• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Bitcoin Başlangıç Bloğu (Bitcoin Genesis Block) Hakkında Bilinmeyen BilgilerKatılım
2 Eki 2019
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
İstanbul
#1
Bitcoin Genesis Block diğer adı ile Bitcoin Başlangıç Bloğu, Bitcoin Blockchain ağında saklanmış olan ilk bloğa verilen addır. Genesis block, bazı kişilere göre “Blok 0” ya da “Blok 1” olarak da adlandırılmaktadır. Genel olarak Blockchain’e aktarılan bir blok, kendinden önceki bloklar hakkında veri bulunan bir bilgi içermektedir.
Ancak Başlangıç bloğu, blokzincir sistemini dahilindeki ilk blok olma özelliği taşıdığından dolayı kendinden önce bir blok bulunmamaktadır. Bu nedenle, Genesis blokları dijital paraların yazılımı oluşturulurken hazır bir şekilde yer alır.
Bitcoin Başlangıç Bloğu
Bitcoin blokzincirinde bulunan Genesis Block, 50 Bitcoin’lik bir blok ödülü ile beraber 3 Ocak 2009’da oluşturulmuştur. Bu blok üzerinden kazanılan 50 Bitcoin’lik ödül ise, Satoshi Nakamoto tarafından konu hakkında bir bilgilendirme yapılmadan, kullanılması ve harcanılması imkansız bir şekilde oluşturulmuştur.
Bitcoin’in başlangıç bloğunun ikramiyesi olan 50 Bitcoin’lik ödül, Satoshi Nakamoto’ya ait bir adreste yer almaktadır. 3 Ocak 2019 tarihinden günümüze bu başlangıç bloğu adresine yapılan birçok transfer işlemi nedeniyle artık adreste asla geri döndürülemeyecek 68.11 Bitcoin yer almaktadır.
Başlangıç Bloğu’nda Yer Alan Gizli Mesaj
Bazı kişiler tarafından Genesis Block’ta gizli bir mesajın bulunduğu iddia ediliyor. Bu savı savunan kişiler, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’in Başlangıç Bloğuna sonsuza kadar saklanacak olan bir mesaj gizlediği öne sürüyorlar. Nakamoto, ilk bloğun 3 Ocak 2009 tarihinde oluşturulduğunu kanıtlamak adına o günün “The Times” gazetesi başlıklarındaki birini başlangıç bloğuna yerleştirdi.
Gizli mesaj olduğunu savunanların bu gazete başlığının normal bir gazete başlığı olmadığını dile getiriyorlar. Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin başlangıç bloğuna bir gazete başlığı eklemesi tarihi belirtme amaçlı bir kanıt olması, bir mesaj vermiş gibi gözükmese de başlığın bankalar ile ilgili olması pek çok insan tarafından Satoshi Nakamoto’nun bir mesaj verdiği yönünde yorumlanmıştır.
Cointral ile hem nakit parayla şubemizden Bitcoin satın alabilir hem de online.cointral.com adresinden kredi kartı ile Bitcoin alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ethereum, Ripple, Dash, Tether, Litecoin, BNB Coin ve 1200+ kripto parayı şubemizde bulunan uzman personellerimizin yardımları ile satın alabilir veya satabilirsiniz.

Kaynak: https://cointral.com/tr/bitcoin-baslangic-blogu-bitcoin-genesis-block-hakkinda-bilinmeyen-bilgiler/
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
2,703
Mesajlar
5,931
Kullanıcılar
1,735
Son üye
esogoldigmeet