• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

  📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Balinaların Gözdesi Bu Altcoin Oldu!Katılım
21 Ocak 2022
Mesajlar
21
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
Ankara
#1
Kripto piyasası son aylarda Bitcoin öncülüğünde düşüşe geçti. Kasım ayından bu yana düşüşte olan Bitcoin, birçok altcoinde yüzde 50’yi aşan değer kayıplarına yol açtı. Buna rağmen fiyat düşüşlerinden faydalanan balinaların mal topladığı belirtildi. Balinaların en çok ilgi gösterdiği coinlerden birinin Cardano (ADA) olduğu kaydedildi. ADA’ya gösterilen ilgi, analitik firması olan Into The Black tarafından duyuruldu.

Balinaların ADA Birikimi Artıyor!
Verilere göre 1 milyon ila 10 milyon adet arasında Cardano (ADA) bulunan cüzdanlardaki varlık sayısı, Ocak ayında yüzde 40 oranında artış gösterdi. Into The Black tarafından sağlanan verilere göre söz konusu cüzdanlar, ADA dolaşım arzının yüzde 24.7’sine sahip durumda. Bu balinaların 33.5 milyar adet ADA sahibi olduğuna değinen Into The Black, bahsi geçen verileri Twitter üzerinden paylaştı.

Yüzde 15.000’lik Artış!
Görünen o ki Cardano (ADA), farklı sermaye birikimine sahip olan yatırımcılar tarafından da benimsenmiş durumda. Aralık ayından bu yana cüzdanında 10.000 ila 1.000.000 arasında ADA bulunduran cüzdanların sayısında yüzde 15.000’lik artış görüldü. Söz konusu kategoride bulunan yatırımcılar, fiyat düşüşlerinden yararlandı ve kripto varlık sayısını 53.6 milyon dolar artırdı. Bütün bu verilere rağmen ADA fiyatının yerinde sayması dikkat çekti. Bunun nedeninin, alımların borsalar üzerinden yapılmaması olduğu kaydedildi.

Cardano Ağ Geliştirmesi Sürüyor!
Cardano ekosistemi bir süredir ağ tıkanıklıkları ile uğraşıyordu. IOHK Pazarlama ve İletişim Direktörü Tim Harrison, bunun için ağ güncellemesi yaptıklarını ve buna devam edeceklerini belirtti. Ocak ayında Cardano ağında 1.33.0 düğümü güncellemesinin getirildiği hatırlatıldı. Bu güncelleme sonrasında blok boyutu üzerinde düzenlemelerin yapılabileceği ve ölçeklendirme sorunlarının giderilebileceği ifade edildi. Tim Harrison, güncellemelerle ilgili detayların paylaşıldığı bir tweet attı.

Cardano ağındaki blok boyutunun yüzde 11 oranında büyütülmesinin, yavaşlık sorununu çözeceği belirtildi. Böylece blokların daha fazla işlemi aynı anda gerçekleştirme kapasitesinin artırılacağı ifade edildi. Balinaların ilgisi ile beraber Cardano ağındaki ölçeklendirme sorunlarının giderilecek olması, 2022 yılında fiyata olumlu şekilde yansıyabilir.

