• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Hangi Altcoin Bu Yılın Ethereum’u Olacak? Ünlü Analist Açıkladı!Katılım
21 Ocak 2022
Mesajlar
21
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
Ankara
#1
Ünlü analist Katie Brockman, yatırımcılar tarafından Solana (SOL) kripto para biriminin mutlaka göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade etti. Kripto para piyasasında Solana’nın büyük bir ivme kazandığını aktaran Brockman, söz konusu projenin bazı olumsuz yönlere sahip olduğunu dile getirdi.
Brockman, yine de Solana’nın bu yılın Ethereum’u olabileceğine dikkat çekti. Solana, 52 milyar dolardan fazla piyasa değerine sahip görünüyor. Bu bakımdan en büyük 5’inci kripto para birimi oluyor. Ethereum’un piyasa değerinin ise 452 milyar doların üstünde olduğu fark ediliyor. Brockman, Solana’nın diğer popüler projelerle rekabet içerisine girebilmek için yeterli kapasiteye sahip olduğunu vurguladı.

Solana ile Ethereum Arasında Hangi Benzerlikler Var?
Akıllı sözleşme platformları olan Solana ile Ethereum arasında çok sayıda benzerliğin mevcut olduğu görülüyor. Hem Solana hem de Ethereum, NFT pazarlarına ve merkeziyetsiz uygulamalara ev sahipliği yapıyor.
Fakat Solana, bir bakımdan Ethereum’un önüne geçiyor. Solana’nın bir saniyede 65 bin işlem yapabileceği ifade ediliyor. Ethereum ise şimdi bir saniyede yaklaşık 15 işlem yapabiliyor. Çok sayıda geliştirici, hız avantajı dolayısıyla Solana ağına büyük bir ilgi göstermeye başladı. Solana, böylece en hızlı şekilde büyüme kaydeden blockchain ekosistemi olarak kayıtlara geçti.

Hangi Altcoinler Ayı Piyasasına Direnecek?
Morgan Creek Capital Management kurucusu Mark Yusko, Polkadot (DOT), Cosmos (ATOM), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) gibi altcoinlerin ayı piyasasına direnebileceğini bildirdi. Yusko, Solana’nın muhteşem bir protokol olduğunu düşünüyor.
Kısa vadede belirli oranda volatilite olabileceğine dikkat çeken Yusko, uzun vadede ise söz konusu protokolün geleceğinin parlak olacağına inanıyor.
Yusko, kripto para birimlerinin gelecek 12 ay boyunca “ayı piyasası” içerisinde olacağını ifade etti. Bu süreçte mücadele edileceğini kaydeden Yusko, daha sonra Bitcoin halving etkinliğinin yol açacağı bir boğa piyasasına geri dönüş yapılacağını söyledi.
Bitcoin halving etkinliğinin en son 2020 yılının Mayıs ayında düzenlendiği biliniyor. Gelecek etkinliğin ise 2024 yılının ilk 6 ayında düzenleneceği tahmin ediliyor. Yusko, aynı zamanda Bitcoin ile hisse senetleri arasında herhangi bir korelasyon olmadığını ileri sürüyor.
ABD Merkez Bankası FED’in faiz artırımından yana bir tutum sergilemesi üzerine Nasdaq, 2022 yılının başında beri yüzde 9,89 değer kaybetti. Bitcoin ise aynı zaman diliminde yüzde 7,77 düşüş kaydetti. Yusko, bu nedenle kısa vadede korelasyona dair herhangi bir hesaplama yapılamayacağını düşünüyor.
Kriz süreçlerinde korelasyonların hepsinin yüksek olduğu biliniyor. Uzun vadede Bitcoin ile hisse senetleri arasında bulunan korelasyonun 0,15 olduğu söylenebilir.

Kaynak: koinbox.net/hangi-altcoin-bu-yilin-ethereumu-olacak-unlu-analist-acikladi
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,532
Mesajlar
7,357
Kullanıcılar
2,396
Son üye
jimcorbetttour