• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Shib Coin Nasıl Alınır? Gate.io Borsası Kullanımı ve Sunduğu Fırsatlar

Bu yazı son 2 haftadır gelişen trend gereği borsaların yükselen yıldızı Gate.io hakkında kısa, net ve anlaşılır bilgilendirmeler yapmak için yazılmıştır.

Gate.io şu an dünyanın en büyük 7. borsası. Gayet güvenilir ve işlem hacmi yüksek. İlk 7'deki diğer borsalardan kendini ayıran en önemli özelliği ise ben bu yazıyı yazarken tam 628 coini listeliyor oluşu. Binance'ta bu sayı 358, Kucoin'de 322. Peki bu bize ne sağlıyor? Henüz gün yüzüne çıkmamış coinleri erken dönemde keşfedip yatırım yapma fırsatı.

Burayı alt lig gibi düşünün. Burada listelenen coinler başarılı olup da Binance'ta listelenmeye başlayınca uçup gidebiliyor, uçup gitmese bile büyük merhale kat ediyorlar. Bu da erken dönemde onları keşfeden yatırımcıların büyük kâr elde etmesine neden oluyor. 2 gün önce 1 günde %450'lik artış yaşayarak patlayan Shib coin (doge'un kardeşi olarak görülüyor), %200'lük artış yaşayan Akita coin, Safemoon ve daha pek çoğu burada listeleniyor. Hatta benim bile hiç haberdar olmadığım busy diye bir coin dün 1 günde %3500 artmış. Resmen çılgınlık...

Binance'ta listelenen coinler zaten belirli bir noktaya gelmiş oluyorlar. Evet stabiliteleri daha yüksek oluyor ancak kazanç oranları da aynı şekilde düşüyor. Gate'te projesine inandığınız güvendiğiniz coinlere 5-10 dolar atıp unutmak, ileriye dönük ciddi kazançlar elde etmenize neden olabilir.

Biraz borsanın kullanımı hakkında bilgi vereyim. Alım-satım işlemlerinde komisyon oranı %0.18. Eğer referans linkiyle üye olduysanız, ömür boyu tüm alım-satım işlemlerinizde iki tarafa da %20-%20 komisyon uygulanıyor. Üstüne, hesabınızda borsanın kendi tokeni olan ve son 1 haftada fiyatını ikiye katlayan Gate Token bulundurursanız bu oran %20 daha düşüyor. VIP seviyelerinde artış sağlarsanız ödediğiniz komisyon %0.0055'lere kadar düşebiliyor.

Web sitesi ve mobil uygulamasında Türkçe seçeneği var ve bu işlem yapmayı kolaylaştırıyor. Gate'e para göndermek için Binance ya da başka bir kripto hesabınızdan usdt gönderimi yapabilirsiniz. Direkt gönderim yok. Bu kısım önemli değil çünkü zaten direkt TL gönderimlerinde komisyon yüksek oluyor. Usdt evrensel ve TRC20 ağı hem hızlı hem de ucuz.

Gate.io'nın diğer bir öne çıkan özelliği de yeni startup'lardan hisse alma özelliği sunması. Ancak bunu pek önermiyorum çünkü VIP5 seviyesine gelmeden tatmin edici bir hisse almanız pek mümkün olmuyor. Yine de ileriye dönük düşünülmesi için güzel bir özellik ve fırsat.

Ayrıca kullanıcıların pek bilmediği bir özellikten bahsedeyim. Mobil uygulamasında "Giveaways" diye bir bölüm var. Her 24 saatte bir oraya girince "Gate points" kazanıyorsunuz ve bu puanlar komisyon yerine kullanılıyor. 1 Gate Point = 1 dolar. Böylelikle alım satım işlemlerinde komisyon harcamasından kurtuluyorsunuz. Ben bu sayede epeydir al-satlar'da komisyon ödemiyorum.

Başka sorusu olanların sorularını yanıtlayabilirim. Herkese bol şans ve kolaylıklar. https://www.gate.io/signup/4188037

Ekli dosyalar

Hiç tavsiye edilen bir coin değil ya elon musk tabanlı elonun keyfine göre artıp çıkan çok fazla boş olduğunu düşündüğüm bir coin.
şu an belki öyle, bu entry'i girdiğim gün bana %30 kazandırdı. o da garanti davranıp erken çıktığım için. biraz risk alsam %50 kazanırdım. şimdi çok düştü. yine trend değişir, shit coinler trend olursa iyi kazandırabilir. ama bitcoin'in son 1 haftada yaşadıklarından sonra şu an pek cazip görünmüyor. ama dediğim gibi, şu anki fiyatı 10 gün öncesinin 8'de 1'i. bu bir fırsat da denebilir, bu coin bitmiş de denebilir. ne olacağı kesinlikle belli olmuyor ve kimse bilmiyor. yatırım tavsiyesi değildir.

aysedegisik10

Yasaklı Üye
Web sitesi
aylingostericiler.av.tr
Yanlış anlaşıolmasın kazandırmayacak demek istemedim sadece bir coin bu işin mantığında bence gelecek vaat eden coinlere yatırım yapmak va ronu belitmek istedim sadeec

Yanlış anlaşıolmasın kazandırmayacak demek istemedim sadece bir coin bu işin mantığında bence gelecek vaat eden coinlere yatırım yapmak va ronu belitmek istedim sadeec
genel olarak katılıyorum. önemli meblağlar gelecek vaadeden coinlere yatırılmalı. shitcoinlere macera aramak için küçük meblağlarla girilebilir.

It is not a recommended coin at all, it is a coin based on elon musk, which I think is too much empty according to the pleasure of elon. get-mobdro.com

Son düzenleme:

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,496
Kullanıcılar
2,349
Son üye
Radost222