• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Cboe Kripto Paralar İçin TetikteKatılım
12 Mar 2018
Mesajlar
10
Beğeniler
3
Puanları
3
#1
Chigago Borsası (Cboe) hatırlacağı üzere Bitkoin’i listelemeye başlayan ilk borsa oldu. Aralık 2017’de listelediği Bitcoin’den büyük bir sonuç elde eden borsa şimdi yeni kripto paraları da listesine ekleyerek listeyi genişletmeyi düşünüyor.

Şu ana kadar Cboe’de 6000 Bitcoin ticareti yapıldı ev bunların toplamı onlarca milyon dolar değerinde.
Aralık ayında yayınladığı rapora göre Cboe bir yıl öncesine göre %84,3 artışla yaklaşık 10 milyon contrata ulaştı. Bitcoin kontratları bu artışın yakalanmasında önemli bir etken oldu.
Florida’da düzenlenen Emtia Borsaları Birliği konferasında konuşan Cboe başkanı Chris Concannon şöyle söyledi;
”Kripto paraların vizyonunu gördük. Kripto paralar bundan sonra hayatımızda olacaklar”​

Toplantıda bulunan ne Concannon ne de Cboe CEO’su Ed Tilly listelemeyi düşündükleri yeni kripto paraları söylemediler. Her ikisi de bu konuda kararlarını vermeden önce müşterilerin talebini görmeleri gerektiği ve regülatörlerde gerekli danışma toplantılarını yapmaları gerektiğini söyledi.
Cboe Bitcoin’i de uzun bir süre listemele yapacağını söyleyen diğer Chicago borsası CME’den hemen bir hafta önce çıkarmış ve bu konuda hızlı hareket ederek ilk olmayı başarmıştı. Bu iki borsa kripto paraları büyük ve kurumsal yatırımcıların önüne bir opsiyon olarak koyan ve onların da radarına girmesini sağlayan iki borsa oldu. Bu iki borsanın listelemesi sonrası Bitcoin ve kripto paralarla ilgili tüm dünyada çıkan haberler artmaya başladı. Oluşan hype ile bitcoin ve kripto paraların fiyatlarında balon iyici şişti. Israrla bunun bir balon olduğunu söyleyen uzmanlar çıksada bir ponzi tarafları gibi hareket eden kripto para takipçileri bu ifadelerde dalga geçmeyi tercih etti. Bu arada elinde Bitcoin bulunan tüm ”akıllı para” sahipler Bitcoin’lerini satmaya başlarken bir çok borsa yatırımcısı Bitcoin’in düşeceğine oynadı ve kazandı.
Bu arada SME’den yeni kripto para listelemesi ile ilgili her hangi bir açıklama yapılmadı. Şubat ayında bu konuda yöneltilen bir soruya cevap veren CME CEO’su Terry Duffy yeni kripto para listelemesi konusunda aceleleri olmadığını söyledi. Yine CME CEO’su Julie Holzrichter çarşamba günü düzenlenen konferansta borsaların Bitcoin ve kripto paraların yasal bir zemine kavuşturulmasını beklediklerini söyledi.

Kaynak: Cryptovest
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,532
Mesajlar
7,358
Kullanıcılar
2,397
Son üye
LarryFussy