• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Cardano nereye gidiyor ?Katılım
21 Ağu 2020
Mesajlar
24
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
Türkiye, İstanbul
#1
Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 7 yıldan beridir kripto para işindeyim. Bilgilerimi sizinle paylaşmak için yeni bir youtube kanalı oluşturdum. Analizlerimin, deneyimlerimi paylaştığım youtube kanalında hangi coinlerin yükselip hangilerinin düşeceğini öğrenebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek bütün soruları yorum kısmında bana sorabilirsiniz. Abone olup bildirileri açarap her videomdan haberdar olabilirsiniz. https://www.youtube.com/baranozcan
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#2
GELİŞTİRME LİDERİ CARDANO - ADA.....Cardano ( ADA ),

8 Aralık 2022 itibarıyla Günlük GitHub Geliştirme Etkinliğine Göre toplam 738 sayı ile GitHub geliştirme etkinliğine liderlik ediyor . Geliştirme etkinliğine göre ikinci sırada 664 ile Cosmos ( ATOM ) yer aldı.

Cardano, Geliştirmede Lider Olmaya Devam Ediyor
İlginç bir şekilde, zincir üstü pazar istihbarat platformu Santiment tarafından yürütülen analize göre Cardano , Kasım ayında en yüksek geliştirme faaliyetini kaydetti .
Spesifik olarak, Cardano ekibinin Kasım ayında halka açık GitHub depolarındaki geliştirme etkinliği oranları, Polkadot’un 486,13 etkinliğine kıyasla 572,67 oluşturulan etkinlik kaydeden bir sonraki en yüksek dereceli varlık olan Polkadot’tan %18 daha yüksekti.
Cardano’nun geliştirme faaliyeti ile ilgili arayışları Kasım ayında bıraktığı yerden Aralık ayında başlamış gibi görünüyor. Cardano ağı, 0chain’in günlük geliştirme faaliyetini yönettiği 4 Aralık hariç, Aralık ayında her gün lider geliştirici olmuştur .
pasted image 0.png
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#3
PayPal, kripto hizmetini MetaMask ile entegre edecek...

PayPal’ın kripto alanındaki genişlemesi devam ediyor...

PayPal, 2020 yılında kullanıcıların kripto ticareti yapmasına izin vererek endüstri için ciddi bir atılım gerçekleştirdi. Ödeme devi, ayrıca geçen sene Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) Bitcoin Cash (BCH) ve Cardano (ADA) gibi büyük kripto paraları desteklediğini açıklayarak kripto ile ödeme yapma seçeneğini aktif hale getirdi.
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#4
Japonya'nın en büyük enerji şirketi bitcoin madenciliğine başlıyor..

Japonya'nın en büyük enerji şirketi TEPCO, ihtiyaç fazlası enerjiyi Bitcoin madenciliğinde kullanma kararı aldı.

Tokyo Electric Power Company (TEPCO), ülkede yerel yarı iletken geliştiricisi olarak faaliyet gösteren TRIPLE-1 ile üretilen fazla enerjinin bitcoin madenciliğinde değerlendirilmesi için ortaklık kuracak.
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#5
Tepede Satan Kripto Kahini btc , Ethereum ve 2 Altcoin Aldı ! Elindeki bitcoin 'leri tepedeyken satmıştı.

Şimdi Bitcoin ve Ethereum'un yanı sıra 2 gelecek vadeden (LTC ve ADA) altcoin aldığını söyledi.

DonAlt, BTC' çizgiyi koruyabilirse, kral kripto paraların “hiper yükseliş” yaşayacağını belirtiyor.
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#6
aaaacardano.jpg


Cardano Tabanlı Stablecoin USDA, 2023’te Piyasaya Sürülecek Cardano Tabanlı Stablecoin 2023 Yılında Çıkmaya Hazırlanıyor Cardano Blockchain’inin resmi ticari kolu ve kurucu bir kuruluşu olan Emurgo, ABD’ye sabitlenmiş bir stablecoin olan USDA’yı 2023’ün başlarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Bunun yanında Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri gibi kripto para birimlerinin dönüştürülmesini ve takas edilmesini sağlamak için uzun vadeli planlar yapacak.....
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#7
aaaacardano.jpg


Vasil Hard Fork’u Sonrası Cardano’da son 2 hafta içerisinde 100’ün üzerinde akıllı sözleşmeye daha ev sahipliği yaptı.
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#8
aaaacardano.jpg


Cardano Aktif Adres Sayılarındaki Artış Dikkat Çekiyor.....

