• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Bitcoin, AltCoin Borsa Siteleri

BTCFinans.com, 2018 yılının Aralık ayında, kurulmuş ve yaklaşık beş aydır aktif olan kripto para borsasıdır. Yeni olmasına rağmen bir çok borsada bulunmayan kripto paraları mevcuttur. Ben deneyip üye oldum memnun kaldı baya işleyişli bir borsa çalışanları gayet sıcak ve yardım sever bir problem yaşadığınızda direkt olarak arayıp yardım ediyorlar. Ayrıca yeni üye olup hesabınızı onaylattığınız taktirde kendi kripto para birimleri olan 100 Beex hediye ediyorlar. İncelemek isterseniz aşağıda link üzerinden ücretsiz üyelik gerçekleştirebilirsiniz.
https://www.btcfinans.com/tr/home/index?guid=b1e1643d-bd74-4f22-b65c-73af4eee73e4

Momentum

Yönetici
 KK Mod.
Harika bir paylaşım olmuş. Coin borsaları adına Türkiyedeki en gerekli görülebilecek borsaların listesi sanırım. Sadece piyasa.net 'i yeni duyuyorum.

Koineks'e üyeyim bende, tabi artık Thodex oldular. Önceden de kazandırıyorlardı ama şuan o kadar yenilikler ve gelişmeler oldu ki ortaklık bile sundular tavsiye üzerine para kazanabiliyorum mesela. Koineks de ilk 4 borsa arasında ve Koineks Türkiye'den başarıyla ayrılmak istediklerini de duyurmuş ve bir borsanın yapmayacağı avantajlar sundular bi eksiklikleri mobil uygulama sanırım üyeleri olarak mobilin gelmesi süper olacaktır. :)

Merhaba arkadaşlar, Türkiye'nin en büyük ve güvenilir coin borsa siteleri hakkında bir derleme yapmak istedim. Bitcoin veya altcoin almak isteyenler ve bunun hakkında en ufak fikri olmayan kişilere yardımcı olabileceğini düşündüğüm için bu konu açma gereği hissettim.

Türkiye'de faaliyet gösteren bitcoin alım-satım gerçekleştiren coin borsa sitelerini tanıtalım fakat çok fazla sitelerin detay ve ayrıntılarından bahsetmeyeceğim siteleri sıralayacağım.

Paribu.com : En yüksek işlem hacmine sahip Türk coin borsa sitesidir. Bu borsa üzerinde şimdilik sadece bitcoin alım-satım gerçekleştirilebilir.

Btcturk.com : Bu borsa'da en yüksek işlem hacmine sahip 2. coin borsa sitesidir. Düşüş ve artışlar da bazen donma gibi sorunlar yaşansa da Türkiye'deki en güvenilir sağlam borsalar arasında olduğunu söyleyebilirim. BTCtürk borsası üzerinden alım-satım yapabileceğiniz coinler ise şöyle ; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) şimdilik borsa üzerinde 3 farklı coin bulunmakta.

Koinim.com : Yukarıdaki iki siteye oranla bu coin borsası biraz daha az işlem hacmine sahiptir. Fakat Türkiye'de en çok tercih edilen coin borsa siteleri arasındadır. Koinim borsası üzerinden alım-satım yapabileceğiniz coinler ise şöyle ; Bitcoin (BTC), Litecoin (LCT) gibi coinleri alım-satım veya transfer işlemleri yapabilirsiniz.

Koineks.com : Bilindiği gibi Türk coin borsalarında her aradığınız altcoin'leri bulmak imkansız koineks borsası bu açığı kapatmak adına bünyesinde birçok farklı coin eklemeye başladı bunlar başlıca şöyle ; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LCT), Dash (DASH), Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP), Stellar (XLM) ve NEM (XEM) gibi altcoin bünyesinde bulunmaktadır. Bu borsa üzerinden alım-satım yapabileceğiniz coinler bunlardır.

Piyasa.net : Türkiye'de faaliyet gösteren ve daha yeni bir coin borsası olan piyasa.net'den de bahsedelim bu borsa yeni olmasına rağmen yeni yatırımcı kitlesini kendisine çekmeyi başardı. Bu borsa diğer borsalar'dan ayıran en büyük özellik de şirketin elde ettiği kar oranından 9 derinlikte üyeleri komisyon dağıtıyor olmasıdır. Yerli borsa olan piyasa.net de alım-satım transfer edebileceğiniz coinler ise şöyle ; Bitcoin (BTC), Dash (DASH), Futurocoin gibi coinler üzerinden işlemler yapabilirsiniz. Son olarak bu yerli borsa olan piyasa.net borsasına girecek coin listesi ise şöyledir ; Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Yena (YNC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG) ve XIN gibi coinlerde alım-satım ve transfer işlemlerine başlanacak.

