• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Blockchain Hakkında BilgiKatılım
13 Haz 2018
Mesajlar
7
Beğeniler
1
Puanları
3
#1
Merhaba arkadaşlar,
Blockchain hakkında bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim.

Soru 1 : Blockchain vergilendirmesi var mı?
Bu sistem ileride yaygın bir şekilde kullanılmaya başladığı zaman kripto para ile alışveriş dönemi başlarsa vergilendirme olayı nasıl gerçekleşecek ?

Soru 2 : Merkezi olmayan bir sisteme nasıl güvenebilirim ?
Merkeziyetsiz işleyen sistemlerin daha güvenilir olduğunu söyleyenler var, hacklenen/çalınan coinlerimi hangi kurum/kuruluşa giderek dava açabilirim ?
Benim şahsi düşüncem uluslararası merkeze bağlanmalı ve yarı merkezli hale getirilmesinden yana aksi bir durumda ispat edebilme gibi bir durumum olmayacak böyle anlıyorum yanlış mıyım ?
 

Bahadır

Bitcoin (BTC)
Yönetici
    KK Master
Katılım
9 Mar 2018
Mesajlar
333
Beğeniler
133
Puanları
43
Konum
Isparta
Web sitesi
kriptokulis.com
#2
  1. Banka üzerinden giriş/çıkış hesap hareketleri takip edilebilir, coin borsalarına aktarılan ve çekilen para arasında farklar değerlendirilip vergi uygulanabilir. Esas olan yıl içerisinde çekilmeyen para/coin nasıl bir vergilendirme sisteme uygulanacağı sorusu olmalı bence.
  2. Merkeziyetsiz sistem mantığına bakarak değerlendirilebilir. Blockchain, anonim bir doğrulama yapmaktadır. Bunu söyle düşünebiliriz herhangi bir banka'dan başka bir banka'ya EFT onayı vermesi gibi arasında fark yok. Buradaki mantık sadece onay veren makam anonim olması dışında.
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,553
Mesajlar
7,406
Kullanıcılar
2,773
Son üye
DavidPix