• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Dikkat! Uzun Vadeli Bitcoin Boğası TehlikedeKatılım
21 Ocak 2022
Mesajlar
21
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
Ankara
#1
Bitcoin'in 'MACD' göstergesi uzun vadeli boğa hareketini tehdit ediyor. FED faiz artışı korkuları artırıyor. Şimdiye kadar birkaç Wall Street bankası FED’in 2022’de en az beş kez faiz artıracağını düşünüyor.
Bitcoin'in uzun vadeli yükseliş görünümü, lider kripto para biriminin olumsuz makro faktörlerden kaynaklanan satış baskısı altında kalması nedeniyle grafiklerde geçersiz olma tehlikesiyle karşı karşıya.
BTC’nin aylık hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) histogramı, uzun vadeli fiyat grafiklerinde yükselişten düşüşe doğru trend değişikliğine işaret eden "satış sinyali" olarak adlandırılan sıfırın altına düştü.
Fairlead Strategies'in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, geçen haftaki araştırmasında, "37.400 dolardaki desteğin bir kırılma ile birlikte doğrulanması halinde uzun vadeli bir düşüş eğilimini destekleyecek doğrulanmamış bir aylık MACD sat sinyali var" dedi.
Bitcoin, bu ayın başlarında bu desteğin altına düştü ve şu anda da 37.400 doların altında işlem görüyor. MACD, satış sinyalinin onaylanması için 31 Ocak Pazartesi günü kapanışına kadar negatif kalmalıdır.
Aylık MACD, en son Temmuz 2018'de düşüş bölgesine geçti. Sonraki aylarda lider kripto para birimi %50’den fazla bir düşüşle 3.500 dolara geriledi. O zamanlarda BTC’nin bu düşüşü 20.000 dolar yakın rekor seviyelerden başlamıştı.
Bununla birlikte, geriye dönük hareketli ortalamalara dayanan MACD gibi teknik indikatörler temel veya makro faktörlerden daha az güvenilirdir. Yine de şu anda makro faktörler ayılar lehine dönmüş gibi görünüyor.

Peki, Bitcoin Neden Düşüyor?
Bitcoin, küresel para politikası sıkılaştırmasının artan korkuları sırasında art arda üçüncü ay kırmızıda kapanacak gibi duruyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, şu anda 37.144 dolar civarında işlem görüyor. BTC Ocak ayı içinde %20 geriledi. Bitcoin Kasım ve Aralık aylarında sırasıyla %7 ve %19 düştü.
  • Bu hafta FED tahminleri
  • JP Morgan (Cuma): Bu yıl 5 faiz artırımı (Mart, Mayıs), gelecek yıl 3 faiz artırımı
  • BofA (Cuma): Bu yıl 7 faiz artırımı (her toplantıda), gelecek yıl 4
  • Morgan Stanley (Perşembe): Bu yıl 4 faiz artırımı (Mart, Haz)
  • Deutsche Bank (Çarşamba): Bu yıl 5 faiz artırımı (Mart, Mayıs, Haziran), gelecek yıl 3 faiz artırımı
  • Tüm faiz artırımı tahminleri ¼ puan olarak düşünülüyor.
Spekülasyonlar şimdi diğer merkez bankalarının da FED'in adımlarını izleyip izlemeyeceğini merak ediyor. Tüm bunlar Bitcoin ve diğer risk varlıkları yatırımcılarının kafalarını karıştırıyor.
Küresel olarak fiyat baskılarının artmasıyla birlikte, merkez bankalarının faiz artırımları yapmak ve kendi para birimlerini dolar karşısında desteklemek için bir nedeni olabilir. Güçlü bir para birimi, ithalat maliyetlerini aşağı çekerek enflasyonun kontrol altında tutulmasına yardımcı olur.

Kaynak: koinbox.net/dikkat-uzun-vadeli-bitcoin-bogasi-tehlikede
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,612
Mesajlar
7,510
Kullanıcılar
2,981
Son üye
CharlesGok