• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Ethereum’dan Dikkat Çeken Rekor! Çılgınlık Devam Ediyor!Katılım
21 Ocak 2022
Mesajlar
21
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
Ankara
#1
Ethereum (ETH) fiyatı, Ocak ayında yaşanan çöküşün ardından toparlanmaya devam ediyor. ETH fiyatı, yazının hazırlandığı sırada, 3,202 dolardan işlem görüyor.
Ethereum balinaları, yaşanan son çöküşü avantaja çevirdi. Söz konusu balinalar tarafından büyük çaplı alımlar gerçekleştirildi. Çok sayıda Ethereum satın alındı. Bu varlıklar kripto para borsalarından bilinmeyen cüzdan adreslerine transfer edildi. Birçok balinanın Ethereum biriktirmeye başladığı görüldü. Perakende yatırımcıların da Ethereum alımını sürdürdüğü fark ediliyor.
Elde edilen son verilere göre, minimum bir ETH tutan adres sayısında rekor kırıldı. Bunun ilerleyen süreçte ETH fiyatına pozitif yönde yansıyacağı düşünülüyor. Minimum bir ETH tutan adres sayısı, Glassnode verilerine göre, 1,423,856’ya kadar yükseldi. 5 Şubat 2022 tarihinde minimum bir ETH tutan adres sayısı 1,421,792 olarak kayıtlara geçmişti.
Ethereum ağına yönelik ilgi her geçen gün biraz daha artıyor. Böylece söz konusu ağın popülaritesi de artıyor. Hem DeFi hem de NFT endüstrisi, milyarlarca dolar akışı birlikte çok sayıda yatırımcı için cazip hale geldi. Uzmanlar, kısa vadede ETH fiyatının müthiş bir şekilde yükseleceğini öngörüyor. Bu nedenle, söz konusu yatırımcılar ETH varlıklarını ellerinde tutmayı veya bu varlıklarını artırabilmek amacıyla yeni fırsat arayışına girmeyi tercih ediyorlar.
Ethereum Ağı Daha Etkin Olacak
Geliştiriciler, ilerleyen senelerde daha fazla kullanıcıyı çekmeyi hedefliyorlar. Bu nedenle söz konusu geliştiriciler, Ethereum ağını daha etkin bir hale getirmek için çaba harcıyorlar. Hisse kanıtı olarak bilinen konsensüs mekanizmasını benimsemeyi planlayan geliştiriciler, bu şekilde Ethereum 2.0’ı tümüyle başlatmayı hedefliyorlar.
Bu hedefin yerine getirilebilmesi için para yatırma sözleşmesine doğrulayıcılar tarafından 32 ETH yatırılması önem arz ediyor. Mevduat sözleşmesinin güncel olarak 9,371,474 ETH’ye sahip olduğu fark ediliyor. Bu da 30 milyar dolara yakın bir değere denk geliyor.

Kaynak: koinbox.net/ethereumdan-dikkat-ceken-rekor-cilginlik-devam-ediyor
 


Katılım
8 Şub 2023
Mesajlar
53
Beğeniler
0
Puanları
6
Konum
istanbul
#2
PAX Gold alan işlemciler Paxos Trust Company tarafından saklanan fiziksel altına da sahip olacaktır.

PAX- Gold (PAXG) Paxos şirketi tarafından çıkarılmış, altın destekli, ERC-20 tabanlı bir kripto varlıktır. ERC-20 tabanlı olması PAX Gold’un, Ethereum protokolünü adapte eden tüm hizmet, takas ve cüzdana entegre edilebileceği anlamına gelmektedir.

Her bir PAX Gold tokenı, Brink’in kasalarında saklanan 400 ons değerinde London Good Delivery altın külçesinin bir onsu ile desteklenmektedir. Üstelik ulusal çapta derecelendirilen bir uzman, aylık olarak PAXG tokenlarının ve altın miktarının eş değerde olduğunu onaylamaktadır.

PAX Gold alan işlemciler Paxos Trust Company tarafından saklanan fiziksel altına da sahip olacaktır.


Pax Gold (PAXG), 1 ons altına eşdeğer olarak sabitlenmiş kripto paradır ve ulusal piyasalarda ons altın 31.10 gram altına eşdeğerdir.

A
ltın, platin, gümüş gibi değerli madenlerin fiyatları ons altın birim fiyatı ile hesaplanmaktadır. Ancak Türkiye'de Gram Altın olarak bilinen ve 1 gram altın ile temsil edilen değer, İstanbul Altın Rafinerisi gibi tescilli markalar tarafından üretilir ve Türk Lirası ile değerlendirilir. Fiyatlar korele olsa da gram altın TL bazında farklılık gösterebilir. Türkiye'de gram altın çok daha popüler bir yatırım aracıdır. Gram altın kuyumculardan, bankalardan ve Bitlo'da GRAMG marketinden 7/24 kolayca alınabilmektedir.
Adsız11.jpg
 


En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
2,630
Mesajlar
5,849
Kullanıcılar
1,697
Son üye
Gamze