Ichimoku İndikatörü


Must101

Yönetici
KK Mod
Katılım
2 Ara 2018
Mesajlar
78
Beğeniler
21
Puanları
8
Konum
istanbul
Web sitesi
www.bedavatoken.com
#1
Kripto paralarda, özellikle kısa pozisyonlar için kullanabileceğiniz en iyi indikatör Ichimoku indikatörüdür. Elbette istediğiniz dilim için kullanabilirsiniz, ancak bu indikatör kripto paralarda en iyi 15 dakika ve 1 saatlik dönemler için oldukça iyi çalışır.

İndikatörün yalnızca Tenkan ve Kijun kesişmelerini takip ederek fiyatın aşağı mı, yukarı mı gideceğini kestirebilirsiniz.

İndikatör için çeşitli finans sitelerini kullanabilirsiniz. Bizim vereceğimiz örnek, çoğunluğun tanıdığı ve kullandığı investing.com üzerindendir.

ADIMLAR
  • İstediğimiz para biriminin teknik grafiğini açıyoruz ve Ichimoku indikatörünü aktifleştiriyoruz.
  • İndikatör açıldıktan sonra, indikatörün çizgilerinden herhangi birine (örneğin aşağıdaki resimde gördüğünüz 4. adımdaki gibi bir küçük yuvarlağa çift tıklayın) ve 5. adımda gördüğünüz gibi stil ayarları kısmından yalnıza Conversion Line ve Base Line’ı aktifleştirin. Bu çizgileri netleştirebilmek için dilerseniz yanlarından da kalınlaştırın.    Böylece indikatörü uygulayacağımız halini hazırlamış olduk. Şimdi takip edeceğimiz şey çok basit. İndikatörde takip edeceğiniz hareketler ve açıklaması aşağıdaki resimdedir.

  • Elbette hacim durumuna da her zaman dikkat edin. Herkese iyi analizler.

    Not: Bu indikatörü piyasalarda uygulayarak al/sat ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, şu tür uygulamalarda da kullanabilirsiniz.

    Kaynak: http://www.kriptodanisman.com/ichimoku-indikatoru/
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
975
Mesajlar
2,619
Kullanıcılar
508
Son üye
xmdcoin