• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Ripple nedir? Ne işe yarar?Katılım
14 Mar 2019
Mesajlar
155
Beğeniler
167
Puanları
43
Konum
Türkiye
#1
Ripple nedir? Ne işe yarar?

Merhaba sevgili dostlar:)
Görüşmeyeli nasıl gidiyor bakalım?
Bu yazımızda yine bir kavrama kafa göz dalacağız.
Yani öğreneceğiz anlamında;)
Hadi isterseniz şimdi hep beraber
Ripple kavramına yakından bakalım.

Ripple, ağ üzerinden anlık olarak gerçekleşen
işlemlerin, sistematik risklere dirençli olduğu, dağıtılmış bir ağdır.
Ayrıca Bitcoin ve diğer bir çok coin'in aksine kazılarak üretilmez.
Şirket tarafından gerektiği miktarda üretilir ve piyasaya sürülür.
Ancak açılan her işlemde sisteme bir deflasyonist önlem
ekleyerek, küçük miktarlarda XRP'yi yok eder.

Ripple hakkında sizin eklemek istediğiniz bir bilgi var mı?
Eğer varsa yorum yaparak belirtebilirsiniz.
Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın:)
 
Katılım
12 Nis 2018
Mesajlar
27
Beğeniler
3
Puanları
3
#2
Ripple, diğer kripto paralara göre daha kısa sürede fon aktarımı sağlayan uluslararası para transfer ağı olarak tanımlanmaktadır. Kripto para birimi, XRP’dir ve RippleNet ödeme ağının ismidir. Kripto paraları ‘merkezsiz ve herhangi bir kuruluşa bağlı olmayan’ şeklinde tanımlarken, Ripple bir şirkete bağlıdır. Bu özelliği nedeniyle de daha çok güvenilen bir para transfer ağıdır.

Ripple’ın blok zincirinin verdiği ipuçları ve dünyanın benimsemesi nedeniyle gelecekte bir ödeme ağı olarak kullanılacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Aynı zamanda ucuz ve hızlı uluslararası ödeme işlemleri için kullanılabilecek tek alternatif coin olarak görülüyor. Kurucuların ve ağa katılan bankaların açıklamaları incelendiğinde de bir kripto para olmasından daha çok para transfer ağı olarak kullanılacağı yorumlarını da net bir şekilde yapabiliriz.

Kısaca bilgi vermek istedim. Bende ripple coine gireli 2 yılı buluyor ancak buradan sürekli fiyat takibimi yapıyorum. Bakalım son 5 yıla kadar yüzümüzü ne kadar güldürecek?
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,552
Mesajlar
7,405
Kullanıcılar
2,771
Son üye
yeezyhoodie