• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Bitcoin 2021 Yılbaşı Analizi!Katılım
23 Ara 2020
Mesajlar
11
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
istanbul
#1
kaynak: https://kriptohayat.com/bitcoin-2021-yilbasi-analizi


Bitcoin kurum ve kuruluşların yatırımı ile yükselmeye devam ediyor. ABD’deki şirketlerin toplam alımları toplam 1.151.618 BTC düzeyine ulaştı. MicroStrategy şirketi 70.470 BTC ile halka açık fonlarda liderliği elinde bulunduruyor.

Grayscale ETF leri ise 572,644 BTC ile ETF piyasasında lider konumdadır. ETF talebinin henüz çok daha yeni olmasını rağmen bu düzeye ulaşması ise çok kısa bir zamanda oldu. Bankaların ve aracı kurumların entegre olması ile bitcoin fiyatlarının yükseleceğinden ve küçük yatırımcıları tekrar piyasaya çekebileceğinden ETF görünümü oldukça önemlidir.

MTGOX mağdurları 141,686 BTC sine kavuşacağı günü bekliyor. Tarihin en büyük vurgunlarından olan MTGOX vakası ve davaları hala devam ediyor. İnsanların 141,686 Bitcoin’e kavuşunca satıp satmayacağı ise hala belirsizliğini koruyor.

Bitcoin Teknik Analizi

Bitcoin teknik analizi yapma gereği duymadık. Çünkü kripto paralar yükselirken ve yeni zirvelere ulaşırken, teknik analiz etkisiz kalıyor. Bitcoin grafiğinden görebileceğiniz gibi büyük yükseliş gelmiş gözüküyor. Aralık ayı analizimizde 2 analizimiz de de büyük yükselişin gelebileceğinden bahsetmiştik.

Bitcoin için ilk psikolojik hedef olan 100.000$’ın görülebileceği ve daha sonrasında tüm kripto para piyasasının beklediği 1 milyon dolar hedefinin gelebileceği kulaktan kulağa gezinmektedir. Fakat 100.000$ dan sonra 250.000$ ı bir sonraki hedef olarak göstermek daha akılcı ve gerçekçi bir bakış açısı olacaktır.

Merkez Bankalarının delice para bastığı bu dönemde, enflasyondan etkilenmeyecek ve aracı kurum riski bulunmadan özel cüzdanlarınızda tutabileceğiniz Bitcoin’ler insanlar tarafından benimsenmeye başlandı. Toplumsal olayların arttığı ve aracı kurumlara güvenin yavaş yavaş azaldığı bu ortamda Bitcoin iyi bir alternatif gibi duruyor!

Kurumsal şirketlerin talebi arttıkça fiyatta da yükseliş baskısı görülmesi muhtemel olan ve insanlar gözünde Dijital altın olarak görülen Bitcoin yükselişine yeni mi başladı? sorusu herkesin aklını meşgul ediyor. Bitcoin’in kullanıldığı alanlar artıyor ve gelişmiş ülkeler Bitcoin ATM’lerini her köşe başına koyuyor. Dijital ödemelerde bir devrim mi geliyor ?

Bunun cevabı kesinlikle “evet”!

kriptohayat.com
www.kriptohayat.com
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,612
Mesajlar
7,510
Kullanıcılar
2,977
Son üye
StevenHor