Vebitcoin : Diğer yerli bir Türk borsası olan vebitcoin sitesi üzerinden 1'den çok kripto para birimleri bulunmaktadır. Bu borsa da yer alan coinler ise şöyle ; Bitcoin (BTC), Litecoin (LCT), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Stellar (XLM), Cardano (ADA), TRON (TRX), IOTA (MIOTA), NEM (XEM), Qtum (QTUM), Siacoin (SC), Digibyte (DGB), Bitcore (BTX), Dent (DENT), Neo (NEO), Zclassic (ZCL), Reddcoin (RDD) ve Enigma (ENG) alım-satım yapabileceğiniz 20 farklı coin ile Türkiye'nin en çok coin bulunan borsaları arasındadır.

Daha önce hiç coin alım-satım yapmamış ve bu işe yeni girecek olan kişiler için kullanabilecekleri Türk bitcoin borsa siteleri arasındaki komisyon oranlarını da inceleyerek alım-satım, transfer gibi işlemler gerçekleştirebilirsiniz.
Güzel anlatmışsın, Koineks Thodex olarak marka değiştirdi güncelleme gelmeli bence. Kullanıcılardan olumlu dönüşler de geliyor güzel bir anlatım yer alabilir kriptokulis'te.

Bahadır

Bitcoin (BTC)
Yönetici
    KK Master
Web sitesi
kriptokulis.com
daha önce paribu ve btcturk kullanmış mağdur edilmiş,pişman olmuş kullanıcı olarak bir süredir thodex'teyim,açıkçası bu kadar memnun olacağımı bende beklemiyodum

PAX Gold alan işlemciler Paxos Trust Company tarafından saklanan fiziksel altına da sahip olacaktır.

PAX- Gold (PAXG) Paxos şirketi tarafından çıkarılmış, altın destekli, ERC-20 tabanlı bir kripto varlıktır. ERC-20 tabanlı olması PAX Gold’un, Ethereum protokolünü adapte eden tüm hizmet, takas ve cüzdana entegre edilebileceği anlamına gelmektedir.

Her bir PAX Gold tokenı, Brink’in kasalarında saklanan 400 ons değerinde London Good Delivery altın külçesinin bir onsu ile desteklenmektedir. Üstelik ulusal çapta derecelendirilen bir uzman, aylık olarak PAXG tokenlarının ve altın miktarının eş değerde olduğunu onaylamaktadır.

PAX Gold alan işlemciler Paxos Trust Company tarafından saklanan fiziksel altına da sahip olacaktır.

Pax Gold (PAXG), 1 ons altına eşdeğer olarak sabitlenmiş kripto paradır ve ulusal piyasalarda ons altın 31.10 gram altına eşdeğerdir.

A
ltın, platin, gümüş gibi değerli madenlerin fiyatları ons altın birim fiyatı ile hesaplanmaktadır. Ancak Türkiye'de Gram Altın olarak bilinen ve 1 gram altın ile temsil edilen değer, İstanbul Altın Rafinerisi gibi tescilli markalar tarafından üretilir ve Türk Lirası ile değerlendirilir. Fiyatlar korele olsa da gram altın TL bazında farklılık gösterebilir. Türkiye'de gram altın çok daha popüler bir yatırım aracıdır. Gram altın kuyumculardan, bankalardan ve Bitlo'da GRAMG marketinden 7/24 kolayca alınabilmektedir.
Adsız11.jpg

Gamze

KK Üye
Merhaba arkadaşlar, Türkiye'nin en büyük ve güvenilir coin borsa siteleri hakkında bir derleme yapmak istedim. Bitcoin veya altcoin almak isteyenler ve bunun hakkında en ufak fikri olmayan kişilere yardımcı olabileceğini düşündüğüm için bu konu açma gereği hissettim.

Türkiye'de faaliyet gösteren bitcoin alım-satım gerçekleştiren coin borsa sitelerini tanıtalım fakat çok fazla sitelerin detay ve ayrıntılarından bahsetmeyeceğim siteleri sıralayacağım.

Paribu.com : En yüksek işlem hacmine sahip Türk coin borsa sitesidir. Bu borsa üzerinde şimdilik sadece bitcoin alım-satım gerçekleştirilebilir.

