• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Ayı Piyasası Ne Zaman Bitecek?smartkripto

eksiksiz.com
Yönetici
 KK Mod.
Katılım
20 Nis 2022
Mesajlar
23
Beğeniler
1
Puanları
3
Konum
istanbul
Web sitesi
www.kriptokritik.com
#1
Kripto para piyasası yeni haftaya olumlu bir başlangıç yapsa da yukarı yönlü ivmesini sürdüremedi. Bitcoin fiyatında yükselişin yeniden duraklaması ile birlikte “Ayı Piyasası Ne Zaman Bitecek?” sorusu yeniden sorulmaya başlandı. Kripto para merkezli bankacılık kuruluşlarından Silvergate Bank CEO’su Alan Lane ise verdiği bir röportajda, sürecin birkaç çeyrek daha devam edebileceğini belirtti.

Lane Coindesk’e verdiği röportajda, ayı piyasası için sonun gelmediğini ve yatırımcıların bir süre daha acı çekmeye devam edebileceğini vurguladı. Ancak ünlü yatırımcıya göre bir yerden sonra bunların hepsi sona erecek ve piyasalar sonraki katalizörü beklemeye başlayacak:

“Kripto para sektörü birkaç çeyrek daha borsalar ve kripto fonlarında kırılmalar görebilir. Ancak bir noktada, bunların hepsi aşılacak ve bir sonraki katalizörün ne olacağını bekleyeceğiz.”
Alan Lane​
Ayı Piyasası Diğerlerine Benzemiyor
Lane verdiği demeçte, yakın dönemde yaşanan ayı piyasası ile geçmiş dönemlerin karşılaştırılmasının doğru olmadığını da belirtti. Silvergate Bank CEO’suna göre artan faizler, enflasyonist ortam ve değişen küresel ekonomik durum düşünüldüğünde şu an yaşanılanlar geçmiştekilerden oldukça ayrılıyor.

Silvergate modern bankacılık kuruluşlarından biri olarak yakın dönemde oldukça öne çıktı. Banka özellikle MicroStrategy’e sunduğu kredi ile kripto para ekosisteminde oldukça konuşuldu.

Hatırlanacağı üzere kripto odaklı banka, 4.167 teminatlandırılmış Bitcoin ile MicroStrategy’e 205 milyon dolarlık kredi vermişti. En büyük kurumsal Bitcoin yatırımcısı olarak bilinen MicroStrategy ise bu kredi ile yeniden BTC aldığını duyurmuştu. Daha sonrasında ayı piyasası içerisinde Bitcoin fiyatının 21.000 dolar seviyesinin altına gerilediği senaryoda, MicroStrategy’nin kredisini ödemek için BTC satmak zorunda kalacağı iddia edilmişti.

Bunun yanı sıra Silvergate, birçok kripto odaklı şirket iflasın eşiğine gelmiş olsa da yakın dönemi oldukça pozitif geçirdi. Silvergate Exchange Network (SEN), ikinci çeyrekte ABD doları transferlerinde geçen yıla göre %34 artış kaydederken, net geliri yıldan yıla %85 arttı.

Şirketin CEO’su, ayı piyasası içerisinde hayatta kalmayı FOMO’lara kapılmayarak başardıklarını söyledi:

“Kendi yolumuzda kalmaya çalışıyoruz ve en son modayı takip etmiyoruz. Gerçekten sadece iyi yaptığımız şeye odaklanıyoruz ve esasen sadece müşterilerimiz için sorunları çözüyoruz.”​
kaynak: https://kriptokritik.com/ayi-piyasasi-ne-zaman-bitecek/
 


En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
2,455
Mesajlar
5,178
Kullanıcılar
1,377
Son üye
Ekselans07