Blockchain Hakkında Bilgi


Enes_ank

Kayıtlı Üye
Katılım
13 Haz 2018
Mesajlar
7
Beğeniler
1
Puanları
3
#1
Merhaba arkadaşlar,
Blockchain hakkında bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim.

Soru 1 : Blockchain vergilendirmesi var mı?
Bu sistem ileride yaygın bir şekilde kullanılmaya başladığı zaman kripto para ile alışveriş dönemi başlarsa vergilendirme olayı nasıl gerçekleşecek ?

Soru 2 : Merkezi olmayan bir sisteme nasıl güvenebilirim ?
Merkeziyetsiz işleyen sistemlerin daha güvenilir olduğunu söyleyenler var, hacklenen/çalınan coinlerimi hangi kurum/kuruluşa giderek dava açabilirim ?
Benim şahsi düşüncem uluslararası merkeze bağlanmalı ve yarı merkezli hale getirilmesinden yana aksi bir durumda ispat edebilme gibi bir durumum olmayacak böyle anlıyorum yanlış mıyım ?
 

Bahadır

Bitcoin (BTC)
Yönetici
KK Master
Katılım
9 Mar 2018
Mesajlar
294
Beğeniler
107
Puanları
43
Konum
Isparta
Web sitesi
kriptokulis.com
#2
  1. Banka üzerinden giriş/çıkış hesap hareketleri takip edilebilir, coin borsalarına aktarılan ve çekilen para arasında farklar değerlendirilip vergi uygulanabilir. Esas olan yıl içerisinde çekilmeyen para/coin nasıl bir vergilendirme sisteme uygulanacağı sorusu olmalı bence.
  2. Merkeziyetsiz sistem mantığına bakarak değerlendirilebilir. Blockchain, anonim bir doğrulama yapmaktadır. Bunu söyle düşünebiliriz herhangi bir banka'dan başka bir banka'ya EFT onayı vermesi gibi arasında fark yok. Buradaki mantık sadece onay veren makam anonim olması dışında.
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
974
Mesajlar
2,609
Kullanıcılar
506
Son üye
chnyldrm21