• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Dogecoin (DOGE) milyonerlerinin sayısı 2022’de yüzde 43 düştüsmartkripto

eksiksiz.com
Yönetici
 KK Mod.
Katılım
20 Nis 2022
Mesajlar
24
Beğeniler
1
Puanları
3
Konum
istanbul
Web sitesi
www.kriptokritik.com
#1
Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın desteğiyle geçen sene tüm dünyada çılgınlık seviyesinde ilgi gören Dogecoin, Mayıs ayının başında 0.74 dolar ile kendi tarihinin rekorunu kırmıştı. Bu rekor birçok “Dogecoin milyoneri” de yaratmıştı.

Ancak 2021 yaz aylarında Bitcoin’deki sert düşüş ve daha sonraki aylarda en büyük kripto paranın 69 bin dolar seviyesinde uzun süre tutunamaması altcoin’lerde de büyük erimelerin yaşanmasına sebep olmuştu.

2022’de %43’lük azalma
Kripto para veri takip platformu BitInfoCharts’ın rakamlarına göre; 2022 yılının ilk günü olan 1 Ocak’ta Dogecoin milyonerlerinin sayısı 1341’di ve 27 Mayıs itibariyle bu sayı 646’ya düşmüş durumda… Dolayısıyla 6 aydan kısa bir süre içerisinde Dogecoin milyonerleri sayısındaki düşüş %43’ü buldu.

11 günde 2 katına çıkmıştı
Geçen sene boğa sezonunun sonlarına doğru da Dogecoin milyonerleri sayısında çok ciddi bir artış olmuştu. 23 Nisan 2021 ile 4 Mayıs 2021 arasında DOGE milyonerlerinin, yani elinde en az 1 milyon dolarlık DOGE tutanların sayısı 2 kat artarak 2866 olmuştu. Dolayısıyla bu sayının en fazla olduğu dönemden bugüne kadar geçen 1 yıllık dönemde DOGE milyoner sayısındaki azalmanın %77 olduğu da söylenebilir.

İlk 10 kripto para arasındaki konumunu dönem dönem kaybetse de sıralamada ciddi şekilde bir düşüş yaşamayan fenomen coin2in şu anki piyasa değeri yaklaşık 10 milyar dolar ve DOGE da 0.079 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: https://kriptokritik.com/dogecoin-doge-milyonerlerinin-sayisi-2022de-yuzde-43-dustu/
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
2,714
Mesajlar
5,942
Kullanıcılar
1,741
Son üye
sophijohn751