• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Dişeti Sağlığının TemelleriKatılım
13 Haz 2020
Mesajlar
19
Beğeniler
1
Puanları
3
Konum
Bursa
Web sitesi
www.alemikadin.com
#1
Sağlıklı dişetlerine sahip olmak için öncelikle ağız ve diş sağlığına çok dikkat etmek gerekmekte. Ağız ve diş bakımını doğru ve yeteri kadar yaparak gereken ağız içi hijyenin sağlanması sağlıklı dişetleri için ilk adımı oluşturmakta. Sağlıklı ve doğal bir dişeti portakal kabuğu renginde, açık pembe olmalıdır. Bu renkler dişetinin sağlıklı olduğunu göstermektedir.
Özellikle halk arasında diş eti kanamalarına sıkça rastlanmakta olup, tedavisi zamanında yapılmazsa hem ağız ve diş sağlığını tehdit ediyor hem de diğer organları olumsuz yönde etkilemekte. Bu nedenle kesinlikle dişeti sorunları ciddiye alınarak zamanında tedavisi yapılmalıdır. Diş etlerine bakıldığına diş köklerini saran kemik dokusu ile beraber dişlerin alt kısmını oluşturduğu görünmektedir. Bu nedenle dişetlerinin sağlıklı olmaları diğer ağız ve diş rahatsızlıklarının tedavi şansını da oldukça yukarı çekmektedir.
Sağlıklı Diş Eti Nasıl Olmalı?
  • Diş eti rengi açık pembe portakal kabuğu renginde – gül kurusu, soluk pembe sahiptir,
  • Görünümü mattır,
  • Sıvı kıvama sahiptir,
  • Herhangi bir şişlik, kanama, kırmızılık olmaz,
  • Dişleri sıkı şekilde sarar ve diş konturlarını sağlıklı dişeti takip eder,
  • Diş fırçalamada veya diş ipi kullanımı yapılırken kanama olmaz,
  • Ağrı veya sızı şikayetleri yoktur.
Kaynak : https://dentaura.com.tr/diseti-sagliginin-temelleri
 


En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
2,359
Mesajlar
4,987
Kullanıcılar
1,350
Son üye
bekzclz11