Blockchain Bitcoin (BTC) Cüzdan Oluşturma


Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
17
Beğeniler
16
Puanları
3
#1
Bitcoin cüzdanları arasında en çok tercih edilen cüzdanlardan biriside blockchain wallet'leri bu konumuzda BTC cüzdanı nasıl oluşturulur adım adım onu anlatmaya çalışacağım arkadaşlar.

İlk olarak buraya tıklayın açılan pencerede "get a free wallet (cüzdan oluştur)" kısmına tıkladıktan sonra email şifre gibi gerekli alanları dolduruyoruz.

es1.png


Hizmet şartlarını okudum ve kabul ettim işaretledikten sonra "devam" butonuna basıyoruz. Ve böylelikle bitcoin cüzdanını basit bir şekilde oluşturmuş oluyoruz. Bitcoin cüzdanı oluşturduktan sonra blockchain size ait "cüzdan kimlik numarası" verecektir bunu bir yere not edin. Bu kimlik numarası cüzdanınıza giriş yaparken kullanacaksınız bu önemli bir husus göz ardı etmeyin. Peki tamam cüzdanı oluşturduk fakat ben bu cüzdanıma nasıl bitcoin (btc) aktarabilirim veya nasıl var olan bitcoin'lerimi başka hesaba transfer edebilirim.

es2.png


Aktif olan cüzdanımız da kırmızıyla işaretlediğim yerde GÖNDER ve AL gibi iki farklı buton var. Eğer bir başkasına veya var olan bitcoinleri borsalara aktarıp istiyorsanız GÖNDER butonuna basarak farklı bitcoin cüzdan adreslerine btc transferi yapabilirsiniz. Bir başkası size bitcoin gönderecekse AL butonuna basarak kendi hesabınıza ait bitcoin cüzdan adresi oluşturarak size gönderim yapacak kişiye bu adresi verebilirsiniz. Şimdi bunu uygulamalı olarak resimlerle gösterelim. İlk olarak GÖNDER butonunu göstereceğim, ardında da AL butonunu göstereceğim.

es3.png


Blockchain wallet cüzdanlarında sadece bitcoin değil aynı zamanda ether ve bitcoin cash gibi coinleride tutabilirsiniz. Neyse konumuza dönelim kırmızı ile işaretlediğim yerden bitcoin seçiyoruz. Ve daha sonra alıcı kısmına transferi yapacağımız farklı bitcoin cüzdan adresini yazıyoruz. Miktar kısmına ise göndereceğiniz bitcoin miktarını belirtiyoruz. Açıklama yazmak isterseniz isteğe bağlı yazabilirsiniz. İşlem ücreti olarak regular seçili dursun ve devam basarak başka birisine ait olan cüzdana transferi gerçekleştiriyoruz.

es4.png


AL butonu ise size ait olan bitcoin (btc) cüzdan adresidir. Ekran resminde görünen karmaşık kod yapısındaki 19 ila başlayıp 7Y ile biten kod size ait olan cüzdan hesabıdır. Bu cüzdan hesabını size bitcoin gönderecek kişilere vererek bitcoin (btc) alabilirsiniz. Yine aynı şekilde bitcoin dışında size gelecek olan farklı coin transfleri içinde ether veya bitcoin cash gibi coinleri bu cüzdanda saklayabilirsiniz.

NOT : Blockchain wallet bitcoin cüzdanı olduğunu unutmamalısınız. Aynı zamanda bünyesinde saklayabileceğiniz coin'ler ise şimdilik ether ve bitcoin cash'dir. Umarım bu anlatım faydalı olmuştur.
 

Bahadır

Bitcoin (BTC)
Yönetici
KK Master
Katılım
9 Mar 2018
Mesajlar
287
Beğeniler
101
Puanları
43
Konum
Isparta
Web sitesi
kriptokulis.com
#2
@Cryptoadam Çok güzel bir anlatım olmuş elinize emeğinize sağlık bitcoin cüzdanı oluşturmayı bilmeyenler için oldukça faydalı bir yazı ele almışsınız teşekkürler. Konuyu sabitliyorum.
 

CABA

Borsacı
Katılım
13 Mar 2018
Mesajlar
29
Beğeniler
6
Puanları
3
#4
Hocam çok teşekkür gerçekten faydalı bir anlatım olmuş tebrik ederim.
 

Coinuzm

Analizci
Katılım
15 Mar 2018
Mesajlar
18
Beğeniler
3
Puanları
3
#5
Güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık...
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
859
Mesajlar
2,282
Kullanıcılar
417
Son üye
coindarazad