Blockchain ağları arasında son dönemde adından sık sık söz ettirmeyi başaran Cardano, aktif adres sayısı söz konusu olunca da performansını sürdürüyor. Öyle ki bir süredir aktif adres sayılarında ciddi bir ivme yakalayan ağ, 1.2 milyon adrese ulaştıktan sonra yüzde 90‘ı aşan önemli bir günlük adres etkinliği artışı gösterdi.......
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#9
aaaacardano.jpg

Cardano; Ethereuma 8 kat fark attı...


Blockchain ağları, kullandıkları konsensüs mekanizması da dahil olmak üzere birçok noktada olabildiğince az merkeziyetsiz olmayı hedefler. Buradaki merkezi herhangi bir etki, ağ üzerinde güç kullanabilecek bir tehdit olarak algılanır. Her ne kadar bu müdahaleler zaman zaman gerekli olsa da kripto topluluğu tarafından pek iyi karşılanmayan bu etken, ağ için oldukça önemli.

En aktif Blockchain ağlarından biri olan Ethereum’un ise PoS‘a geçtikten sonra sık sık merkezileşme ve sansür eleştirilerine maruz kaldı. Her ne kadar doğrudan bir bağlantısı olmasa da yakın dönemde Tornado Cash işlemlerini engelleyen blokların yüzde 51‘e ulaşması da bu merkezileşme korkularını artırdı.

Cardano geliştiricisi olan Sooraj’a göre, bir PoS zincirindeki doğrulayıcı node’larının merkezsizleştirilmesi Nakamoto Katsayısı veya MAV (minimum saldırı vektörü) tarafından belirlenir. MAV, Blockchain ağına başarılı bir saldırı için bir araya gelmesi gereken minimum bağımsız taraf sayısı olarak tanımlanıyor. Şu anda, Cardano’nun 24’lük bir MAV‘si var ve Ethereum’un 3’lük oranı ile kıyaslandığında sekiz kat fark demek.
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#10
aaaacardano.jpg


Cardano, 100.000’den Fazla Cüzdan Ekledi...

Blockchain ağları arasında son dönemde adından sık sık söz ettirmeyi başaran Cardano, bu kez cüzdan sayısı ile gündemde. Çıkan haberlere göre; Cardano (ADA), kripto para borsası FTX’in yarattığı etkiye rağmen Kasım ayında 100.000’den fazla cüzdan ekledi.

Cardano Cüzdan Sayısında Artış Yaşanıyor
Cardano (ADA) Blockchain’i hızlı bir şekilde genişlemeye devam ediyor. Bu genişleme ile Cardano cüzdan sayısında da önemli ölçüde bir atış söz konusu. Kripto para piyasası etkinliği 2022 boyunca büyük ölçüde bastırılmış olsa da, birkaç ağ artan ilgi ve etkinlik kaydediyor...
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#11
Cardano - ADA- 3 dolara ulaştığı, büyük bir ralli öncesinde olabilir......

Satın Alma Bölgesine Giren Cardano Fiyat Tahmini.....

2 Eylül 2021'deki tarihi zirvesi olan 30,9 dolardan %91,6'lık bir düzeltme yaptıktan sonra yılı büyük olasılıkla bir çıkmazda bitirecek. ADA, değerinin %82,6'sını sadece bir yılda yok ederek yatırımcıları daha da etkisiz hale getirdi....

MVRV kâr veya zarar modeli, yılın büyük bir kısmını 1 seviyesindeki ortalama çizgisinin altında geçirdi. Santiment, MVRV ortalama çizginin altına düştüğünde bir varlığın değerinin altında değerlendirildiğini özetliyor. Yatırımcılar, bu tür koşullarda tokenlerini daha uzun süre elde tutma eğilimindedir.Hatta bazıları bir ralli beklentisiyle daha fazla token satın alır....

Bazı yatırımcılar, özellikle balinalar, duruma kulak verdiler ve şu anda bir satın alma çılgınlığı yaşıyorlar. Santiment'in zincir içi verileri, 1 milyon ila 10 milyon ADA'ya sahip adreslerin, artık ağın toplam arzının %16,19'unu (14 Aralık'ta kaydedilen %15,98'in üstüne çıkarak) elinde tuttuğunu ortaya koyuyor...

Cardano protokolü, Input Output Global (IOG) çatısı altında çalışan güçlü bir geliştirme ekibi tarafından desteklenmektedir. Ağ, geçen yıl birçok önemli güncellemeye tanık oldu. Örneğin Vasil Hard Fork protokol tarihindeki en son ve en karmaşık güncelleme oldu. Bu gelişmeler, 2023'e girerken ADA fiyatını olumlu etkileyebilir.Cardano'nun benzersiz özellikleri, onu sektörde hafife alınmayacak bir blockchain ağı haline getiriyor. IOG, şimdiye kadar yaptığı gibi projeye bağlı kalırsa,

0,25 dolara düşüş, ADA fiyatının tekrar 3 dolara ulaştığı büyük bir rallinin öncesi olabilir.