Cardano (ADA) Yorumları
Kripto paralar arasındaki piyasa büyüklüğü sıralamasında 6’ncı basamakta yer alan Cardano (ADA), fiyat olarak en yüksek seviyesi olan 3.10 dolar bandından 3 kat aşağıda bulunuyor. 1.06 dolar civarında seyreden ADA, geçtiğimizi yılın Şubat ayından bu yana tutucu olan destek bölgesi 1 dolar bandında tutunmaya çalışıyor. Peki ADA yatırımcıları, coinin son durumu hakkında ne düşünüyor? İşte kullanıcılardan gelen bazı Cardano (ADA) yorumları!
 • "Önümüzdeki rallide 2.30$ üzerinde haftalık kapanış beklemiyorum. Tıpkı #Shiba gibi 2025'e kalacak coinlerden birisidir. Yatırımcısına Allah'tan bol sabırlar dilerim. Şu an için ölü yatırım. Görüşüm uzun vadelidir."
 • "Bu koini 8 aydır takip ediyorum isterse 10x yapsın bu saatten sonra o 8 ayda kazandıklarımı yine de bana kazandıramaz. Bu koin için sabredin diyenler önünde sonunda haklı çıkacaktır ama ironi burada başlıyor zaten dünyada sabredip kazanamayacağınız bir şey yok. Cardano sabretme yetisini hakkeden bir koin değil. burası kripto dünyası, burada işler hep hızlı yürür ki siz zaten hızı tercih ettiğiniz için muhtemelen gelip kriptolara adım attınız. muhtemelen geleneksel yatırım araçları sizi sıktığı için kripto piyasasına girdiniz. muhtemelen altında gümüşte 2 senede 2x yapan yatırımınızın kriptoda 2 ayda yapabileceğini gördüğünüz için geldiniz kripto borsalarına."
 • "Blockchain güncellemesinin acil gelmesi lazım, geçen gün sundaeswap dex açılışında neredeyse 12 saat boyunca ağ onayı bekletip işlemi tamamlayamayan bir altyapıdan bahsediliyor ki benimde başıma geldi. bunca yıldır piyasada olan ve geliştirilen sistemin böylesine çaresiz kalması gerçekten utanç verici."
 • "1'in altını da görürse yok olup pula dönüşecek coindir. btc'nin izleyeceği grafik kendisi için hayati önem arz ediyor."
 • "1 altı görülmesi teknik olarak pek mümkün değil. btc 30 k yolculuğu yapsa bile maksimum dip noktası 0.9 olacaktır. bu da şuan için deli gibi alım fırsatı demek. Daha ne olabilir yani bu kadar dipte olan bu coin ve yeni haberleri var. 2022 yılında 5 dolar bandını deneyecek coindir."
 • "Zamanında japonya'da atm'lerden bununla yen çekilebiliyor geyiği döndüğü için bir kaç bin dolarlık almıştim, iyi de para getirdi namussuz. cahillik gerçekten mutluluktur ya."
 • "Cardano'nun kıyaslandığı diğer enstrümanların rakamlarına bakınca... Ve bu piyasada haftalardır 1$ etrafına resmen çivi çakmış olması... Sürprizlerle gelecek 2022."
 • "Crypto Carbon Ratings Institute, son raporunda başlıca proof of stake ağlarının enerji tüketimlerini incelemiş. En düşük yıllık toplam enerji tüketimi #Polkadot. İşlem başına en düşük #Solana. Node başına yıllık en düşük ise #Cardano olarak belirlenmiş."
 • "Cardano $ADA Güçlü desteği olan 1$ da tutunmaya devam ediyor. Olası #ADA'nın desteği kırma durumunda sonraki tutunabileceği durak 0.39$ olacaktır."
 • "Cardano geliştiricileri, blok boyutunu 72 kB'den 80 kB'a çıkarılması için bir öneride bulundu. Teklif, Cardano’nun hedeflerini destekliyor."
 • "ada şu anda 1 $ dibini sıyırmaya devam ediyor.. 1 $ destek bölgesi arkadaşlar, Bu bölgelerde biraz daha sürünebilir."
Kaynak: koinbox.net/balinalarin-gozdesi-bu-altcoin-oldu
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#2
GELİŞTİRME LİDERİ CARDANO - ADA.....Cardano ( ADA ),

8 Aralık 2022 itibarıyla Günlük GitHub Geliştirme Etkinliğine Göre toplam 738 sayı ile GitHub geliştirme etkinliğine liderlik ediyor . Geliştirme etkinliğine göre ikinci sırada 664 ile Cosmos ( ATOM ) yer aldı.

