• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Homeopati Nedir ?Katılım
13 Haz 2020
Mesajlar
19
Beğeniler
1
Puanları
3
Konum
Bursa
Web sitesi
www.alemikadin.com
#1
İlk olarak homeopati 18. Yüzyıl başlarında Almanya da yaşayan Doktor Hahnemann tarafından keşfedilmiş olup, vücudun kendi kendini tedavi etmesini sağlayan alternatif bir tıp yöntemidir. Sözcük olarak homeopati Yunancadan gelir ve Homeos Yunancada benzer ve Pathos ise acı anlamına gelerek, bu iki sözcükten oluşmaktadır.
Herhangi bir hastalığı olan insanlarda belli şikayetler meydana getiren maddeler, aynı şikayetleri olan hasta kişileri de iyileştirmektedir. Tam olarak çalışma prensibi bu prensibe dayanır.
Dünya sağlık örgütüne göre, dünyada en fazla tercih edilen alternatif tıp yöntemidir homeopati. Ayrıca birçok Avrupa ülkesinde hekimlerin yarıdan fazlası homeopatiyi hastalarına önermekle birlikte bu ülkelerin yarı nüfusundan fazlası homeopati tedavisi görmekte.
Homeopatiye göre hastalık; zihin, beden ve ruhun bir bütün olduğu ve bu bütünün etkilenmesi olarak tanımlanır. Yani bütün olan organizmanın bütünlüğünü yitirmesi denilebilir. Biraz daha açacak olursak, hastalığa neden olan sadece bir organ değildir, tüm vücudun ve ruhun dengesinin bozulmasından kaynaklı olup, vücudun kendi kendini iyileştirme yetisini kayıp etmesi sonucunda hastalık ortaya çıkmıştır. Bu nedenle homeopatik tedavilerde farklı organlarda oluşan hastalık için farklı ilaçların kullanılması geremez. Bunun tam tersi olan vücudun kendi kendini iyileştirmesini sağlayacak, bütünlüğü tekrar eski haline getirerek koruyacak ilaçlar kullanılır. Tedavi sonunda amaçlanan ise hastaya zarar vermeden, güvenli bir şekilde hastalığı tam anlamı ile ortadan kaldırmaktır.
Kaynak : https://neslihangulmez.com/homeopati
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,045
Mesajlar
6,831
Kullanıcılar
2,032
Son üye
mojtourism97