum noktada yaklaşık 20.000 $ olduktan sonra şimdiye kadar yaklaşık 7 ay boyunca sürekli güç kaybetti.Şimdiki durumu beklendiği gibi dibe mi vurdu, ilerde fiyatı artacak mı bunu bize zaman gösterecektir. İlerde fiyatın artacağı şimdiki fiyatın ise bir dönüm noktası olma ihtimalinin yüksek olduğuna açıkça inanmaktayım.Şuandan sonra panik hattı oluşturacak olumsuz etkenler olmazsa tabi.(Hack, Hükümet denetimi)

Dibe yaklaştıkça daha fazla dayanamayanlar istemeden de olsa SELL butonuna bastılar. Bazen fiyatlarda artış olsa da bir kısım karamsar insanlar hızlı bir şekilde satıp güvenli ve rahat olarak ayrıldılar. Bu durumun böyle tekrar etmesinden dibe yaklaşıldı.Ama fiyat yükseldiğinde farklıydı. Fiyat maksimum noktaya ulaştığında iyimserler piyasayahakimoldular. Basın şirketleri ise elbette yatırım firmalarına kadar iyimserliği yaymış oldu.

O zaman kazanç sağlayan yatırımcılar ile katılım sayısının yükselmesini uman alıcılar karşı karşıya geldi. Büyük ticaret oluşup yavaş yavaş maksimum noktayı hazırladı bu tekrar ederken kırılma başlayınca aniden düşüş baş gösterdi.Bizler böyle duruma bakarak nasıl yatırım yapmalıyız ki akıllı yatırımın sıkıntısını çekip sadece kendi yatırım planımızı hazırlamalıyız.Kripto para fiyatı sürekli düşüş yaşarken piyasadaki karamsarlık sürekli artmakta.Dünyada ünlü yatırımcılar da liderlik edip kripto parayı eleştirmekte. Bu durumda çok fazla normal yatırımcı zarardan kaçmak için SELL butonuna bastılar.

Ama balinalar, güçlüler ne durumda?

Onlar, asla acele etmiyor. Çoğunluğun kripto para yatırımcıları bu yıldan itibaren veyahut geçen yıldan itibaren bu işe giren yatırımcılar. Ama onlar 2013 yılından 2015 yılına kadar uzun vadeli görüşlere sahip olan kripto parasında yükselen güçler. Piyasaya bakan bu görüşler normalden daha da yükselecekler.
Onlar kripto para yok olacak diye düşünselerdi Bitcoin 20.000$ ken bütün kripto paralarını satmış olurlardı. Ama onların cüzdanlarına bakınca aksine kripto paralarının bekleyen miktarının yükseldiğini anlayabilirsiniz.

Normal yatırımcılar her gün coinlerin dalgalanma aralığında sıkıntı çekiyorlar. Çok aceleci olmasalardı keşke. Uzun zaman boyunca kripto paraya yatırım yapan insanlara soru sorulduğunda hepsi tek bir ağızdan. “ETH miktarı sadece BTC miktarı kadar daha yükselse yeter.” “Eskiden şuankinden daha zordu.” “Şuan hiçbir şey değil.” Diyorlar.

Değer kaybetme dönemi yavaş yavaş bitiyor. Artık yakında Ağustos, Eylül’de yavaş yavaş kripto parada iyimserlik başlayacak. Bize lazım olan şey kripto para hakkında biraz daha çalışıp aktif olmalıyız.

Herkese başarılı yatırımlar diliyorum.


Daha fazla haber görmek için kanallarımıza katılmayı unutmayın .
Telegram Kanalımız
https://t.me/steemix
Facebook Adresimiz
https://www.facebook.com/kriptohaberleri
Twitter Adresimiz
https://twitter.com/coin_plugturk?lang=tr


d35bd3c5859fef75b65762af1d5e6aa9.png
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,563
Mesajlar
7,419
Kullanıcılar
2,804
Son üye
tamarahealthcare