Cardano, Geliştirmede Lider Olmaya Devam Ediyor
İlginç bir şekilde, zincir üstü pazar istihbarat platformu Santiment tarafından yürütülen analize göre Cardano , Kasım ayında en yüksek geliştirme faaliyetini kaydetti .
Spesifik olarak, Cardano ekibinin Kasım ayında halka açık GitHub depolarındaki geliştirme etkinliği oranları, Polkadot’un 486,13 etkinliğine kıyasla 572,67 oluşturulan etkinlik kaydeden bir sonraki en yüksek dereceli varlık olan Polkadot’tan %18 daha yüksekti.
Cardano’nun geliştirme faaliyeti ile ilgili arayışları Kasım ayında bıraktığı yerden Aralık ayında başlamış gibi görünüyor. Cardano ağı, 0chain’in günlük geliştirme faaliyetini yönettiği 4 Aralık hariç, Aralık ayında her gün lider geliştirici olmuştur .
 

Ekli dosyalar

Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#3
PayPal, kripto hizmetini MetaMask ile entegre edecek...

PayPal’ın kripto alanındaki genişlemesi devam ediyor...

PayPal, 2020 yılında kullanıcıların kripto ticareti yapmasına izin vererek endüstri için ciddi bir atılım gerçekleştirdi. Ödeme devi, ayrıca geçen sene Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) Bitcoin Cash (BCH) ve Cardano (ADA) gibi büyük kripto paraları desteklediğini açıklayarak kripto ile ödeme yapma seçeneğini aktif hale getirdi.
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#4
Japonya'nın en büyük enerji şirketi bitcoin madenciliğine başlıyor..

Japonya'nın en büyük enerji şirketi TEPCO, ihtiyaç fazlası enerjiyi Bitcoin madenciliğinde kullanma kararı aldı.

Tokyo Electric Power Company (TEPCO), ülkede yerel yarı iletken geliştiricisi olarak faaliyet gösteren TRIPLE-1 ile üretilen fazla enerjinin bitcoin madenciliğinde değerlendirilmesi için ortaklık kuracak.
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#5
Tepede Satan Kripto Kahini btc , Ethereum ve 2 Altcoin Aldı ! Elindeki bitcoin 'leri tepedeyken satmıştı.

Şimdi Bitcoin ve Ethereum'un yanı sıra 2 gelecek vadeden (LTC ve ADA) altcoin aldığını söyledi.

DonAlt, BTC' çizgiyi koruyabilirse, kral kripto paraların “hiper yükseliş” yaşayacağını belirtiyor.
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#8
1a1a1a13.jpg


Blockhain analiz şirketi Santiment, 2023 yılın girilmesiyle büyük yatırımcıların Cardano ilgisini gündeme getirdi.

Santiment verilerine göre portföylerinde 1 milyon ila 100 milyon ADA tutan yatırımcılar 2023 yılının ilk haftasında 217,2 milyon ADA aldı.

Cardano piyasasında aktivitenin pozitife dönmesi, ADA fiyatını da olumlu etkiliyor. Piyasanın en büyük 9. kripto para birimi, son bir haftada %12 değer artışıyla 0,27 dolara yükseldi. ADA ayrıca sabah saatlerinde %2,2 günlük değer artışıyla ilk 10’da en çok yükselen kripto para konumunda.

Diğer yandan Cardano, toplu satışların gerçekleştiği Kasım ayındaki genel piyasa düşüşünden bu yana %40’ı bulan değer kayıplarına maruz kalarak yıl kapanışında 0,23 dolara kadar gerileyerek son 2 yılın dip seviyelerini gördü. Son bir haftada ise büyük yatırımcıların dip seviyeleri değerlendirmesiyle şu an ADA, kısıtlı olarak kabul edilebilecek bir toparlanma sürecinden geçiyor.

