• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Metakent Metaverse Projesi Lansmanı YapıldıKatılım
28 Kas 2019
Mesajlar
66
Beğeniler
1
Puanları
8
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.kriptopara.in
#1

İnsanların metaverse dünyasında yaşamasına olanak sunan blockchain tabanlı Metakent projesinin lansmanı yapıldı. Kent Token denilen kripto paralarla alınabilecek ve şimdilik 14 milyon dolarlık yatırımın yapıldığı Metakent’in ilk sakinleri teknik direktör Yılmaz Vural ve sanatçı Coşkun Sabah oldu.

VR teknolojisini kullanarak kişilere seçili kentlerde metaverse evreni deneyimi yaşatmayı amaçlayan Metakent projesinin lansmanı yapıldı. İstanbul’da bir otelde düzenlenen lansmanda, Metakent ekosistemi için geliştirilen ve sisteme giriş sağlayacak VR Bee gözlükler de tanıtıldı.
Moderatörlüğünü Hande Sarıoğlu’nun yaptığı toplantıya Yalçın Eldoğan, Ersan Kulakçı ve girişimci Sinan Tutuman katıldı. Lansmanda teknik direktör Yılmaz Vural, sanatçı Coşkun Sabah, sosyal medya fenomeni Gözde Akgün ve Semih Varol’a da kentgen hediye edildi.

Proje kapsamında Türkiye’nin seçilen 14 marka şehrinin tarihi alanları metaverse evrenine taşınıyor. Kullanıcılar metakentlerden arsa satın alıp üzerine yapılar inşa edip isterse bu arsaları ve yapıları satabilir veya kiralayabilecek. Şuan; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bolu, Hatay, Diyarbakır, Trabzon, Samsun, Urfa, Muğla, Kıbrıs belirlendi.

Projeyle birlikte, Metakentlerde kullanıcılar birbirleri ile sonsuz etkileşimde bulunabiliyor, arkadaşlık kurabiliyor ve kendileri arasında takas ve alışveriş yapabiliyorlar. Sistem içindeki para birimi Kent Token kullanılarak alınan kentgenleri kullanıcı istediği zaman istediği fiyata, isterse ekosistem içindeki NFT pazarından isterse başka NFT platformlarından satarak gelir elde edebiliyor. Gerçekliğin sınırlarının zorlandığı bu ekosisteme katılmak için de kullanıcıların VR Bee gözlüklere sahip olması gerekiyor.

HABERİN DEVAMI
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,309
Mesajlar
7,125
Kullanıcılar
2,267
Son üye
kolkata24