• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Libra Gerçekten Blockchain Dünyasının Zirvesini Getirecek mi?Katılım
16 Tem 2019
Mesajlar
6
Beğeniler
2
Puanları
3
Konum
Ankara
#1
quark.pngLibra Gerçekten Blockchain Dünyasının Zirvesini Getirecek mi?17 Haziran, Facebook Libra yönergesini verdiğinde bu büyük haber bir çok farklı toplulukta hızlıca yayıldı. Konu hakkında birçok teoriyi de beraberinde getirdi. Blockchain tahmincilerine göre onlar için çok güzel bir haber. İnternet fenomenleri ve finansal dev şirketler için ise Facebook yeni dünyaya dikkat çekmek için gizemli bir kapı açıyor.

Libra için uzun dönemli bir “anlaşmazlık” var. Beş milletvekili, Facebook'tan Libra’nın Amerikan dolarının değerini riske sokması nedeniyle gelişmesini durdurmak istediğini açıkça belirtti. Aynı zamanda, Libra ortakları baskın bir emel göstermedi. Milletvekilleri, Facebook’un amaçladığı eylemlerin potansiyel etkilerini çözmek için zaman ayırıncaya kadar, Libra’nın geleceği henüz belli değil.

4 Temmuz gecesi, QuarkChain'in kurucusu ve CEO'su Dr. Qi Zhou, Bitalk tarafından düzenlenen toplantıya katıldı ve Libra hakkındaki görüşlerini paylaştı.

S1: Node Capital ve Binance, Libra ile birliktelikte olmayı düşünüyor. QuarkChain Libra topluluğuna katılmayı düşünecek mi? Libra ile birliktelik için hangi şartlar gereklidir? Avantajları ve dezavantajları nelerdir?
C1: QuarkChain, Libra ile birlikteliğinden birbirlerinden ders alabilmeleri için teknolojis alanında Libra ile işbirliği yapmayı umuyor.

Aslında QuarkChain, Libra ağına katılmak için ortaklarımız ve yatırımcılarımızla birleşiyor. Gördüğünüz gibi, Libra’nın 100 birliktelikli planı, dev işletmeler, büyük fonlar, lider blok zinciri şirketleri ve diğerleri dahil olmak üzere dünyadaki en iyi kaynakları bir araya getirmektir.

10 milyon dolar sadece bu işe girmek için bir giriş biletidir, Facebook ayrıca bir Libra düğümü çalıştırma ayrıcalığı için teknik gereksinimlere ve belirli değerlendirme kriterlerine sahiptir. Örneğin, şirketler ilk 500’de yer alan işletmeler olmalı, fonların en az 1 milyar dolarlık bir varlığı olmalı. QuarkChain'a göre, biz temel bir kamu zinciriyiz ve etkileyici bir TPS'ye ulaştık aynı zamanda yüksek bir ademi merkeziyetçilik gerçekleştirdik.
Blockchain teknolojisi alanında Libra ile işbirliği yapmayı umuyoruz. Geçen yılın başlarında, Facebook'a bir işbirliği planı önerdik ve Zuckerberg'den geri bildirim aldık.

Libra 1 milyar insana hizmet vermek için blockchain benzeri teknolojiyi kullanmayı amaçlamaktadır, ancak şu anda gerçekleşmemektedir. Aksine, QuarkChain bizim blockchain teknolojisi çözümümüzle fikirler geliştirdi. Libra planına katılmanın QuarkChain'e harika iş ortaklarıyla işbirliği yapma ve onlardan öğrenmenin iyi bir yolu olan topluluk yönetimine katılma şansı verebileceğine inanıyorum.

S2: EOS’un 2018’deki birliktelik seçimi ABD seçimleri kadar rekabetçiydi. Libra’nın birliktelik seçimi daha rekabetçi olacak mı? Libra ‘nın ortakları güven eksikliği gösteriyor. Neden? Ortakların endişesi nedir?

C2:Libra birliğinin ilan ettiği üyelerin projede kalıcı olarak kalacağından emin değilim.

İlgilenebilecekleri iki önemli konu var. İlk olarak, yasalar ve düzenlemeler şu an için belirsiz. Meclis milletvekilleri, Facebook'un Libra gelişimini kesin olarak durdurmasını istediler. İkincisi, Libra’nın iş modeli VISA, MasterCard ve PayPal gibi ortaklarını tehdit ediyor. Hepsi teknolojisini Blockchain alanında geliştirdiler. Libra birlikteliğinin ilan ettiği üyelerin projede kalıcı olarak kalacağından emin değilim. Belki de sadece bir göz atmaya ve ileri teknolojiyi benimsemeye katılırlar. Başka bir deyişle, istedikleri zaman birliktelikten çıkabilirler.

