• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Conceal Network \ Ccx \ Blockchain BankacılıkKatılım
1 Mar 2019
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
Ankara
#1

Conceal Network Nedir ?

Conceal Network birikimlerinizi blockchain üzerinde saklayıp değerlenmesini sağlayan üstelik Conceal Network üzerinde stake yapan kişilere coin arzından pay vererek hodl yapanları ödüllendiren bir blockchain bankası projesidir.

Conceal Network ico yapmamıştır. İco size şunu şunu yapacağız diyerek hayal satıp insanların paralarının toplanmasına dayanır ve piyasaya 2018’de büyük zarar vermiştir. Conceal bunun yerine premine sistemini kullanır. Mevcut coinlerin yüzde 6’sı ekip tarafından önceden mine edilmiştir. Proje kimseden tek kuruş para alınmadan başlanmış ve ekip çalıştıkça ve proje geliştikçe ellerinde bulunan premine coinlerin değerlenmesi yoluyla kazanç elde etmektedirler. Premine coinler 5 yıl boyunca sistem içinde kilitli durumdadır. Yani ekip kar elde etmek için Conceal’ı geliştirmek durumunda ve insanlara çalışan bir ürün vermelidir.

TokenMetrik

Conceal 23 Mayıs 2018’de Genesis block ile madenciliğe başladı. Ulaştığı en yüksek değer (Ayı piyasasında) 1.56 dolardır. Şu an 13 cent seviyesinde işlem görüyor. Core wallet ve Web Wallet kullanıma sunulmuştur.

Toplam Conceal üretimi 200.000.000 adet olacaktır. Bu 200.000.000’nun yüzde 6’sı yani 12 milyonu premine ve 5 yıl kilitli durumdadır. (Her 3 ayda bir Conceal marketing, yazılımcı ücreti, destek olan kişiler için bir miktar masraf açılmakta.).

Üretilmiş Ccx miktarı 13,194,824 CCX, stake edilmiş Ccx miktarı 9,595,635 ccx ve dolaşımdaki Ccx miktarı sadece 3,599,203 Ccx’dir.

Conceal emisyonu diğer coinlere göre oldukça düşük seyrediyor. Koin çıktığında bütün koinlerin büyük bölümünün ilk girenlerde toplanmasının önlenmesi amacıyla Conceal arzı düşükten başlayarak zaman içerisinde yükselip sabitlenecektir. Mart ayı itibari ile blok ödülü 7.25 ve her ay artan stake miktarı için 0.25 oranında artacaktır. 20ye ulaştığında ise sabitlenerek DIRA sistemi ile stake ve madenci ödülü otomatik hale getirilecek.

Conceal koinlerin çoğunun stake sisteminde olması dolaşımdaki arzı azaltmakta buda fiyatın gitgide yükselmesine neden olmaktadır. Ayrıca mevcut koinlerin çoğunun stakede olması anlık şoklara karşı Conceal’ı daha dirençli hale getirmektedir.

Conceal ile ilgili tüm teknik verileri https://explorer.conceal.network/index.html adresinden takip edebilirsiniz. Kısa zaman önce ekip tarafından tamamen orijinal bir biçimde tasarlanmıştır diğer koinlerin explorerlarına bakarsanız farkı görebilirsiniz : ).

Özellikler

Conceal’ın en önemli özelliği kişilerin mahremiyetini korumasıdır. Conceal bir private coindir. Yani sizin yatırımlarınızı ve transferlerinizi hiç kimsenin görmesi veya takip etmesi mümkün değildir. Bir bankaya para yatırdığımızda veya bir ödeme yaptığımızda cebimizdeki paranın sokaktaki herkes tarafından görüldüğünü düşünün bu şekilde bir yatırım hiç kimse yapmak istemez o nedenle ilerde Conceal gibi Cryptonight protokolü kullanan gizlilik odaklı koinler hızlı bir biçimde değerlenecektir. Sizin yatırımınız, sizin paranız, sizin dışınızda kimseyi ilgilendirmez.

Conceal Network’e yatırım yapıp coinlerinizi cüzdanınıza çektiğinizde cüzdanda şu an var olan ve çalışan 3 özellik görürsünüz.

1- Deposit : Bu kısım 1 Ccx’ten 50 000 Ccx’e kadar koini bulunan kişilerin bu koinleri 1 haftalık dilimler halinde 1 haftadan 52 haftaya kadar stake etmesine imkan tanır. Bu stake sonucunda yıllık yüzde 4.25’e kadar ( Stake ettiğiniz koin miktarı ve stake süresi bu oranı etkiler ) ccx arzından pay almanızı sağlar.

