• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Ethereum Düşüş Döngüsü Tamamlandı – Yeşil Günler ilerdeKatılım
23 Haz 2018
Mesajlar
71
Beğeniler
17
Puanları
8
Konum
ankara
#1
Ethereum Mayıs ayında başlamış olduğu düşüş döngüsünü daha yeni tamamladı. Her döngü yukarıdaki grafikte de görüleceği üzere 9 kırmızı mum çubuğundan oluşuyor (her mum çubuğu 1 haftalık fiyat hareketini temsil eder). Bu hadise en son gerçekleştiğinde devamını yeşil mumlara bırakmıştı. Geçmişte 9 kırmızı haftadan oluşan döngünün tamamlanmasından sonra, Bitcoin karşısında büyük bir sıçrama hareketi yaptığına şahit olduk. Ethereum şu anda tam olarak düşüş döngüsünün bitip yükseliş döngüsünün başlayacağı noktada bulunuyor.

https://koinmedya.com/2018/07/30/ethereum-dusus-dongusu-tamamlandi/
 
Katılım
26 Ağu 2023
Mesajlar
190
Beğeniler
0
Puanları
16
Konum
izmir
#3
SON ÜÇ AYDA 3.1 MİLYAR DOLARLIK BTC SATIN ALAN BLACKROCK BTC Yİ UCUZA TOPLAMAK İÇİN KASITLI DÜŞÜRÜYOR.....

Ekonomist Peter Schiff başta olmak üzere birçok önemli isim, ETF'nin piyasaya sunulmasına hazırlık amacıyla BlackRock’ın ucuza para kazanmak için kasıtlı olarak fiyatları düşürdüğünü öne sürüyor.

Bazı analistler de, son üç ayda, 3,1 milyar dolar değerinde 118.000 adet Bitcoin satın alan bir cüzdanın BlackRock tarafından kontrol edilip edilmediğini sorguluyor. (Borsagündem)
 
Katılım
26 Ağu 2023
Mesajlar
190
Beğeniler
0
Puanları
16
Konum
izmir
#4
Ekran görüntüsü 2023-08-27 005506.png


KRİPTODA YENİ DİP İHTİMALİ ÇOK DÜŞÜK...


Dip seviyeleri beklemek hayal kırıklığı yaratabilir...

Dailyhodl’da yer alan habere göre, eski ARK Invest yöneticisi Chris Burniske, Bitcoin’de 2022 yılının dip seviyelerini arayan yatırımcıların hayal kırıklığı yaşayabileceğini söylüyor. Burniske, sadece Bitcoin’in değil, Ethereum ve Solana'nın da yeni dip seviyelere gerilemeyeceğini tahmin ediyor...

2022 kripto piyasasının dip seviyelerini öngören ünlü kripto uzmanı Burniske, Bitcoin’de yeni dip seviyelerin görülmesinin güç olduğunu ve mevcut seviyelerin belki biraz daha altına inse de, düşüşün kısa süreli, sığ ve geçici olacağını belirtiyor. Eski ARK Invest yöneticisi, bu takvim yılında kriptoda yeni dip seviyelerin görülme ihtimalinin oldukça düşük olduğunu söylüyor.

Dip akbabaları boşuna beklemiş olacaklar....

Burniske, özellikle ‘dip akbabaları’ adını verdiği uzun vadeli yatırımcıları uyarıyor ve yeni ve yüklü alımlar için daha düşük seviyeleri bekleyen uzun vadeli yatırımcıların hayal kırıklığı yaşayabileceklerinin altını çiziyor daha düşük seviyeleri boşuna beklemiş olacaklarını belirtti. Burniske, “2019 yararlı bir örneklem sunsa da, Bitcoin başta olmak üzere Ethereum ve Solana’nın da, 2023 yılı içinde yeni dipler yapacağını düşünmüyorum; bence 2022 en düşük seviyeydi” diyor.

Bu öngörü, özellikle uzun vadeli yatırımcılar için ilk anda bir yumruk niteliği taşısa da, Burniske’nin haklı olması, uzun vadeli yükseliş trendinin 2024 ve 2025'e kadar devam edeceği anlamına geliyor.

https://www.borsagundem.com.tr/haber/kriptoda-yeni-dip-ihtimali-dusuk-1756012
 
Katılım
26 Ağu 2023
Mesajlar
190
Beğeniler
0
Puanları
16
Konum
izmir
#5
Ekran görüntüsü 2023-08-27 001510.pngSEC'İN ETHER VADELİ ETF'LERİNE YEŞİL IŞIK YAKMASI BEKLENİYOR…
.
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ether vadeli işlemlerine dayalı ilk borsa yatırım fonlarına (ETF) izin vermeye hazırlanıyor.
Konuya yakın kişilere göre, düzenleyicinin ikinci en büyük kripto para birimi için vadeli işlem sözleşmelerine dayalı olacak ürünleri engellemesi pek olası değil.
Aralarında Volatility Shares, Bitwise, Roundhill ve ProShares'in de bulunduğu yaklaşık bir düzine şirket, ETF'leri piyasaya sürmek için başvurdu.

Kimliğinin açıklanmasını istemeyen SEC kaynaklarından biri, yetkililerin ekim ayına kadar ETF lerin bir çoğuna onay verileceğini belirtti.

(borsagündem)
 
Katılım
10 Eyl 2023
Mesajlar
41
Beğeniler
0
Puanları
6
Konum
izmir
#6
Ekran görüntüsü 2023-09-11 004719.png


Bitcoin’de akümülasyon yani biriktirme dönemi yaşanıyor.

Balinalar yaptıkları yüklü alımlarla, olası bir düşüşün önüne geçiyor.

Newsbtc’den Jake Simmons'ın haberine göre, Bitcoin fiyatı şu anda savunmasız bir konumda bulunuyor. Son zincir içi veriler ise Bitcoin balinalarının birikime gittiğini gösteriyor ancak popüler söylentilerin aksine BlackRock bu balinaların arasında yer almıyor. Bu arada analistler, Bitcoin fiyatında en kötünün geride kaldığında hemfikir.

Zincir üstü analist James V. Straten kohort grafiğine göre birikim puanındaki bir eğilimi vurguluyor ve şöyle diyor: “Birikimde hafif bir artış görebildiğimiz için, Bitcoin dağıtımının zirvesi geride kaldı gibi görünüyor. Bu, 10 bin adetin üzerinde Bitcoin'e sahip balinalar için Haziran/Temmuz ayından bu yana en agresif birikime karşılık geliyor.”

Bitcoin’lerin yüzde 94,6’sı kıpırdamadı

Blockware Solutions'tan Joe Burnett ise ilgi çekici bir gözlemle konuya dahil oluyor.

Burnett, Son 30 günde şaşırtıcı bir şekilde tüm Bitcoin’lerin yüzde 94,6'sı sabit kaldı.

Ağustos ayının sonunda yeni bir rekora imza attık ve bunun yakında aşılması da ihtimal dahilinde.

Tarihsel olarak ayı piyasaları arz tükendiğinde sona eriyor.


Sadece bir talep kıvılcımı bir sonraki patlayıcı boğa piyasasını ateşleyebilir diyor.

https://www.borsagundem.com.tr/haber/bitcoinde-kotu-senaryo-geride-mi-kaldi-1758433
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
2,942
Mesajlar
6,709
Kullanıcılar
1,896
Son üye
robertjames0858