S3: Facebook, dijital para basan ilk dev şirket değil, JPMorgan bunu daha önce de yapmıştı. Ancak, Libra diğerlerinden daha etkili ve çekici bir etki getiriyor. Libra neden bu kadar büyük bir etkiye sahiptir ve önemi nedir?

C3: Blockchain + Facebook + 99 en büyük destekleyicileri sayesinde büyük bir etki getirecek.

Bildiğim kadarıyla, JPMorgan’in dijital parası 2B’yi hedefliyor ve halk üzerindeki etkisi az. Ancak Libra, halkı oldukça iddialı olan finansal maliyetlerini azaltmayı hedefliyor. Halk üzerinde, özellikle de üçüncü dünya ülkelerinde banka hesabı olmayan insanlar ve “bankasız” insanlar üzerinde muazzam bir etkisi var. Herkes ABD dolarını bile kullanmıyor.

Blockchain'in en çok eksik olduğu şey halk arasında popülerlik ve tanınmadır. Bu şekilde, blockchain, Facebook ve diğer 99 üst kaynağın birleşimi büyük bir etki yaratacaktır.

S4: Görünüşe göre insanlar Libra’ya çok dikkat ediyorlar çünkü Facebook tarafından başlatıldı. Libra’nın kendisine bakalım, Libra’nın teknoloji ve toplum yönetimi gibi konularda getirdiği yenilik nedir? Libra sabit bir madeni para olarak tanımlanır, aslında, şu anda 61 çeşit sabit madeni para vardır. Libra’nın avantajları ve zorlukları nelerdir?

C4: Libra’nın teknoloji ve yeniliği onun hırsını destekleyecek kadar güçlü olmayabilir.

Halka açık Blockchain’lerin çoğu, aşağıdaki dört faktörden oluşan bir permütasyon ve kombinasyon gibidir: fikir birliği mekanizması, genel muhasebe modeli, işlem modeli ve belirteç ekonomisi. Gelecekteki iş dünyasında artan muhasebe ve işlem gereksinimlerinden bahsetmek yerine, 1 milyar kişiye TPS'ye göre blok zinciri ihtiyacını karşılamak imkansız. QuarkChain, daha önce bahsedilen dört faktörü desteklemek için sharding ekleyerek daha kapsamlı bir çözüm önerdi.

Buna ek olarak, Libra, sabit bir coin olduğunu, resmi açıklamasında düşük değişkenli bir madeni para olduğunu ancak % 100 istikrarlı bir coin olmadığını iddia etmiştir.

S5: Her ne zaman dev bir şirket Blockchain alanına girse, küresel olarak dikkat çekiyor. Blockchain teknolojisini daha popüler hale getiriyor, ancak Blockchain programları için de zorluklar getiriyor. Bunun getirdiği zorluklarla nasıl başa çıkacaksınız?
C5: Libra daha çok "parasız" bir blok zinciri gibidir.

Ayrıca büyük fırsatlar getirdiğine de katılıyoruz. Bir yandan, kurumların beklentileri daha fazla kullanıcı getiriyor ve blok zincirleme endüstrisi hakkında nasıl düşündüklerini görme fırsatı sunuyor. Öte yandan, Libra’nın daha çok “parasız” bir blok zinciri olduğuna inanıyorum. Diğerlerinden farklı olarak, dijital madeni para madenciliği, ICO'yu veya hükümeti içermiyor.
Libra ve BTC'nin getirdiği zorluklar, orijinal blok zinciri açısından aynı değil.

Libra, beş yıl sonra, serbest bir Blockchain'e dönüşeceğini söyledi.
Bu şekilde, bir coin çıkarmak gayet olası ve gayet doğaldır. Her şeyden önce, orijinal blok zinciri programlarının hala büyük fırsatlarının olduğunu düşünüyorum.

Bu etkinlik raporunu okuduğunuz için teşekkür ederiz, herhangi bir sorunuz varsa, lütfen resmi sosyal medya kanallarından bize ulaşın.


Website
https://www.quarkchain.io
Telegram
https://t.me/quarkchainio
Telegram Turkiye
https://t.me/QuarkChain_Turkey
Twitter
https://twitter.com/Quark_Chain
Medium
https://medium.com/quarkchain-official
Reddit
https://www.reddit.com/r/quarkchainio/
Facebook
https://www.facebook.com/quarkchainofficial/
Discord
https://discord.me/quarkchain
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,532
Mesajlar
7,357
Kullanıcılar
2,396
Son üye
jimcorbetttour