Ripple ‘dan Güzel Haber! 7 Kurumun XRP Tabanlı xRapid ‘i Kullanacağı Doğrulandı

boyunayim

Uzm. Borsacı
Katılım
23 Haz 2018
Mesajlar
69
Beğeniler
15
Puanları
8
Konum
ankara
#1
Ripple’ın XRP Tabanlı xRapid sistemine geçmek isteyen firma sayısı artıyor. xRapid rüzgarını arkasına alan XRP büyük bir terslik yaşanmazsa önümüzdeki aylarda büyük süprizler yapabilir.

XRP Tabanlı xRapid Ripple’ın Yüzünü Güldürüyor
Ripple, finansal kurumlara sınır ötesi ödemelerin hızını ve likiditesini artırma amacıyla, XRP’yi kullanan gerçek zamanlı bir çözüm çözümü sunmak için xRapid’i üretti. Ripple’nin kurucu ortaklarından Chris Larsen, teknolojinin misal ABD’den Meksika’ya sınır ötesi bir ödemenin nasıl gerçekleştirilebileceğini tam olarak anlattı.

XRapid’i Kullanmaya Hazır 7 Ortak
Düşük ücretlerle anlık sınır ötesi ödemeler göndermek için xRapid’i kullanacak en son ortaklardan üçü kripto borsaları Bittrex, Bitso ve Coins.ph oldu. Sırada ise Londra merkezli Mercury FX var. Mercury FX gerçekleştirdiği testler sonucunda xRapid’in hızı için “inanılmaz” tabirini kullanmıştı.“2018’in ilk çeyreğinde diğer xRapid müşterileri gibi biz de testlermizi gerçekleştirdik. XRP’nin çok daha düşük işlem ücretleri, yüksek hız ve tam şeffaflık sağladığını kanıtlamış olduk. Daha fazla test ve ardından ürünün tam kullanımı için sabırsızlanıyoruz.”​
SBI’nin yeni kripto borsası SBI Virtual Currencies, finansal kurumlara sınırötesi havale işlemlerinde yardımcı olmak için xRapid’e geçmeyi planladığını duyuranlar arasında. Uluslararası ödemeleri bankasız bir şekilde gerçekleştirmeyi vadeden ve ABD, Meksika ve Hong Kong’da faaliyet gösteren Cuallix, xRapid’e geçme aşamasında. Sınırötesi ödeme işlemleri yürüten Kanada merkezli Zip Remit de xRapid’in ürettiği çözümü kullanacağını açıkladı.Yeni Adaylar Da Yolda
Yukarıda bahsi geçen 7 firmaya ilaveten IDT corporation, MoneyGram ve Cambridge Global Payments gibi firmalar resmi olarak xRapid denemeleri yaptıklarını açıkladılar. MoneyGram’ın Dünya üzerinde yüzlerce acentası ve birlikte çalıştığı binlerce kurum mevcut. Ripple ortaklık kurduğu finansal kurum ve bankaların etki ağları sayesinde hiperbolik bir büyüme gerçekleştirebilir.

Western Union’un geçen aylarda yaptığı olumsuz açıklama hala zihinlerde. XRapid’i denediklerini ama verimli sonuç alamadıklarını açıklamışlardı.

Western Union haberi için Tıklayın

Ripple ise sonuçların, küçük finansal kuruluşların bu sistemi denemesi durumunda çok daha verimli sonuçların alınacağını açıklamıştı. Geçtiğimiz hafta Asya-pasifik ve Orta doğu Düzenleyici Kurumlarla İlişkilerden Sorumlu Müdürü Sagar Sarbhai xRapid’in Ekim ayında yayına gireceğini duyurmuştu.

Sagar Sarbhai‘nin Açıklamaları için Tıklayın


https://koinmedya.com/2018/09/25/ri...-xrp-tabanli-xrapid-i-kullanacagi-dogrulandi/
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
792
Mesajlar
2,051
Kullanıcılar
357
Son üye
bludeveloper