• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

P&F Bullish BreakoutsKatılım
24 Kas 2020
Mesajlar
25
Beğeniler
1
Puanları
3
Konum
egypt
Web sitesi
www.freeforex-signals.com
#1
P&F Bullish Breakouts

En temel P&F satın alma sinyali, Double Top Breakout'tan gelir. Buradan, klasik modeller, iyi tanımlanmış direnç seviyelerine sahip konsolidasyonlar oluşturmak için genişler. Uzun süreli bir düşüşün ardından tersine dönme kalıpları oluşurken, devam modelleri uzun bir ilerlemeden sonra bir dinlenme olarak hareket eder. Biraz tıkanıklık, net bir direnç seviyesi ve kesin bir kırılma noktası, bu kalıpların tespit edilmesini nispeten kolaylaştırır.

Beş P&F yükseliş paterni var. En temel P&F satın alma sinyali, bir X-Column önceki X-Column'un en yüksek seviyesinin üzerine çıktığında ortaya çıkan Double Top Breakout'tur. Bu temel modelden, boğa çıkış paternleri daha karmaşık ve daha geniş hale gelir. Desen ne kadar geniş olursa, direnç seviyesi o kadar iyi belirlenir ve kopma o kadar önemlidir. Bu makale, beş ana çıkış modeline ayrıntılı olarak bakacak ve Fiyat Hedefleri için ölçüm tekniklerini gösterecektir.

Double Top Breakout

P&F dünyasında, Double Top Breakouts, bir direnç kırılmasıyla onaylanan yükseliş formasyonlarıdır. Öte yandan, çubuk grafiklerle, Double Top Breakouts, destek kırılmasıyla teyit edilen düşüş formasyonlarıdır. Bu modeller çelişkili değildir. Onlar sadece benzer isimlerle farklı kalıplardır.

Yukarıda belirtildiği gibi, en temel P&F satın alma sinyali, bir X Sütununun önceki X Sütununun en yüksek seviyesinin üzerine çıkmasıdır. Bu iki sütun bir O-Sütunu ile ayrılmıştır. X-Sütunları artan fiyatları gösterirken, O-Sütunları düşen fiyatları gösterir. İlk yükselen X-Sütunu yönü belirler. Ortadaki O-Sütunu, destek oluşturan bir sıçramayı temsil eder. Üçüncü X-Sütunu daha yüksek olanı tetikler. Önceki yüksek seviyenin üzerine çıkma yeteneği, yükseliş trendiyle ilişkili gücü gösterir.

P&F evrenindeki en yaygın sinyal olan Double Top Breakouts, aynı zamanda kırbaç testere ve başarısızlığa en yatkın olanlardır. Bu kırılmalar, daha büyük resim bağlamında görülmelidir. Double Top Breakouts kadar yaygın olan sinyalleri kullanırken teknik analizin diğer yönlerini kullanmak önemlidir. Aşağıdaki grafik Diamond Offshore'u (DO), son iki yılda birkaç Double Top Breakout ile göstermektedir.

gold signals

Üçlü En İyi Çıkış

Triple Top Breakout, bir direnç sütunu ekleyerek Double Top Breakout'u bir adım daha ileri götürür. İki ardışık X Sütunu, direnci iki eşit reaksiyon yüksekliğiyle tanımlar. Üçüncü X Sütunu, Üçlü Üst Koparma'yı oluşturmak için önceki iki X Sütununun üzerinde kırılır. Klasik Üçlü Üst Ara Bölmeler beş sütun genişliğindedir: üç X-Sütunu ve iki O-Sütun.

These patterns can mark reverse breaks or continuation breaks. The distinction between reversal and continuation depends on the previous move. The Triple Best Breakout, which is formed as a base after a fall, is considered a reversal pattern, while the Triple Best Breakout, which is formed as a consolidation after one advance, is seen as a continuation model.

The chart above shows Computer Science (CSC) with the reverse Triple Best Breakout at the end of 2008 followed by two sequels Triple Best Breakout While it is sometimes difficult to distinguish between reversal patterns and continuity patterns, the Triple Top Breakout itself is easy to define.Debut Three Best

As the name suggests, Spread Triple Top Breakout is an extended version of Triple Top Breakout. The Spread Three Overlap includes at least two extra columns; this means it is at least seven columns wide. An extra O-Pillar and an extra X-Pillar create highs below the actual breakout or resistance level. These columns add space or width to the Triple Overlap. As with a normal Triple Top Breakout, the Spread Triple Top Break is confirmed by a break above the heights of the two X pillars. Ideally, the Spread Triple Top Break creates a Triple Overhead with two extra columns. In reality, this pattern can occur with more than two extra columns.

gold signals

The chart above shows Monsanto with two Spread Three Top-Level Breakouts. The first (2009) is doubtful because of the distance between the first two X-Columns and the separated X-Columns. In fact, there is a clear downtrend among these pillars. The second Spread Triple Top Break is a continuation pattern as it occurs after an elongated X column. The pattern is seven columns wide, making it the ideal length for the Spread Triple Toppick.

https://www.gold-pattern.com/en

Best Triple Rising Exit

An Incremental Triple Top Break is basically a Double Top Break in a row. These breaks form three X Pillars that rise at each break. With three X-Pillars and two O-Pillars, the pattern is as broad as a classic Triple Top Break. The ability to form successively higher peaks indicates underlying strength, indicative of an uptrend. As with other models, this Rising Triple Top Breakout can occur as a continuation or reversal pattern.
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,034
Mesajlar
6,818
Kullanıcılar
2,015
Son üye
taufinasr