• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Mining için çok mu geç ?

Merhaba arkadaşlar. Ben bitcoini yıllarca etraftan işitmiş ancak bu işin içine girmemiş biriyim. Riske girip bitcoin alarak kar elde etmeyi beklemek yerine mining olarak tabir edilen bilgisayarın işlemci ve ekran kartı gücüne yüklenerek bitcoin üretimi yapmak istiyorum. Ancak kafama takılan bazı noktalar var ?

1. Mining hala Karl bir iş mi ?
2. GTX 980TI ve i7 7700k işlemci ile nasıl verim alırım ?
3. Elektrik parasını karşılar mı ?
4. Ekran kartı, işlemci ve bilgisayarın diğer bileşenlerine zarar verir mi ?
5. Bu işlemi nasıl yaparım ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bahadır

Bitcoin (BTC)
Yönetici
    KK Master
Web sitesi
kriptokulis.com
Merhaba, mining eskisi gibi karlı değil, çünkü bitcoin kazım zorluğu var bunun yerine al-sat daha karlı olabilirsiniz. Bunun dışında bazı altcoin'lerin kazımlarını yaparsanız ileriye dönük kazanç elde etme şansınız var.

Merhaba arkadaşlar. Ben bitcoini yıllarca etraftan işitmiş ancak bu işin içine girmemiş biriyim. Riske girip bitcoin alarak kar elde etmeyi beklemek yerine mining olarak tabir edilen bilgisayarın işlemci ve ekran kartı gücüne yüklenerek bitcoin üretimi yapmak istiyorum. Ancak kafama takılan bazı noktalar var ?

1. Mining hala Karl bir iş mi ?
2. GTX 980TI ve i7 7700k işlemci ile nasıl verim alırım ?
3. Elektrik parasını karşılar mı ?
4. Ekran kartı, işlemci ve bilgisayarın diğer bileşenlerine zarar verir mi ?
5. Bu işlemi nasıl yaparım ?

Şimdiden teşekkür ederim.
Mining bitti elinde rig - ekran kartı olanlar satmaya çalışıyor elektrik parasını karşılamıyor en güzeli al-sat yapmak.

create

Yönetici
 KK Mod.
Bu soruyu soracak olan başka arkadaşlar için şunları eklim bende.

Öncelikli olarak BTC, BCH v.b. türevler için ASIC makine almanız gerekli. Ekran kartı ile BTC kazamazsınız. ETH,ETC v.b. ether tokenları kazılabilir genel olarak.

Bir diğer konu ASIC makineler çok hızlı güncelleniyorlar ve eskilerin kazım gücü yetersiz kalıyor + olarak birde elektrik faturası yüksek geliyor. Kar elde edebilmek için güneş enerjisinden ve soğuk bir bölgede bu işi yapmanız yararlı olacaktır. Şuan milletin 4-5binTL'ye sattığı Antminer S9'lar bundan 7-8 ay önce 25bin TL civarlarındaydı. Bu cihazlar şuan için güncelliğini yitirdi ve yeteri kadar kazanç sağlatmıyor elektriği bedava getirmiş olsan bile. Gerçi bu rakam TR fiyatı yurt dışında 1500$ ile 2000$ arasındaydı TR fena yediler milleti.

GPU mining'e gelecek olursak düzgün bir kazanç için yine elektrik faturası ödememeniz ve ortalama 20-30 kart ile işe girmeniz gerekli gerçi 20-30 kart bile düşükte en azından bişiler gelir. Bunun maliyetide kabataslak sıfır olarak düşünürsek 60bin TL civarında.
30 Kartlı RX580'nin size getireceği aylık olarak 30*30=900Mh güç yapar bu da aylık 2.5ETH civarı bişi

keremcemdurmaz

Yasaklı Üye
Tecrübeli arkadaşlar matematikten değerlendirdikleri durumu çok güzel özetlemişler aslında ben sadece bu konuda üretim yapan bir arkadaşımın söyledikleri doğrultusunda maliyetlerle artık yapılan üretimin birbirini çokta desteklemediğini biliyorum.

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,492
Kullanıcılar
2,342
Son üye
gulaypinarbasi0