Milyarderler Kripto Paradaki Fırsatı Gördüler


Katılım
12 Mar 2018
Mesajlar
10
Beğeniler
3
Puanları
3
#1
Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara dayandırılan Bloomberg haberine göre milyarder Alan Howard kripto paralara yatırım yapıyor.

54 yaşındaki milyarder Howard yatırımlarına geçen yıl başladı ve şu anda yatırımlarının hacmini arttırmaya devam ediyor. Aynı zamanda Brevan Howard Asset Management’ın kurucu ortaklarından olan Howard yatırımlarının yönetilmesinde kendisine yardımcı olması için bir çalışan tuttuğu belirtiliyor. Howard’ın bugünlede yatırımlarını arttırdığı ve bu yatırımlarının yönetilmesi için daha fazla çalışanı yanına almayı düşündüğü belirtiliyor. Kripto paraların yanında Howard’ın ICO’lara ve henüz ICO’ya çıkmamış projelere yatırım yapmayı düşündüğü belirtiliyor.

Yönettiği 9,1 Milyar dolarlık Hedge fonu her hangi bir yatırım yapmasa da hem Howard’ın hem de ortaklarından bazılarının Kripto Paralara yatırım yaptığı belirtiliyor. Hedge fonu 2003 yılında kurulmuş ve geçen yıl %5,4 zararla kurulduğundan bu yana en büyük zararı etmişti.

Yönetimdeki zayıf performans nedeniyle daha önce 40 Milyar dolara kadar çıkan Hedge fonu bugün itibariyle 10 Milyar doların altına indi. Bu durum sadece bu fona özel değil. Diğer fonların bir çoğu da son ekonomik ortamda verimsizlik nedeniyle zarar ettiğinden fonlardan ciddi çıkışlar olduğu görülüyor.
Milyarderler Kripto Paralara Sıcak Bakıyorlar
Daha önce de ortaya çıkan haber ve yorumlara göre dünyanın en zengin milyarderleri kripto paralara sıcak bakıyorlar. Tip Draper kripto paralara olan bakışını ve ilgisini açıkça ilan eden milyarderlerden biri oldu. Draper 2014 yılında polisin Silk Road’dan ele geçirdiği Bitcoin’leri alarak ilk defa kripto para sektörüne yatırım yapmıştı. Draper ayrıca bir çok kripto para start-up’ına da yatırım yapmış elindeki coin portföyünü genişletmişti.
Son zamanlarda yine bir Hedge fonu efsanesi olan Mike Novogratz kripto paralara yatırım yapmaya başlamıştı. Novogratz bir kripto merchant bankası kurmak üzere çalışmalara başlamış ve bunu Kripto’nun Goldman Sachs’ı olarak tanımlamıştı.
Pay pal kurucusu Peter Thiel’da Founder Funds adlı risk sermayesi fonu olarak Bitcoin’e yatırım yaptığını belirtmişti. Bir noktada bir kaç yüz milyon dolarlık Bitcoin’i olduğu belirtilmişti. Bunun dışında bir çok milyarderin de gizli bir şekilde yatırım yaptığı konuşuluyor. Bakalım daha kimler ellerini açık edecekler yakında göreceğiz.
Kaynak: CCN
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
1,007
Mesajlar
2,736
Kullanıcılar
574
Son üye
fugger