Cardano alımlarıyla ilgili başka bir paylaşımda ise WhaleStats verileri, büyük BNB yatırımcılarının da ADA alımlarını artırdığını ortaya koydu. Rapora göre en büyük BNB yatırımcıları, yaklaşık 5,19 milyon dolar değerine denk gelen toplamda 19,9 milyon ADA’yı portföylerinde bulunduruyor.

Cardano ağında beklenen gelişmeler

Son yıllardaki ağ aktivitesine karşılık Cardano’nun yerel varlığı ADA, uzun vadeli düşüş ivmesine devam ediyor.

Cardano ağı ile ilgili son gelişmelerde 2023 yılının ilk çeyreğinde Cardano platformundan iki sabit kripto paranın piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bunlardan ilki dolar destekli sabit varlık USDA olacak. Diğer ise Coti protokolüyle ortak bir çalışmayla geliştirilen algoritmik sabit kripto para Djed olacak.

Cardano ağı için bu yılki en büyük beklenti ise ağın düşük komisyon ücretlerini koruyarak daha hızlı ve verimli işlem yapılmasını sağlayacak katman-2 çözümü Hydra’nın lansmanı. Ağın ölçeklendirilmesine yönelik çalışmalar devam ederken platformda DeFi protokollerinde artış sağlamak hayati önem taşıyor. Bunlar arasında ise en çok üzerinde durulan proje Hydra oluyor.

Diğer gündemde olan bir gelişme ise Cardano ağında oracle faaliyetlerin başlaması olarak görülüyor. Blockchain ağı ile dış dünya verileri arasında köprü kurulmasını sağlayan oracle mekanizması, Chainlink’in uzmanlık alanı olarak bilindiğinden bu yıl Cardano’nun bu alanda da rekabete ortak olabileceği görülebilir.
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#9
1a1a1a12 (1)1.jpg

Cardano İçin Beklenen Önemli Gelişmeler
Geçen yıl boyunca sert etkileri olan kripto kışına rağmen Cardano’nun geliştirici ekibinin Blockchain için önemli geliştirmeler üzerinde çalıştıkları bildirildi. Bu bağlamda iki stablecoin’in 2023’ün ilk çeyreğine kadar Cardano Blockchain’ine gelmesi bekleniyor. İlki, Cardano Blockchain’i üzerinde çalışan ABD dolarına endeksli bir stablecoin olan USDA olacak. Ayrıca Cardano, Coti ile ortaklaşa kendi stablecoin’i Djed üzerinde de çalışıyor. Cardano’nun akıllı sözleşme özelliği sayesinde bu stablecoin’in değeri de ABD dolarına endekslenecek.

Geçen yıl Eylül ayında Vasil güncellemesinin başarılı bir şekilde ağa uygulanarak piyasaya sürülmesinin ardından, Cardano ekibi şimdi platform ölçeklenebilirliğini iyileştirmek için bir sonraki adımı atıyor. Bu yıl en çok beklenen gelişme, düşük işlem ücretinden ödün vermeden düşük gecikme süresi ve yüksek verimle işlem hızını artıracak olan Cardano’nun Layer 2 ölçeklenebilirlik çözümü Hydra. Cardano, platformdaki DeFi protokollerinde artış görüldükçe Hydra’nın çok önemli bir geliştirme olacağı üzerinde duruluyor.

Bir başka gelişme de Cardano Blockchain’ine oracle’ların eklenmesi olacak. Sonuç olarak Cardano, zincir üstü ve zincir dışı veriler arasındaki bağlantıyı kolaylaştırabilir. Bu, Cardano’nun Chainlink (LINK) ile kafa kafaya bir rekabet içinde olduğu anlamına geliyor.

Bu gelişmelerle birlikte ADA’nın 2023 yılında yatırımcılarını ödüllendiren bir altcoin olması bekleniyor.
 
Katılım
8 Şub 2023
Mesajlar
53
Beğeniler
0
Puanları
6
Konum
istanbul
#12
PAX Gold alan işlemciler Paxos Trust Company tarafından saklanan fiziksel altına da sahip olacaktır.

