• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Kriptoparalar değerlenecek.Katılım
12 Mar 2018
Mesajlar
10
Beğeniler
3
Puanları
3
#1
Uluslararası yatırım danışmanı firmaların liderlerinden Citigate Dewe Rogerson’ın, kriptopara yatırımları olan yatırımcılar arasında yaptığı yeni araştırması, gelecek 12 ay içinde yatırımcıların % 56’sının daha fazla kriptopara satın alma niyeti olduğunu ortaya koydu. Piyasadaki son dalgalanmaya rağmen, sadece % 8’i tüm kriptopara varlıklarını satmayı planlıyor.
“Yatırımcı Algısı: Kripto-Para Birimleri” başlıklı yeni çıkan raporda yayımlanan bulgular, önümüzdeki 12 ay boyunca görüşme yapılan finans profesyonellerinin% 54’ünün kripto değerlemelerinin artacağını tahmin ettiğini ve % 32’sinin düşeceklerini düşündüğünü ortaya koydu. Şu an ile 2021 arasında ise, % 32’si değerlemelerde çarpıcı bir artış olacağını düşünüyor ve % 18’i ise daha az bir artış bekliyor. Üçte birinden daha azı (% 28) bir düşüş olacağını düşünmekte.
Citigate Dewe Rogerson Yönetim Kurulu Başkanı Phil Anderson şunları söyledi: “Birçok kripto para birimi değerlemelerde büyük bir artışa, aynı zamanda olağanüstü volatilite seviyelerine de ulaştı. Kripto-döviz milyonerleri yaratıldı, ancak yatırım yaptıkları zamana bağlı olarak, diğer birçok yatırımcı para kaybetti.
“Ancak, önemli ölçüde oynaklık ve fiyat dalgalanmalarına rağmen, araştırmamız birçok yatırımcının ve finans profesyonellerinin kripto para birimleri için gelecek konusunda iyimser olduğunu ortaya koymaktadır.
“Yılın başında, kripto-para birimleri için piyasa değeri 800 milyar dolardı, ancak 2021 yılına kadar görüştüğümüz finans profesyonellerinin yarısından fazlası (% 59) 1 trilyon doların üzerinde olmasını bekliyorken %15’i 2 trilyondan yukarı çıkacağı görüşünde. ”
Citigate Dewe Rogerson’ın finans uzmanları ile yaptığı ayrı bir araştırma, kripto kurlarındaki değer artışlarını destekleyebilecek bazı önemli trendleri ortaya koyuyor.
Düzenlemeler
Görüşülen finans profesyonellerinin yaklaşık% 62’si, önümüzdeki 24 ay boyunca kripto-para birimi cinsinden düzenleme seviyesinde önemli bir artış olmasını beklerken,% 11’lik bir miktar da hafif bir artış beklemekte. Daha fazla düzenleme yapıldığında, % 44’ü ticaret seviyesinde bir artış ve kriptopara birimlerine yatırım yapılması gerektiğine inanmakta.
Kripto para birimlerinin piyasa değerinin yükselmeye başlaması
Bu yılın başında, kriptopara birimleri için piyasa değeri 800 milyar dolardı. Mali uzmanların yarısından fazlası (% 59), 1 trilyon dolardan fazla olacağını ve% 15’inin önümüzdeki üç yıl içinde 2 trilyon doların üzerinde olabileceğini tahmin ediyor. Sadece% 19 pazarın küçüleceğini ve 2023 yılına kadar piyasakapağının 800 milyar doların altında kalacağını düşünüyor.
Büyük firmaların kripto-para birimlerini daha fazla kullanmaya başlaması
Görüşülen finans profesyonellerinin üçte ikisinden fazlası (% 68), daha büyük firmaların önümüzdeki üç yıl boyunca çeşitli nedenlerden dolayı kripto para varlıklarını artıracağını düşünmektedir. % 68’i, kripto-para birimlerini akıllı sözleşmelerle ya da diğer blockchain teknolojilerle kullanmak istediklerini düşünürken,% 54’ü fon artırımının bir parçası olarak kripto-para birimlerini kullanarak bir artış olacağını düşünmektedir. Yarısı (% 50), tedarikçilere ödeme yapmak için bunları kullanacak.
Ödeme veya para transferi yöntemleri olarak kullanılan kripto para birimleri
Mali profesyonellerin yaklaşık % 22’si, önümüzdeki beş yıl içinde dijital paraların ödeme veya para transferi yöntemleri olarak kullanılmasında önemli bir artış olacağını düşünürken, % 48’i bunun kullanımında “ılımlı” bir yükseliş olacağını düşünüyor.
Blok zinciri‘nin artan kullanımı
Görüşülen finans profesyonellerinin yaklaşık% 44’ü önümüzdeki beş yıl içinde blok zinciri teknolojilerinin kullanımında ciddi bir artış olacağını düşünüyor ve% 33’ü orta seviyede bir artış olacağını düşünüyor.
Phil Anderson şöyle dedi: “Gelecek ne olursa olsun kripto-döviz piyasası için bir şey kesin, milyarlarca dolar çekmeye devam edecek, manşetlere hakim olacak ve ne olacağı hakkında tartışmalı bir tartışmaya yol açacak.”
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Bahadır

Bitcoin (BTC)
Yönetici
    KK Master
Katılım
9 Mar 2018
Mesajlar
333
Beğeniler
133
Puanları
43
Konum
Isparta
Web sitesi
kriptokulis.com
#2
yatırım danışmanı firmaların liderlerinden Citigate Dewe Rogerson’ın, kriptopara yatırımları olan yatırımcılar arasında yaptığı yeni araştırması, gelecek 12 ay içinde yatırımcıların % 56’sının daha fazla kriptopara satın alma niyeti olduğunu ortaya koydu. Piyasadaki son dalgalanmaya rağmen, sadece % 8’i tüm kriptopara varlıklarını satmayı planlıyor.
“Yatırımcı Algısı: Kripto-Para Birimleri” başlıklı yeni çıkan raporda yayımlanan bulgular, önümüzdeki 12 ay boyunca görüşme yapılan finans profesyonellerinin% 54’ünün kripto değerlem
Güzel paylaşım olmuş eline sağlık...
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,612
Mesajlar
7,509
Kullanıcılar
2,965
Son üye
sampuranswadeshi