A1.jpg
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#13
1a1a1a12.jpg

Kripto para piyasası en kötü yıllık kapanışlardan birini yaşıyor. Çünkü 2022 yılında toplam piyasa değeri yüzde 65 oranında düştü. Ancak şimdi geleceğe bakmak zamanı. 2023 yılında hangi kripto paralar potansiyele sahip?

Finbold, piyasaya yaptığı ayrıntılı analizden sonra Ocak 2023’te alınabilecek 5 kripto parayı trader ve yatırımcılar ile paylaştı. İşte, söz konusu coinler.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin fiyatı 2022 yılında yüzde 65 oranında düştü. Şu an 16.600 dolar civarında işlem görüyor. Buna rağmen hala en iyi yatırım fırsatlarından birini sunuyor. Şimdi BTC fiyatı çok düşük seviyede. Ancak piyasa uzmanlarına göre bu durum uzun süre böyle kalmayacak. Ocak ayı da Bitcoin için başka bir alım fırsatı sunabilir.

Cardano (ADA)
Fiyatı bir kenara bırakırsak Cardano (ADA) 2022 yılında inanılmaz geliştirme çalışmaları kaydetti. Buna 2021 ile kıyaslandığında yüzde 394 büyüyen Plutus akıllı sözleşmesi de dahil. Bundan dolayı Ocak 2023 için alınabilecek coinlerden biri de ADA. Cardano büyümeye devam ettiği sürece ADA’nın geleceği de iyi görünüyor.

İlgili – Charles Hoskinson’dan 1 milyon dolarlık çılgın Cardano (ADA) deneyi

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) ağında Merge güncellemesinin fiyat üzerinde beklenen etkisi olmadı. Çünkü makro faktörler ve genel kripto para piyasasından gelen baskılar ETH fiyatını olumsuz etkiledi. Ancak 2023 yılının başlangıcı ETH için güçlü bir pozitif etki getirebilir.

ApeCoin (APE)

ApeCoin (APE), yeni coinlerden biri. Mart 2022’de Bored Ape Yacht Club eko sistemi tarafından çıkarıldı. Son aylarda sessiz olsa da kısa süre önce yeniden balinalar arasında popüler olmaya başladı. Özellikle de 12 Aralık’ta tanıtılan yeni APE ödül programından sonra. Bundan dolayı 2023 için öneriler coinlerden biri.

İlgili – ApeCoin (APE) nedir? Güncel APE coin haber ve gelişmeleri

XRP (XRP)
Son olarak Ripple Labs’in yerel coini XRP var. Bu coin için beklenen en önemli olay ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden davanın sonuçlanması. Eğer bu dava XRP topluluğunun beklediği şekilde tamamlanırsa, coinin fiyatı ralliye başlar.
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#14
1a1a1a13.jpg

Blockhain analiz şirketi Santiment, 2023 yılın girilmesiyle büyük yatırımcıların Cardano ilgisini gündeme getirdi.

Santiment verilerine göre portföylerinde 1 milyon ila 100 milyon ADA tutan yatırımcılar 2023 yılının ilk haftasında 217,2 milyon ADA aldı.

Cardano piyasasında aktivitenin pozitife dönmesi, ADA fiyatını da olumlu etkiliyor. Piyasanın en büyük 9. kripto para birimi, son bir haftada %12 değer artışıyla 0,27 dolara yükseldi. ADA ayrıca sabah saatlerinde %2,2 günlük değer artışıyla ilk 10’da en çok yükselen kripto para konumunda.

Diğer yandan Cardano, toplu satışların gerçekleştiği Kasım ayındaki genel piyasa düşüşünden bu yana %40’ı bulan değer kayıplarına maruz kalarak yıl kapanışında 0,23 dolara kadar gerileyerek son 2 yılın dip seviyelerini gördü. Son bir haftada ise büyük yatırımcıların dip seviyeleri değerlendirmesiyle şu an ADA, kısıtlı olarak kabul edilebilecek bir toparlanma sürecinden geçiyor.

Cardano alımlarıyla ilgili başka bir paylaşımda ise WhaleStats verileri, büyük BNB yatırımcılarının da ADA alımlarını artırdığını ortaya koydu. Rapora göre en büyük BNB yatırımcıları, yaklaşık 5,19 milyon dolar değerine denk gelen toplamda 19,9 milyon ADA’yı portföylerinde bulunduruyor.

