• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Sharding Plus Zinciri’nin en güçlüsü: Facebook ile Yakından Bağı Olan QuarkChain Nasıl Kazanacak?Katılım
16 Tem 2019
Mesajlar
6
Beğeniler
2
Puanları
3
Konum
Ankara
#1
SHARD.pngSharding Plus Zinciri’nin en güçlüsü: Facebook ile Yakından Bağı Olan QuarkChain Nasıl Kazanacak?


2019'un ilk yarısında gerçekleşen bir dizi olay ve etkinlikler, insanların kripto para birimleri için coşkusunu yeniden canlandırdı: birincisi, kripto para birimi yatırımcısı Justin Sun, Warren Buffett ile öğle yemeği yeme müzayedesini kazandı. İkincisi, Facebook Libra Whitepaper’ini yayımladı.

2018'in başında, Facebook'un üst düzey bir yazılım mühendisi Blockchain'in parlak geleceğini öngördü, sadece Zuckerberg'e e-posta yazmakla kalmadı, aynı zamanda Zuckerberg ile yüz yüze de konuştu. Tüm bu iletişimlerin boşuna olduğu ortaya çıktıktan sonra istifa etti ve hayallerini QuarkChain'de gerçeğe dönüştürmek için istifa etti.

O zamandan beri, QuarkChain dünya çapında büyük bir popülerlik kazanmaya devam ediyor. Verimi yüksek esnek blokaj altyapısına sahip ve diğer kamu zincirleriyle doyasıya uyumlu. QuarkChain'in CEO'su Qi Zhou, yukarıda belirtilen Facebook mühendisiydi. Facebook'un yanı sıra QuarkChain'in teknoloji ekibi üyelerinin çoğu Google, Amazon ve Uber'den geliyor.

Facebook’un Libra’nın duyurusu, QuarkChain ve Facebook arasındaki bağdan dolayı QuarkChain topluluğunu canlandırdı. QuarkChain Libra’yı destekliyor mu? Bu, topluluk içinde sıkça sorulan bir soru. Eğer QuarkChain'in çekirdek teknolojisini anlıyorsanız, cevabı mutlak EVET'dir.

QuarkChain'in Libra ile iş birliği yapacak kadar güçlü yapan şey nedir? Haydi inceleyelim!

FIND OUT.pngQuarkChain hakkında

QuarkChain, güvenlik, ademi merkeziyetçilik, yüksek kullanılılabilrilik ve verimliliği bir araya getiren esnek, yüksek derecede ölçeklenebilir ve kullanımı kolay bir blok zinciridir. QuarkChain gelecekte 100.000'den fazla TPS'yi yürütmesi ön görülüyor.

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin de, sharding’in blok zinciri altyapısının geleceği olduğunu kabul ediyor. Sharding sadece performans sorununu çözmekle kalmaz, aynı zamanda farklı parçaların ayarlanmasıyla birden fazla işlevi de gerçekleştirir. Şu anda, çoğu paylaşım projesi yalnızca performansın ve verimin ölçeklenebilirliğini düşünmektedir. QuarkChain’ın tasarımı, genişletmeyi içermek için bu performans sorunlarının ötesinden geçer. State Sharding teknolojisini tamamen uygulayan ilk şirkettir.

State Sharding’in esnek kullanımı sayesinde QuarkChain her bir parçayı dört faktöre göre özelleştirebilir: fikir birliği mekanizması, muhasebe modeli, işlem modeli ve belirteç ekonomisi ve dolayısıyla çoğu blok zinciri projesine uyumlu.
İki katmanlı bir blok zincir yapısı ile kök katman tüm ağın güvenliğini sağlar ve hızlı çapraz işlemlerini gerçekleştirir.

