• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Terra (LUNA) Fiyat Analizi: O Seviye Hedeflendikçe Düşecek!Katılım
21 Ocak 2022
Mesajlar
21
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
Ankara
#1
Terra (LUNA) fiyatı son dönemde geri çekildi. LUNA fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine göre yaklaşık yüzde 50 daha düşük olacak şekilde 53,62 dolardan işlem görüyor. LUNA fiyatı, son beş gün içerisinde düştü ve şimdi 14 Aralık’tan beri en düşük seviyesinde. Sonuç olarak, LUNA piyasa değeri yaklaşık 22 milyar dolara geriledi. Böylece LUNA, piyasa değeri bakımından kripto para birimleri sıralamasında 9’uncu sıraya yerleşti.
Terra, son birkaç ayın en büyük kazananlarından biri oldu. LUNA fiyatı, 2021 yılının Temmuz ayından beri en düşük seviyeye göre yüzde 1,300’ün üstünde artış gösterdi. Küçük bir projenin ürünü olan LUNA, bu şekilde dünyanın en büyük 10 kripto para birimi arasında yer aldı.

Analistler, söz konusu performansı birkaç faktöre bağlıyor. İlk olarak, Terra USD olarak bilinen sabit coin hızlı bir şekilde büyüdü. Terra USD, böylece Tether, USD Coin ve Binance USD’nin ardından dördüncü en büyük sabit coin haline geldi.
İkincisi, Terra’nın ekosistemi de önemli ölçüde büyüdü. DeFi Llama verilerine göre Terra, Ethereum’un ardından dünyanın en büyük ikinci DeFi platformu oldu. Yani Binance Smart Chain ve Solana gibi platformları geçti.
Üçüncüsü, LUNA fiyatı, kaçırmak korkusu (FOMO) nedeniyle de artış gösterdi. Fiyat yükselmeye başlayınca daha fazla insanın LUNA satın almaya başladığı görüldü.

Terra (LUNA) Fiyat Tahmini
Günlük grafik, Terra (LUNA) fiyatının, son birkaç aydır güçlü bir yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Fakat son dönemde LUNA, değerinin yaklaşık yüzde 50’sini sildi. LUNA fiyatı, grafikte siyah ile gösterilen yükselen trend çizgisinin altına düştü. Söz konusu fiyat, aynı zamanda 25 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamaların da altına geriledi.

Analist Crispus Nyaga tarafından yapılan değerlendirmeye göre, satıcılar, %61,8 Fib geri çekilme seviyesini yani 42 dolar seviyesini hedefledikçe LUNA fiyatının düşmeye devam etme ihtimali bulunuyor. Fiyatın 65 dolardaki yükselen trend çizgisinin üstüne çıkması halinde bu senaryo geçersiz hale gelecektir. LUNA fiyatı ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor.

Kaynak: koinbox.net/terra-luna-fiyat-analizi-o-seviye-hedeflendikce-dusecek
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,552
Mesajlar
7,405
Kullanıcılar
2,771
Son üye
yeezyhoodie