• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Tavsiye Bu Hafta Bitcoin’de Dikkat Edilmesi Gereken 5 ŞeyKatılım
21 Ocak 2022
Mesajlar
21
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
Ankara
#1
Yükseliş momentumu eksikliği, makro faktörler toplanırken Bitcoin bu hafta sıkıcı fiyat hareketi görebilir.
Bitcoin (BTC) yeni bir haftaya bir patlama ile başlıyor, ancak boğalar için doğru yönde değil. Yine de umut verici bir hafta sonu gördük, BTC hisse senetleri piyasası kapalıyken zor zamanlar yaşadı ve haftalık kapanış lider kripto para biriminin 1.000 doların üzerinde geri çekilmesine neden oldu.
37.900 dolarda olan haftalık kapanış bile analistlerin taleplerini karşılamak için yeterli olmadı ve Bitcoin'in Ocak ayı boyunca sergilediği bilindik menzil hareketi bu nedenle devam ediyor. Böyle olunca burada sorulması gereken asıl soru, bu durumu neyin değiştireceğidir.
Sağlam zincir içi verilere rağmen gerçek bir spot piyasa toparlanması gerçekleşmediğinden dolayı BTC için harici bir tetikleyici gerekiyor. Amerika Birleşik Devletleri'nin kripto para birimi düzenlemesine ilişkin yürütme emri, kesin zamanı bilinmese de Şubat ayında bir noktada yayınlanacak.
Enflasyon, faiz oranlarındaki artışlar veya varlık alımındaki azalma ile ilgili herhangi bir ipucu, Bitcoin ve altcoinlerin yakından ilişkili olduğu geleneksel piyasaları önemli ölçüde etkileyebileceğinden dolayı şu anda Federal Rezerv açıklamaları kripto para analistleri için başka bir ilgi alanıdır. 2022'nin ilk ayı pek de iyi geçmese de bu hafta piyasanın durumuna bakalım. Bitcoin'in ilerleyen hamlelerini hesaplarken bu hafta dikkat edilmesi gereken beş şey:
Ayılar Bitcoin Haftalık Kapanışına "Çekiç" Vurdu
Haftalık kapanıştaki yetersiz kazançlar bu Pazar günü Bitcoin boğalarını sevindirmedi. Gece yarısı BTC Bitstamp'ta 36.650 dolara kadar düştü. Trader, analist ve podcast sunucusu Scott Melker'in belirttiği gibi bu düşüş hareketine eşlik eden güçlü hacim, bir pozisyon oluşturmaya gelince hafta sonu fiyat hareketinin güvenilmez doğasının altını tekrardan çizdi. Diğer bazı kaynakların geçen hafta söylediği gibi, Melker da boğa görünümünün hâkim olması için BTC fiyatının 39.600 doların üzerine çıkması gerektiğini yineledi.
The Wolf of All Streets:
Haftalık BTC
  • Oldukça çekiçli bir mum (veya yüksek dalgalı topaç).
  • Güçlü hacim, talep üzerine uzun fitil.
  • 39.600 dolara kadar gerçekten boğa değil.
  • Aylardır art arda yeşil hafta olmadı, onay gerekiyor. 2 hafta önce de bir "yükseliş mumu" görüldü, işe yaramadı.
Benzer bir görüş yeni bir Twitter güncellemesinde trader ve analist Rekt Capital tarafından aktarıldı; BTC'nin "38.500 dolarlık dirençle mücadele etmeye devam ettiğini" söyledi. Rekt Capital devam ederek; "Bu, BTC'nin yaklaşık 39.000 doların üzerinde bir yükseliş için yukarıda haftalık mum kapatması gereken alandır" dedi.
Genel olarak hayal kırıklığı yaratan bir performansla, Bitcoin böylece daha önceki aynı aralığına geri döndü. Bundan dolayı bazı uzmanlar fiyatın daha düşük seviyeleri yeniden test edeceği hakkında uyarılar yapıyor.
Popüler tüccar Pentoshi; "Kişisel olarak, bu 29.000 - 40.000 dolar aralığında uzun süre durursak, herhangi bir seviyenin kırılmasını dört gözle bekliyorum" dedi. Bu arada 38.600 dolar civarındaki yüksek zirvelere olan son hareket, daha fazla aşağı yönlü beklentiden yükselişin devamı beklentisine hızla değiştiğinden dolayı türevler üzerinde daha önce negatif olan fonlama oranlarını yükseltmeyi başardı. Bununla birlikte trendin tersine dönüşü, fonlama oranlarını genel olarak negatif bölgeye geri çekti ve çoğu şu anda hemen hemen tarafsız.
S&P 500, Mart 2020'den Bu Yana Olan En Kötü Ayını Kurtarabilecek mi?
Bitcoin'in aylık kapanışı henüz herhangi bir sürpriz getirmeyecek olsa da geleneksel piyasa yine de son dakika rahatlaması yapabilir. Pazartesi günkü seans öncesi vadeli işlemlerle, Bitcoin'in son aylarda artan pozitif korelasyon gösterdiği S&P 500, Mart 2020'den bu yana en kötü aylık performansına doğru gidiyor.
S&P bu ay %7 düştü ve FED politikası, Coronavirus salgınının başlangıcındaki benzeri görülmemiş likidite sağlanmasına eşlik eden destekleri geri çekme düşüncelerini konuşmaya başladığından beri, Bitcoin’de 2022’ye gergin başladı.
FED’in para basma işlemlerini durdurmasını takip edecek faiz artırımları için zaman çizelgesini açıklamasa da bu Bitcoin için başka bir sorundur. Joe Biden yönetiminin, görünüşte Şubat ayına ertelenen kripto paralar ile ilgili yaklaşan yürütme emri, zaten zor durumda olan piyasaya bir darbe daha vurabilir.
ABD’nin kripto para ‘Altyapı Yasası’ şu anda birçok piyasa katılımcısının endişelendiği bir şey oldu bile. Sert bir yasa, şu anda Bitcoin madenciliği hash oranında en büyük payına sahip bir ülkede gerçekten hoş karşılanmayacaktır.
Geçen hafta Bloomberg'in yayınladığı bir rapora göre, yeni ABD yasası kripto paraların sağladığı "riskler ve fırsatlar" üzerine odaklanmalıdır. Sözde kripto para yasası şimdiye kadar ABD hükumeti yetkilileri tarafından zaten görüldü.

Kaynak: koinbox.net/bu-hafta-bitcoinde-dikkat-edilmesi-gereken-5-sey
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
2,714
Mesajlar
5,942
Kullanıcılar
1,741
Son üye
sophijohn751