2- İnvestment: Bu kısım 50 000 Ccx ve daha üstünde mevduat tutan yatırımcılar içindir. 50 000 ve üstü Ccx’iniz varsa ve bunu İnvestment bölümünde Stake etmek istiyorsanız. En az 3 ay olmak üzere 3er aylık dilimlerle birikiminizi 5 yıla kadar burada değerlendirebilirsiniz. İnvestment oranı yıllık 12.25e kadar çıkmaktadır. ( Yatırdığınız tutar ve stake ettiğiniz süreye göre ) Conceal’ın geleceğine inanan yüksek yatırım yapmış kullanıcılar içindir.

3- Encrypted Messages : Bu özellik Conceal Cüzdanı üzerinden başka birini Ccx transfer ederken veya normal bir şekilde gizli private mesajlajma yapmanızı sağlar. Gönderdiğiniz mesaj tamamen Conceal’ın kendi gizlilik ağı içerisindedir. Encrypted Mesajın ikinci özelliği ise ya okunduğu an yada önceden belirlediğiniz bir tarihte kendi kendini silip imha etmesidir.

Conceal Network yukardaki özellikleri şu anki mevcut bankacılık sistemini gözlemleyerek oluşturmuştur. Ekibin içinde çalışmakta olan birkaç finans uzmanı bulunmaktadır. Normalde insanların çoğu bankaya birikimlerini değerlendirmek için yatırım yapar. Conceal’da 1 Ccx’in dahi olsa bu şekilde bir yatırım yapabilirsiniz. Aynı bankada olduğu gibi vade ve miktar arttıkça aldığınız oranda artar. Ayrıca normal bir bankada yüklü yatırımı bulunan insanların daha yüksek getiri oranına sahip olması Ccx bankacılık mantığında da vardır. Bu sayede insanlar hem coini hodl yapacak hem de bu süreçte yatırımları enflasyona karşı korunacaktır.

Diğer bir özelliği ise Asic karşıtlığıdır. Yani Ccx madenciliğini herkes yapabilir birtakım Çinlilerin veya elinde parası olan asic sahiplerinin network hash gücünü ele geçirmesi mümkün değil. Conceal’ın asic direncine özel bir önem vermesinin nedeni ağın her zaman decantrilazed yani dağıtılmış kalarak güvenin sağlanmasıdır. 7 mart’ta gerçekleşen hardfork’da tamamen kendi özel algoritması olan Crytpnight – Conceal algoritmasına geçmiştir. Dolayısyla başka bir coin için geliştirilmiş asic cihazlarının Conceal’da çalışması mümkün değildir : )

Conceal ekibi tüm dünyadan geliştiricilere sahiptir. Şu an Türkiye’den bir geliştiricide ekipte aktif olarak çalışmaktadır : ). Kendisine Conceal Türkiye telegram kanalından ulaşabilirsiniz. Diğer geliştiricileri ise resmi discord kanalında bulabilirsiniz.

Gelecek Özellikler :

1-Atomic Swaps: Cüzdandan çıkmadan doğrudan alış veya satış yapabilme özelliği.

2- Conceal Dapps: Şirketler ve özel kuruluşlar için Conceal’ın yan ağında çalışacak ve özel bilgileri, ticari sırları Conceal’ın ağında saklayacak uygulamalar yapılmasını sağlayacak platform özelliği.

4- P2P Lending Platform: Conceal ağında Ccx ile kredi verilmesini sağlayacak sistem.

5 DIRA( Dynamic Interest Rate Adjustment): Conceal ağı üzerinde bulunan mevduatların ve madencilik ödüllerinin yoğunluğa göre otomatik olarak blok ödülünün ayarlanmasını sağlayacak sistem.

Sonuç

Conceal Network şu an çalışan özellikleri olan, ico yapmamış, mainnete ve orijinal algoritmaya sahip ve ekibin tüm coinlerin sadece yüzde 6sına sahip olabildiği büyük potansiyele sahip bir blockchain bankacılık projesidir.

Daha fazla bilgi için :

Ana sayfa : https://conceal.network/
Conceal Network resmi tanıtım yazısı : https://medium.com/@ConcealNetwork/conceal-network-ccx-nedi̇r-dfdfcfd04669
Conceal Wallet Kullanım Rehberi : https://medium.com/@selcuk1340/conceal-ccx-cüzdan-kurulum-ve-kullanimi-373949f8a86d
Conceal Network Discord Kanalı : https://discordapp.com/invite/YbpHVSd
Twitter : https://twitter.com/search?q=Conceal network&src=typd
Conceal Network Telegram kanalları:
Genel : https://t.me/concealnetworkusers
Türkiye : https://t.me/concealnetworkturkiye
Japonya : https://t.me/concealnetworkjapan
Rusya : https://t.me/concealnetworkrussia
Çin : https://t.me/concealnetworkchina
Conceal Cloud Wallet: https://conceal.cloud/
 
Son düzenleme:

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,527
Mesajlar
7,362
Kullanıcılar
2,412
Son üye
annawood