• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

MicroStrategy 1 milyar 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Alacak!Katılım
23 Ara 2020
Mesajlar
11
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
istanbul
#1
kaynak: https://kriptohayat.com/microstrategy-600-milyon-dolarlik-daha-bitcoin-alacak

MicroStrategy 1 milyar 50 milyon dolarlık gelir elde edecek ve Bitcoin’e yatıracak. Bu haber ise kripto para piyasalarında olumlu karşılandı ve Bitcoin fiyatını zirveye taşıdı.

MicroStrategy, nitelikli kurumsal alıcılara 600 milyon dolarlık özel bir teklif sunacak. 1 milyar 50 milyon $ ‘lık özel teklif, yatırımcıların MicroStrategy hisselerine dönüştürebilecekleri temelde düşük riskli tahviller olan dönüştürülebilir kıdemli senetlerin satışını içerecek.

Dönüştürülebilir kıdemli senetlerle birlikte, yatırımcılar, senetlerin toplam anapara tutarı 90 milyon $ ‘lık ek satın alma seçeneğine sahip olacaklar. Özel tekliften elde edilen gelirle MicroStrategy daha da fazla Bitcoin satın almayı planlıyor.

Şu anda hali hazırda MicroStrategy şirketi 1.4 milyar dolara yaklaşan Bitcoin yatırıma zaten sahip. Son zamanlarda BTC’nin ana akım olarak benimsenmesi ve kurumsal yatırımcıların talebi Bitcoin fiyatlarını en tepeye taşıyor.

MicroStrategy şirketi son zamanlar Bitcoin hakkında farkındalık yaratma konusunda oldukça yol kat etti. Yatırımcılarına herkes için bitcoin adlı bir seminer düzenleyen şirket, Bitcoin’in geleceğine inanıyor.

Kurumsal şirketlerin Bitcoin’e gösterdiği ilgi her geçen gün artmakta. Kurumsal yatırımcıların gösterdiği bu ilginin paraya dönüşerek artması ve her geçen gün yeni alımlar gelmesi, Bitcoin’e olan talebi arttırdı. Bitcoin ETF’lerinin gelebileceği ve insanların bu tür yatırımların popülerleşeceğini düşünmesi ise bir başka etken.

Toplamda kurumsal yatırımcıların almış olduğu kripto para miktarı 1.5 milyon BTC’yi geçmiş durumda. Bunlar sadece büyük şirketlerin belirttikleri ve bilançolaştırdıkları rakam! Peki ya kişisel hesaplarıyla BTC alan ve bunları tutan şirket sahiplerinin kaç BTC’si var? Bunu hiç kimse bilmiyor. En azından şimdilik.

kriptohayat.com
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,612
Mesajlar
7,510
Kullanıcılar
2,981
Son üye
CharlesGok