• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Ripple ‘dan Güzel Haber! 7 Kurumun XRP Tabanlı xRapid ‘i Kullanacağı DoğrulandıKatılım
23 Haz 2018
Mesajlar
71
Beğeniler
17
Puanları
8
Konum
ankara
#1
Ripple’ın XRP Tabanlı xRapid sistemine geçmek isteyen firma sayısı artıyor. xRapid rüzgarını arkasına alan XRP büyük bir terslik yaşanmazsa önümüzdeki aylarda büyük süprizler yapabilir.

XRP Tabanlı xRapid Ripple’ın Yüzünü Güldürüyor
Ripple, finansal kurumlara sınır ötesi ödemelerin hızını ve likiditesini artırma amacıyla, XRP’yi kullanan gerçek zamanlı bir çözüm çözümü sunmak için xRapid’i üretti. Ripple’nin kurucu ortaklarından Chris Larsen, teknolojinin misal ABD’den Meksika’ya sınır ötesi bir ödemenin nasıl gerçekleştirilebileceğini tam olarak anlattı.

XRapid’i Kullanmaya Hazır 7 Ortak
Düşük ücretlerle anlık sınır ötesi ödemeler göndermek için xRapid’i kullanacak en son ortaklardan üçü kripto borsaları Bittrex, Bitso ve Coins.ph oldu. Sırada ise Londra merkezli Mercury FX var. Mercury FX gerçekleştirdiği testler sonucunda xRapid’in hızı için “inanılmaz” tabirini kullanmıştı.“2018’in ilk çeyreğinde diğer xRapid müşterileri gibi biz de testlermizi gerçekleştirdik. XRP’nin çok daha düşük işlem ücretleri, yüksek hız ve tam şeffaflık sağladığını kanıtlamış olduk. Daha fazla test ve ardından ürünün tam kullanımı için sabırsızlanıyoruz.”​
SBI’nin yeni kripto borsası SBI Virtual Currencies, finansal kurumlara sınırötesi havale işlemlerinde yardımcı olmak için xRapid’e geçmeyi planladığını duyuranlar arasında. Uluslararası ödemeleri bankasız bir şekilde gerçekleştirmeyi vadeden ve ABD, Meksika ve Hong Kong’da faaliyet gösteren Cuallix, xRapid’e geçme aşamasında. Sınırötesi ödeme işlemleri yürüten Kanada merkezli Zip Remit de xRapid’in ürettiği çözümü kullanacağını açıkladı.Yeni Adaylar Da Yolda
Yukarıda bahsi geçen 7 firmaya ilaveten IDT corporation, MoneyGram ve Cambridge Global Payments gibi firmalar resmi olarak xRapid denemeleri yaptıklarını açıkladılar. MoneyGram’ın Dünya üzerinde yüzlerce acentası ve birlikte çalıştığı binlerce kurum mevcut. Ripple ortaklık kurduğu finansal kurum ve bankaların etki ağları sayesinde hiperbolik bir büyüme gerçekleştirebilir.

Western Union’un geçen aylarda yaptığı olumsuz açıklama hala zihinlerde. XRapid’i denediklerini ama verimli sonuç alamadıklarını açıklamışlardı.

Western Union haberi için Tıklayın

Ripple ise sonuçların, küçük finansal kuruluşların bu sistemi denemesi durumunda çok daha verimli sonuçların alınacağını açıklamıştı. Geçtiğimiz hafta Asya-pasifik ve Orta doğu Düzenleyici Kurumlarla İlişkilerden Sorumlu Müdürü Sagar Sarbhai xRapid’in Ekim ayında yayına gireceğini duyurmuştu.

Sagar Sarbhai‘nin Açıklamaları için Tıklayın


https://koinmedya.com/2018/09/25/ri...-xrp-tabanli-xrapid-i-kullanacagi-dogrulandi/
 
Katılım
8 Şub 2023
Mesajlar
53
Beğeniler
0
Puanları
6
Konum
istanbul
#2
PAX Gold alan işlemciler Paxos Trust Company tarafından saklanan fiziksel altına da sahip olacaktır.

PAX- Gold (PAXG) Paxos şirketi tarafından çıkarılmış, altın destekli, ERC-20 tabanlı bir kripto varlıktır. ERC-20 tabanlı olması PAX Gold’un, Ethereum protokolünü adapte eden tüm hizmet, takas ve cüzdana entegre edilebileceği anlamına gelmektedir.

Her bir PAX Gold tokenı, Brink’in kasalarında saklanan 400 ons değerinde London Good Delivery altın külçesinin bir onsu ile desteklenmektedir. Üstelik ulusal çapta derecelendirilen bir uzman, aylık olarak PAXG tokenlarının ve altın miktarının eş değerde olduğunu onaylamaktadır.

PAX Gold alan işlemciler Paxos Trust Company tarafından saklanan fiziksel altına da sahip olacaktır.


Pax Gold (PAXG), 1 ons altına eşdeğer olarak sabitlenmiş kripto paradır ve ulusal piyasalarda ons altın 31.10 gram altına eşdeğerdir.

A
ltın, platin, gümüş gibi değerli madenlerin fiyatları ons altın birim fiyatı ile hesaplanmaktadır. Ancak Türkiye'de Gram Altın olarak bilinen ve 1 gram altın ile temsil edilen değer, İstanbul Altın Rafinerisi gibi tescilli markalar tarafından üretilir ve Türk Lirası ile değerlendirilir. Fiyatlar korele olsa da gram altın TL bazında farklılık gösterebilir. Türkiye'de gram altın çok daha popüler bir yatırım aracıdır. Gram altın kuyumculardan, bankalardan ve Bitlo'da GRAMG marketinden 7/24 kolayca alınabilmektedir.
Adsız11.jpg
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
2,942
Mesajlar
6,709
Kullanıcılar
1,896
Son üye
robertjames0858