• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Bu Meme Coin, Yeni Shiba Inu (SHIB) Olabilir mi?

Shiba Inu (SHIB), geçen yıl en fazla dikkat çeken kripto paralardan biri oldu. Fiyatındaki devasa artış nedeniyle popüler olan SHIB, son olarak Ekim ayında 10 kat değerlenerek 0.000088 dolarlık zirvesini gördü. Dogecoin ve Shiba Inu gibi şaka amaçlı üretilen meme coinlerin fiyatlarının kısa süre içinde artarak yatırımcılarını milyoner yapması, diğer yatırımcıların iştahını kabarttı. Milyonlarca kişi, henüz fiyat artışı görmemiş olan coinlere yöneldi. Kripto piyasasında meme coin furyası doğdu.
Jamie Kennedy: “Yeni Shiba Inu Doğuyor”
ABD’li aktör ve komedyen Jamie Kennedy, “yeni Shiba Inu” olma ihtimali bulunduğunu iddia ettiği yeni bir coini paylaştı. Kennedy’nin tanıtımını yaptığı token, geçen yılın Kasım ayında piyasaya sürülen Shibnobi (SHINJA) oldu. Shiba Inu topluluğu tarafından desteklenen SHINJA, Aralık ayında değerini 6’ya katladı. Tokenin güncel fiyatı 0.00000000000000233 dolar seviyesinde bulunuyor. Saymaya üşenenler için 13 sıfırı bulunduğu belirtilen tokenin piyasa değeri kısa sürede 1 milyon doları geçti.
Dolaşım Arzı Ne Kadar?
Tokenin tanıtımını yapan Jamie Kennedy, Twitter paylaşımında “SHINJA, en çok aranan kripto paralardan birine dönüşüyor. Şu an 4 borsada listelendik ve bir blok zinciri oluşturuyoruz. Topluluk etkileşimli üst düzeyde." ifadelerine yer verdi. SHINJA, Ocak ayında değerini en az ikiye katladı. Bu meme coin, ilk tanıtıldığı fiyattan en az yüzde 5000’lik artış gösterdi. SHINJA’nın dolaşım arzının 69 sekstilyon doluğu kaydedildi. Bu da dolaşımdaki token adedinin 69.000.000.000.000.000.000.000.000 olduğu anlamına geliyor.
Bu Borsalarda Listelendi
Shibnobi (SHINJA) şu an Uniswap (V2), Probit Global, LBank, BitMart ve Hotbit borsalarında listelenmiş durumda. Kripto yatırımcıları, bu meme coinin iddia edilen fiyat performansına ulaşmasının imkânsıza yakın olduğunu belirtiyor. Zira karşılaştırma yapılan meme coin olan Shiba Inu’nun toplam arzı 590 trilyon iken Shibnobi’nin arzı 69 sekstilyon. Buna rağmen binlerce yatırımcı, Shibnobi’nin gelecekte göstereceği performansa inanıyor.
“Toplam Arzın Yüzde 45'ini Yaktık”
Tokenin arzı konusunda açıklama yapan ekip, toplam arzı azaltmaya çalıştıklarını kaydetti. Ocak ayının son günlerinde 2 sekstilyon tokenin yakıldığını belirten Shibnobi ekibi, "Şimdiye kadar toplam arzın yüzde 45'ini yaktık. Yakın tüm hızıyla sürecek. Bize inanmaya devam etsinler." ifadelerini paylaştı. Bazı kripto yatırımcıları, 2-3 yıl sonra yaşanacak büyü bir boğa döneminde SHINJA’nın devasa fiyat artışı göstereceğini düşünüyor. Bu sebeple çok sayıda yatırımcı, “alıp unutmalık” küçük miktarlarda Shibnobi (SHINJA) token satın almış durumda.
Uzmanlar, bu tarz projelerin "scam coin" olabileceğine dair yatırımcılara uyarılarda bulunuyor. Yatırım yapmak isteyen kullanıcıların, oldukça küçğk miktarlarda alım yapması gerektiği kaydediliyor. Shibnobi (SHINJA) ekibi, yol haritası, sosyal medya hesapları ve ayrıntılı bilgilerin yer aldığı resmi internet sitesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: koinbox.net/bu-meme-coin-yeni-shiba-inu-shib-olabilir-mi

Bazen karşıma geleceği bakımından çok parlak olan coinler çıkıyor. Geçen sene konut kredisi çekmiştim. Eve geldiğimde gördüğüm shiba coin yatırım tavsiyeleri karşısında çektiğim paranın yüklü bir kısmını coinlere yatırdım. İyi ki de yatırmışım ama biri bin yaptım resmen. Ama her zaman işe yarayamayabiliyor tabi. Yatırım tavsiyesi değildir.

şaka coini olarak çıktılar ama piyasada hype oldular. ben teknoloji sevdalısı birisi olarak bu tarz projelere bakmıyorum. bana ve çevreme bir şeyler katabilecek projeler favorim.

Ben shıba yı ilk kez bitay borsasında duymuştum.İlk zamanlar baya düşük seyrediyordu ama sonra bir yükseldi baya kar elde etmiştim.Şimdi uzun vade olarak tutuyorum bekleyip göreceğiz artık.

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,522
Kullanıcılar
2,406
Son üye
Getgabs