Cardano ağında beklenen gelişmeler

Son yıllardaki ağ aktivitesine karşılık Cardano’nun yerel varlığı ADA, uzun vadeli düşüş ivmesine devam ediyor.

Cardano ağı ile ilgili son gelişmelerde 2023 yılının ilk çeyreğinde Cardano platformundan iki sabit kripto paranın piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bunlardan ilki dolar destekli sabit varlık USDA olacak. Diğer ise Coti protokolüyle ortak bir çalışmayla geliştirilen algoritmik sabit kripto para Djed olacak.

Cardano ağı için bu yılki en büyük beklenti ise ağın düşük komisyon ücretlerini koruyarak daha hızlı ve verimli işlem yapılmasını sağlayacak katman-2 çözümü Hydra’nın lansmanı. Ağın ölçeklendirilmesine yönelik çalışmalar devam ederken platformda DeFi protokollerinde artış sağlamak hayati önem taşıyor. Bunlar arasında ise en çok üzerinde durulan proje Hydra oluyor.

Diğer gündemde olan bir gelişme ise Cardano ağında oracle faaliyetlerin başlaması olarak görülüyor. Blockchain ağı ile dış dünya verileri arasında köprü kurulmasını sağlayan oracle mekanizması, Chainlink’in uzmanlık alanı olarak bilindiğinden bu yıl Cardano’nun bu alanda da rekabete ortak olabileceği görülebilir.
 
Katılım
12 Ara 2022
Mesajlar
73
Beğeniler
2
Puanları
6
Konum
BERLİN
#15
1a1a1a12 (1)1.jpg

Cardano İçin Beklenen Önemli Gelişmeler

Geçen yıl boyunca sert etkileri olan kripto kışına rağmen Cardano’nun geliştirici ekibinin Blockchain için önemli geliştirmeler üzerinde çalıştıkları bildirildi. Bu bağlamda iki stablecoin’in 2023’ün ilk çeyreğine kadar Cardano Blockchain’ine gelmesi bekleniyor. İlki, Cardano Blockchain’i üzerinde çalışan ABD dolarına endeksli bir stablecoin olan USDA olacak. Ayrıca Cardano, Coti ile ortaklaşa kendi stablecoin’i Djed üzerinde de çalışıyor. Cardano’nun akıllı sözleşme özelliği sayesinde bu stablecoin’in değeri de ABD dolarına endekslenecek.

Geçen yıl Eylül ayında Vasil güncellemesinin başarılı bir şekilde ağa uygulanarak piyasaya sürülmesinin ardından, Cardano ekibi şimdi platform ölçeklenebilirliğini iyileştirmek için bir sonraki adımı atıyor. Bu yıl en çok beklenen gelişme, düşük işlem ücretinden ödün vermeden düşük gecikme süresi ve yüksek verimle işlem hızını artıracak olan Cardano’nun Layer 2 ölçeklenebilirlik çözümü Hydra. Cardano, platformdaki DeFi protokollerinde artış görüldükçe Hydra’nın çok önemli bir geliştirme olacağı üzerinde duruluyor.

Bir başka gelişme de Cardano Blockchain’ine oracle’ların eklenmesi olacak. Sonuç olarak Cardano, zincir üstü ve zincir dışı veriler arasındaki bağlantıyı kolaylaştırabilir. Bu, Cardano’nun Chainlink (LINK) ile kafa kafaya bir rekabet içinde olduğu anlamına geliyor.

Bu gelişmelerle birlikte ADA’nın 2023 yılında yatırımcılarını ödüllendiren bir altcoin olması bekleniyor.
 
Katılım
26 Ağu 2023
Mesajlar
190
Beğeniler
0
Puanları
16
Konum
izmir
#16
ADA COIN 2019 YILINDAKİ BOĞA KOŞUSU ÖNCESİ HAREKETLERİNİ TEKRAR EDIYOR !

Into The Cryptoverse'un kurucusu Benjamin Cowen, ADA'nın 2019 yılında, Bitcoin'in son halving öncesinde gösterdiği fiyat hareketini hatırlatan ilginç bir gelişmeyi ortaya koydu.

11 Mayıs 2020'de gerçekleşen BTC halving'in hemen ardından ADA'nın fiyatı uçuşa geçti. Şimdi, 2024'te gerçekleşecek olan BTC'nin sonraki halving'ine yaklaşırken, tarih tekrarlanabilir.