Eşsiz İki Katlı Mimari, Değişikliğin Efsanevi İstikrar ile Birleşmesi

QuarkChain'in bloğu iki seviyeden oluşuyor. Kırılma katmanı olarak adlandırılan ilk seviye, birkaç ayrı blok zinciri ağıdır (kırıklar). Tüm işlemler bu seviyede işlenir ve saklanır. Kök katmanı olarak da bilinen ikinci katman, kırılma katmanı bloklarını “doğrulayan” bir blok zinciri ağıdır. Kırık tabakalardaki kırıkların sayısı ağın verimliliğini arttırmak için dinamik olarak eklenebilir. Ayrıca, dört faktör tarafından da özellikler ekleyebilir: fikir birliği mekanizması, genel muhasebe modeli, işlem modeli ve belirteç ekonomisi.

TWO LAYER.png
I: İki Katlı Mimarinin Avantajları

Kök Katmanı Ağ İçin Güvenlik Sağlar. QuarkChain, orijinal fikir birliği algoritması olan Boson'u ve iki katmanlı bir mimariyi benimsemiştir. Her şeyden önce ağ güvenliği, ağ güvenliğini sağlamak için Boson konsensüs algoritmasına göre dağıtılır. Kök zincirinin karma gücü her zaman ağ karma gücünün% 51'ini aşar; shard’larda bir fork göründüğünde, shard kendini doğrulamak ve belirlemek için kök zincirine kadar ilerleyecektir. Yani biri shard’lara % 51 oranında saldırı yaparsa, kök zincirine saldırmak zorundadır.

Ek olarak, QuarkChain, çalışma prensibi olarak orijinal bir PoSW benimsemiştir. PoSW, PoW ve PoS'un eşsiz avantajlarını bir araya getirir. Madencilik verimliliğini artırmak için, madencilerin düşük madencilik verimi seçmeleri veya QKC satın almaları gerekiyor. Birisi QuarkChain'e saldırmak için hash gücü almak isterse, ekstra bir ücret ödemek veya QKC satın almak zorundadır, bu da saldırı maliyetini artıracaktır. Bu PoSW mekanizması QuarkChain ağını daha stabil hale getirir ve ayrıca QKC'yi kullanmak için yepyeni bir senaryo oluşturur.

1.2 Shard Katmanın Yüksek Hesaplamalı Performansı

Kök katman yalnızca işlemleri onayladığından, işlemlerin alanı ve depolanması, sharding katmanında gerçekleşir. Sharding tabakası doğrusal bir ölçeklenebilirliğe sahip olduğundan, teorik olarak, QuarkChain ağı 100.000 TPS hız sağlayabilir.

1.3 Sharding Katmanı Esneklik Sağlar

Mükemmel ölçeklenebilirliği ile QuarkChain, durum paylaşmayı dört faktöre dayalı olarak kolayca yeniden tanımlayabilir: fikir birliği mekanizması, muhasebe modeli, işlem modeli ve belirteç ekonomisi. QuarkChain, PoW, PoS ve DPoS dahil olmak üzere farklı konsensüs mekanizmalarını destekler. Aynı zamanda farklı tonajları çalıştırmanın yanı sıra ana belirteçlerini sharding üzerinde başlatma yeteneğine de sahiptir. QuarkChain, kök zincir ile sharding’ler arasında iyi bir denge kurar. Yalnızca büyük ölçeklenebilirlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda her bir sharding’in bağımsızlığını ve etkileşimini korur. Hafif, düşük maliyetli, mükemmel performans, bağımsızlık ve etkileşim. QuarkChain'in docker'ın büyük lansmanından sonra olduğu kadar popüler olacağı tahmin edilebilir. Quarkchain, başından beri farklı modüller için uyumluluğun önemini göz önünde bulundurdu ve ağını bu prensibi izleyerek tasarladı; bu nedenle QuarkChain çözümünde hem PoS hem de BFT'yi kullanabiliyoruz. Bu, Quarkchain’in çözümünün çevikliğini, blok zincirindeki en son trendlere uyacak şekilde açıklıyor.II: Ölçeklenebilirliği Merkezileşme

Tüm ağ defterinin kaydedildiği bir nod son derece pahalı olabilir. Merkezi bir süpernodu önlemek için QuarkChain, birlikte bir süpernodun fonksiyonunu yerine getirebilen birden fazla ucuz düğümden oluşan küme oluşumunu destekler. Bu tasarım merkezileşmeyi önleyebilir ve sonuç olarak tüm ağ daha güvenlidir.

