• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Stellar Lumens'in Geleceği Var Mı?furk

KK Üye
Katılım
8 Haz 2018
Mesajlar
2
Beğeniler
3
Puanları
3
#9
Stellar öncelikle kesinlikle RippleNet’e rakip bir platform değildir. Stellar’ın ölçeğinde Ethereum ve NEO gibi platformlar var. RippleNet, çözümleriyle finans kuruluşlarına sınır ötesi fon transferlerinde düşük ücret ve yüksek işlem hızı sağlamak için Ripple Labs tarafından XRP adı verilen ticari bir para birimi ile çalışırken Stellar Platform, tıpkı NEO ve Ethereum’un yapmak istediği üzere dApp fonksiyonelliği, akıllı sözleşme imkanı, tokenizing kolaylığı ve merkeziyetsiz borsa çözümüyle modern finansal dünyayı inşa etmek için faaliyet gösterir. Stellar, ağda fikirbirliği için SCP (Stellar Consensus Protocol) isimli bir mekanizma kullanır. Bizans diyerek kastettiğiniz BFT/BGT ise bu bir fikirbirliği çözümü değil fikirbirliğinin önündeki dişli bir engeldir. Eğer Byzantine Agreement’ten söz ediyorsanız bu da Stellar.org whitepaper’ında SCP ile kıyaslanmış ve yerilmiş bir protokoldür, Stellar bunu kullanmaz.

*Dolaşımdaki Lumen sayısı 18,5m değil 18,5b’dir :)

Yıkıcı değil yapıcı olmaya özen gösterdim. Eleştirilerimi yanlış anlamayın. Video için teşekkürler.
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,532
Mesajlar
7,357
Kullanıcılar
2,396
Son üye
jimcorbetttour