Cardano ekosisteminde son birkaç ay içinde gerçekleşen bazı gelişmeler de gelecek boğa koşusunu destekleyebilir.

Örneğin, blok zincirinin geliştirme faaliyeti yüksek kaldı ve birkaç hafta önce Mithril ana ağı yükseltmesi yayınlandı. Bununla birlikte, Input Output Global son zamanlarda haftalık geliştirme raporunu da yayınladı ve geliştiricilerin son yedi günde yaptığı çabaları vurguladı.

Santiment'in grafiğine göz atıldığında, token etrafındaki balina aktivitesinin yüksek olduğu görüldü. Günlük aktif adresler de nispeten yüksek kaldı, buda iyi bir ağ sağlığına işaret ediyor.

( tr.tradingview.com/news/coinotag:1a7537438d9e8:0/ )
 
Katılım
26 Ağu 2023
Mesajlar
190
Beğeniler
0
Puanları
16
Konum
izmir
#17
Son 1 Ayda Geliştiriciler En Çok Hangi Altcoinlere Yöneldi? Santiment Açıkladı !

Kripto para piyasası sürekli olarak gelişiyor ve yenileniyor. Bu noktada bir projenin sorunsuz devam ettiğini ve potansiyelini ölçmenin bir yolu da geliştirici faaliyetlerine bakmaktır.

Geliştirici etkinliği, bir projenin kod tabanı üzerinde çalışan geliştiriciler tarafından yapılan değişikliklerin, kod çekme taleplerinin, sorunların ve kod katkılarının sayısını ifade eder.

Bu bağlamda Santiment github verilerine göre son 30 günde geliştirici aktivitesi zirvede olan ilk 10 altcoini açıkladı.

Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) birinciliği paylaşırken Cardano (ADA) üçüncü sırada yer aldı.

Santiment’in paylaştığı listeye göre son 30 günde geliştirici aktivitesi en yüksek altcoinler şu şekilde sıralandı:

“1 -Polkadot- DOT
1 – Kusama – KSM
3 – Cardano – ADA
4 – Hedera – HBAR
5 – Chainlink – LINK
6 – Internet Computer – ICP
7 – Status – SNT
8 – Aptos – APT
9 – Vega Protocol – VEGA
10 – Cosmos – ATOM”

tr.tradingview.com/news/bitcoinsistemi:f15311f99d9e8:0/
 
Katılım
26 Ağu 2023
Mesajlar
190
Beğeniler
0
Puanları
16
Konum
izmir
#18
“Cardano (ADA) Büyük Bir Çıkışa Hazırlanıyor” – Tarih Verdi..

Tecrübeli Analistten İddia:

Piyasanın önde gelen kripto paralarından biri olan Cardano (ADA), neredeyse bir yıldır konsolidasyon sürecinde. Ancak bazı analistler ve yatırımcılar, tokenin yakın gelecekte büyük bir çıkışa hazırlandığına inanıyor.

Kripto para analisti Ali Martinez’e göre Cardano 329 gündür 0.46 ila 0.24 dolar arasında dar bir aralıkta işlem görüyor. Analist bu durumu, Cardano’nun 0.10 ila 0.28 dolar arasında dalgalandığı 2018-2020 yılları arasında 665 gün süren önceki birikim aşamasıyla karşılaştırdı.

İlgili İçerik: Yeni Bir Memecoin Çılgınlığı: HarryPotterObamaSonic10Inu (BITCOIN) Yüzde 30 Yükseldi - Peki Neden?

Analiste göre bu birikim aşamasından sonra Cardano %2985’lik bir artışla Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.46 dolara ulaştı.
Martinez, tarih ve fiyat hareketlerinden yola çıkarak Cardano’nun Şubat 2024 civarında mevcut aralığından çıkabileceğini öne sürdü.

Öte yandan, bir kripto analiz platformu olan Santiment, Cardano’ya yönelik trader duyarlılığının düşük olduğunu ve piyasa değerinin dört ay önce zirveye ulaşmasından bu yana %35 oranında düştüğünü bildirdi.

Bununla birlikte platform, köpekbalıkları ve balinalar olarak da bilinen Cardano’nun büyük sahiplerinin fiyat düşüşüyle caydırılmadığını da belirtti. Hatta şu anda 100.000’den fazla ADA tokenine sahip 25.294 cüzdan bulunuyor ki bu sayı son 16 ayın en yüksek rakamı.

tr.tradingview.com/news/bitcoinsistemi:30cbcd1e5d9e8:0/
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,698
Mesajlar
7,631
Kullanıcılar
3,258
Son üye
karda7653