III: Hesabı Yönetmenin Kolay Bir Yolu

QuarkChain ağında, her kullanıcının tüm blockchain ağına erişmek için yalnızca bir hesap oluşturması yeterlidir, tüm sharding’lere erişmek için yalnızca bir parola gerekir.Birçok Ortak Uygulama Blockchain ile Bağlantılı

SİRİN.png


Blockchain sonrası dönemde, popülerlik kazanmanın anahtarının yaygın olarak kullanılan uygulamalar olduğu söyleniyor. QuarkChain bu konuda sayısız avantaja sahiptir:

Veri @ Bilgi Sistemi - Scidex dahil 10 şirket

Kurumsal Servis - Morpheus Laboratuarları dahil 16 şirket

İşlem ve Borç ve Kredi - Loopring dahil 9 şirket

Dapps & Platform Uygulaması - Oath dahil 19 şirket

Eğlence ve Oyunlar - Hash World dahil 9 işletme

QuarkChain, çeşitli sektörlerden şirketlerle işbirliği yapar ve blok zinciri sektöründe iyi dengelenmiş bir ekosfer oluşturur.

Mainnet Başlatıldı
Bilindiği gibi, ICO ve mainnet lansmanı için en iyi borsalar blockchain için iki iyi haber yayınlandı. Gücü nedeniyle, QKC, KuCoin ve Binance konulu ICO'sundan bu yana pek çok borsa tarafından oldukça beğenildi. QKC, başlıca borsaların çoğunda işlem yapmak için kullanılabilir.

tABLE 0.pngDaha iyi anlaşılması için, diğer ana halka açık zincirlere karşı QuarkChain ile bir tablo hazırladık:
table 1.pngtable 2.png


Son zamanlarda bize sorulan başka sorular da var. Örneğin, QuarkChain, Polkadot ve Cosmos arasındaki fark nedir? Her üç proje de zincirler arasındaki etkileşimle ilgilidir. Ethereum 2.0 da dahil olmak üzere bu dört proje aşağıdaki hususlar açısından karşılaştırılabilir:

Esneklik

Hem Cosmos hem de QuarkChain'in shard zincirleri en esnektir ve çoklu fikir birliği mekanizmalarını destekler.

Güvenlik

Hem Ethereum 2.0 hem de QuarkChain uzun vadeli doğrulanmış bir PoW fikir birliği kullanıyor, bu yüzden güvenlik açısından en güvenilir olanıdır.

Etkileşim

Dört projenin tümü, Ethereum 2.0 için Beacon Zinciri, QuarkChain için Roo Zinciri, Polkadot için Relay Zinciri ve Cosmos için Hub arasındaki etkileşimi koordine etmek için bir ara zincir kullanmaktadır.

Geliştirme Takvimi

Hem QuarkChain hem de Cosmos ana ağını başlattı, Ethereum 2.0 ve Polkadot hala geliştirilme aşamasında.

İddiayı aşağıdaki tabloda özetliyoruz:


table 3.pngQuarkChain Mainnet’in 30 Nisan 2019’da başlatılmasından sonra, belirteç takas işleminin başladığını haber vermek isteriz!


Telegram TR: https://t.me/QuarkChain_Turkey
Website:https://www.quarkchain.io
Telegram:https://t.me/quarkchainio
Twitter:https://twitter.com/Quark_Chain
Medium:https://medium.com/quarkchain-official
Reddit:https://www.reddit.com/r/quarkchainio/
Facebook:https://www.facebook.com/quarkchainofficial/
Discord:https://discord.me/quarkchain
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,687
Mesajlar
7,619
Kullanıcılar
3,229
Son üye
Douglascab