Makale Nasıl Yazılır?


Katılım
14 Tem 2018
Mesajlar
29
Beğeniler
4
Puanları
8
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.steemix.net
#1
 • Makale yazmak için ise aşağıdaki fotoğrafta ok ile gösterdiğim yere tıklıyoruz.


makale1.png • Yukarıda ki gibi bir sayfa açılıyor. Burada ilk kısım başlık ikinci kısım detaylı makaleyi yazacağınız yeri oluşturmak. Tag yazan yer ise gireceğiniz etiketleri göstermekte ( Cointurk kusadasi gibi )
 • Fotoğraf yüklemek için ise '' Selecting them '' yazısına tıklıyoruz. Oradan istediğimiz fotoğrafı seçip aç dedikten sonra yüklemeye başlıyor. Bu işlem 5 saniye civarı sürmektedir.
 • Şimdi en önemli kısım olan rewards kısmına gelelim,

  makale2.png  Buradan ödemeyi nasıl almak istediğinizi seçiyorsunuz. Her birinin bir anlamı bulunmakta.

  Power Up %100 : Bunu seçerseniz bütün kazandığınız para size Steem Power olarak gelecektir.

  Default ( %50 / %50 ) : Bunu seçerseniz ödemenizin yarısın Steem Dollars Yarısı ise Steem Power olarak gelmektedir. Benim size önerim bu olacaktır. Bunu kullanmanız daha faydalı

  Decline Payout: Makaleden para kazanmak istemiyorsanız burayı seçebilirsiniz. Bu makalenizden para kazanmak istemediğinizi belirtir.
  Upvote post:
  O kutuya isterseniz tik atabilirsiniz. Bu sizin kendi postunuzu beğenip ( upvote ) atıp atmak istemediğinizi söylüyor. Ona tıklamanız durumunda
  postunuzu paylaşır paylaşmak beğeneceksiniz.

  Herşey yaptıktan sonra '' Post '' yazısına tıklayarak paylaşabilir. '' Clear '' yazına tıklayarak bütün yazdıklarınızı silebilirsiniz.
  Kaynak göstermek için ise Postunuzun son kısmına;

  Aşağıda yazan yazının içindeki 1 sayılarını silmeniz gerekecek ilk başta, sonra ise link yerine mesela bir fotoğraf aldınız googledan onun linkini yazabilir. Fotoğrafın adını ise vermek istediğin isim kısmına girebilirsin. Bu şeklinde kaynakça vereceksin.

  <1A HREF="Link">KAYNAKCANIZA Vermek istediğiniz isim<1/A>
  b909daa7f9d8233952488a3282f44e42.png
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
1,002
Mesajlar
2,710
Kullanıcılar
567
Son üye
Mustafa1364