PAX- Gold (PAXG) Paxos şirketi tarafından çıkarılmış, altın destekli, ERC-20 tabanlı bir kripto varlıktır. ERC-20 tabanlı olması PAX Gold’un, Ethereum protokolünü adapte eden tüm hizmet, takas ve cüzdana entegre edilebileceği anlamına gelmektedir.

Her bir PAX Gold tokenı, Brink’in kasalarında saklanan 400 ons değerinde London Good Delivery altın külçesinin bir onsu ile desteklenmektedir. Üstelik ulusal çapta derecelendirilen bir uzman, aylık olarak PAXG tokenlarının ve altın miktarının eş değerde olduğunu onaylamaktadır.

PAX Gold alan işlemciler Paxos Trust Company tarafından saklanan fiziksel altına da sahip olacaktır.


Pax Gold (PAXG), 1 ons altına eşdeğer olarak sabitlenmiş kripto paradır ve ulusal piyasalarda ons altın 31.10 gram altına eşdeğerdir.

A
ltın, platin, gümüş gibi değerli madenlerin fiyatları ons altın birim fiyatı ile hesaplanmaktadır. Ancak Türkiye'de Gram Altın olarak bilinen ve 1 gram altın ile temsil edilen değer, İstanbul Altın Rafinerisi gibi tescilli markalar tarafından üretilir ve Türk Lirası ile değerlendirilir. Fiyatlar korele olsa da gram altın TL bazında farklılık gösterebilir. Türkiye'de gram altın çok daha popüler bir yatırım aracıdır. Gram altın kuyumculardan, bankalardan ve Bitlo'da GRAMG marketinden 7/24 kolayca alınabilmektedir.
Adsız11.jpg
 
Katılım
8 Şub 2023
Mesajlar
53
Beğeniler
0
Puanları
6
Konum
istanbul
#14
PAX Gold alan işlemciler Paxos Trust Company tarafından saklanan fiziksel altına da sahip olacaktır.

PAX- Gold (PAXG) Paxos şirketi tarafından çıkarılmış, altın destekli, ERC-20 tabanlı bir kripto varlıktır. ERC-20 tabanlı olması PAX Gold’un, Ethereum protokolünü adapte eden tüm hizmet, takas ve cüzdana entegre edilebileceği anlamına gelmektedir.

Her bir PAX Gold tokenı, Brink’in kasalarında saklanan 400 ons değerinde London Good Delivery altın külçesinin bir onsu ile desteklenmektedir. Üstelik ulusal çapta derecelendirilen bir uzman, aylık olarak PAXG tokenlarının ve altın miktarının eş değerde olduğunu onaylamaktadır.

PAX Gold alan işlemciler Paxos Trust Company tarafından saklanan fiziksel altına da sahip olacaktır.

Pax Gold (PAXG), 1 ons altına eşdeğer olarak sabitlenmiş kripto paradır ve ulusal piyasalarda ons altın 31.10 gram altına eşdeğerdir.

Altın, platin, gümüş gibi değerli madenlerin fiyatları ons altın birim fiyatı ile hesaplanmaktadır. Ancak Türkiye'de Gram Altın olarak bilinen ve 1 gram altın ile temsil edilen değer, İstanbul Altın Rafinerisi gibi tescilli markalar tarafından üretilir ve Türk Lirası ile değerlendirilir. Fiyatlar korele olsa da gram altın TL bazında farklılık gösterebilir. Türkiye'de gram altın çok daha popüler bir yatırım aracıdır. Gram altın kuyumculardan, bankalardan ve Bitlo'da GRAMG marketinden 7/24 kolayca alınabilmektedir. Ekli dosyayı görüntüle 1530
PAX-G.jpg
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
2,714
Mesajlar
5,942
Kullanıcılar
1,741
Son üye
sophijohn751