• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Bilgilendirme LBANK Borsası Yeni Kayıt Olan Herkese 10$ USDT Vadeli İşlem Hediyesi Veriyor.LuBu

KK Üye
Katılım
14 Nis 2021
Mesajlar
16
Beğeniler
1
Puanları
3
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.referralbrotherhood.com
#1


LBANK Borsası ve "Referral Brotherhood" Sunar. LBANK Borsası Yeni Kayıt Olan Herkese 10$ USDT Vadeli İşlem Hediyesi Veriyor.

LBANK Borsası "Referral Brotherhood" oluşumuna özel futures hesabı açan herkese 10$ USDT hediye ediyor.

LBANK Borsası ve "Referral Brotherhood" işbirliği ile "TMSN" davet kodu ile yeni kayıt olan ve Futures hesabı açan herkese Futures işlemlerde kullanmak için 10$ USDT hediye diyor.Yapmanız gerekenler LBANK Borsası web sitesindeki veya mobil uygulamadaki yukarıdaki ve aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Derivatives Futures Linkine Buraya Tıklayınız. Daha sonra "Register" bölümünde "Kayıt" olurken "Davet Kodu" yazan yere "TMSN" davet kodunu yazacaksınız ve kaydınızı tamamlayacaksınız. 10$ Futures bonusu alabilmek için tek yapmanız gereken Futures hesabınızı açmanız gerekiyor. Daha sonra 10$ Futures hediyeniz ile işlem yapmaya başlayabilirsiniz.LBANK Futures Nedir?

Küresel piyasalarda sıklıkla tercih edilen finansal araçlar arasında yer alan futures (vadeli) sözleşmeleri; riskten korunma, spekülatif yatırım gibi birçok avantaj sunuyor. Bu finansal aracın en çok tercih edilme sebebi ise enflasyon, döviz kuru, siyasi/ekonomik belirsizlikler gibi birçok riskten yatırımcıları koruması olarak adlandırabiliriz.

Futures sözleşmeleri ya da vadeli işlem sözleşmeleri, alıcısına belli dayanak varlığı ileri tarihteki bir vadede önceden belirlenmiş fiyattan alım/satım olanağı veren türev ürünlerdendir. LBANK borsasında bu işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

LBANK Futures İşlem Ücretleri Nasıl?

LBank sözleşme işlem ücretleri oldukça düşük ve kullanıcı dostudur. İşlem ücretleri oranları şu şekildedir: Alıcı : +0.04% / Yapıcı : +0.02% gibi son derece düşük işlem ücretlerine sahip.

"Yapıcı" ve "Alıcı" Ne Demektir?

Alıcı:

Kısmen veya tamamen doldurarak, emir defterine geçmeden hemen işlem gören bir emir verdiğinizde, bu işlemler "alıcı" işlemler olacaktır.

Örnek vermek gerekirse; Piyasa emirlerinden alım satımlar her zaman Alıcıdır, çünkü Piyasa emirleri asla emir defterine girilmez. Bu işlemler, emir defterinden mevcut piyasa fiyatına göre işlem "alır" ve bu nedenle "alıcı" olarak adlandırılır.

Yapıcı:

Limit emri gibi emir defterine kısmen veya tamamen giren bir emir verdiğinizde, o emirden sonraki işlemler “yapıcı” olarak adlandırılır.

Bu emirler, emir defterine işlem ücreti ekleyerek "piyasa oluşturmaya" yardımcı olur ve bu nedenle sonraki işlemler için "yapımcı" olarak adlandırılır.

USDT marjlı vadeli işlem sözleşmelerinin komisyonu nasıl hesaplanır?

Komisyon ücretlerinin hesaplanması aşağıdaki şekildedir.

Komisyon ücreti = kavramsal değer x ücret oranı

Kavramsal değer = sözleşme sayısı x ticaret fiyatı

Örneğin; Yapıcı komisyonu: %0,02 / Alıcı komisyonu: %0.04

Piyasa emrini kullanarak yani "Alıcı" rolünde 0,2 BTC BTC/USDT sözleşmesi satın alacaksınız:

Kavramsal Değer = Sözleşme Sayısı x Alış Fiyatı(USDT)
= 0,2 BTC x 35,000
= 7.000 USDT

Alıcı rolünde komisyon ücreti olarak: 7.000 x 0.040% = 2,8 USDT komisyon ödersiniz.

Örneğin; Fiyat yükseldikten sonra, Limit emrini kullanarak yani "Yapıcı" rolünde 0,2 BTC BTC/USDT sözleşmesi satacaksınız:

Kavramsal Değer = Sözleşme Sayısı x Satış Fiyatı
= 0,2 BTC x 40.000
= 8.000 USDT

Yapıcı rolünde komisyon ücreti olarak: 8.000 x %0.02 = 1,6 USDT komisyon ödersiniz.

10$ USDT Futures Hediyenizi Almak İçin Derivatives Futures Linkine Buraya Tıklayınız.

NOT: Linklerim ve makaleler yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma içindir.
 


En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
2,630
Mesajlar
5,849
Kullanıcılar
1,697
Son üye
Gamze