Btcturk.com : Bu borsa'da en yüksek işlem hacmine sahip 2. coin borsa sitesidir. Düşüş ve artışlar da bazen donma gibi sorunlar yaşansa da Türkiye'deki en güvenilir sağlam borsalar arasında olduğunu söyleyebilirim. BTCtürk borsası üzerinden alım-satım yapabileceğiniz coinler ise şöyle ; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) şimdilik borsa üzerinde 3 farklı coin bulunmakta.

Koinim.com : Yukarıdaki iki siteye oranla bu coin borsası biraz daha az işlem hacmine sahiptir. Fakat Türkiye'de en çok tercih edilen coin borsa siteleri arasındadır. Koinim borsası üzerinden alım-satım yapabileceğiniz coinler ise şöyle ; Bitcoin (BTC), Litecoin (LCT) gibi coinleri alım-satım veya transfer işlemleri yapabilirsiniz.

Koineks.com : Bilindiği gibi Türk coin borsalarında her aradığınız altcoin'leri bulmak imkansız koineks borsası bu açığı kapatmak adına bünyesinde birçok farklı coin eklemeye başladı bunlar başlıca şöyle ; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LCT), Dash (DASH), Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP), Stellar (XLM) ve NEM (XEM) gibi altcoin bünyesinde bulunmaktadır. Bu borsa üzerinden alım-satım yapabileceğiniz coinler bunlardır.

Piyasa.net : Türkiye'de faaliyet gösteren ve daha yeni bir coin borsası olan piyasa.net'den de bahsedelim bu borsa yeni olmasına rağmen yeni yatırımcı kitlesini kendisine çekmeyi başardı. Bu borsa diğer borsalar'dan ayıran en büyük özellik de şirketin elde ettiği kar oranından 9 derinlikte üyeleri komisyon dağıtıyor olmasıdır. Yerli borsa olan piyasa.net de alım-satım transfer edebileceğiniz coinler ise şöyle ; Bitcoin (BTC), Dash (DASH), Futurocoin gibi coinler üzerinden işlemler yapabilirsiniz. Son olarak bu yerli borsa olan piyasa.net borsasına girecek coin listesi ise şöyledir ; Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Yena (YNC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG) ve XIN gibi coinlerde alım-satım ve transfer işlemlerine başlanacak.

Vebitcoin : Diğer yerli bir Türk borsası olan vebitcoin sitesi üzerinden 1'den çok kripto para birimleri bulunmaktadır. Bu borsa da yer alan coinler ise şöyle ; Bitcoin (BTC), Litecoin (LCT), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Stellar (XLM), Cardano (ADA), TRON (TRX), IOTA (MIOTA), NEM (XEM), Qtum (QTUM), Siacoin (SC), Digibyte (DGB), Bitcore (BTX), Dent (DENT), Neo (NEO), Zclassic (ZCL), Reddcoin (RDD) ve Enigma (ENG) alım-satım yapabileceğiniz 20 farklı coin ile Türkiye'nin en çok coin bulunan borsaları arasındadır.

Daha önce hiç coin alım-satım yapmamış ve bu işe yeni girecek olan kişiler için kullanabilecekleri Türk bitcoin borsa siteleri arasındaki komisyon oranlarını da inceleyerek alım-satım, transfer gibi işlemler gerçekleştirebilirsiniz.
2023 boyunca aldıgım 149 işlemden 146sı başarılı sonuçlandı. 147. işlemi canlı yayınlarla takip etmek için tıklayınız.

https://t.me/+E0syy5qTxXA4MTE0

SON ÜÇ AYDA 3.1 MİLYAR DOLARLIK BTC SATIN ALAN BLACKROCK BTC Yİ UCUZA TOPLAMAK İÇİN KASITLI DÜŞÜRÜYOR.....

Ekonomist Peter Schiff başta olmak üzere birçok önemli isim, ETF'nin piyasaya sunulmasına hazırlık amacıyla BlackRock’ın ucuza para kazanmak için kasıtlı olarak fiyatları düşürdüğünü öne sürüyor.

Bazı analistler de, son üç ayda, 3,1 milyar dolar değerinde 118.000 adet Bitcoin satın alan bir cüzdanın BlackRock tarafından kontrol edilip edilmediğini sorguluyor. (Borsagündem)

Ekran görüntüsü 2023-08-27 005506.png

KRİPTODA YENİ DİP İHTİMALİ ÇOK DÜŞÜK...

Dip seviyeleri beklemek hayal kırıklığı yaratabilir...

Dailyhodl’da yer alan habere göre, eski ARK Invest yöneticisi Chris Burniske, Bitcoin’de 2022 yılının dip seviyelerini arayan yatırımcıların hayal kırıklığı yaşayabileceğini söylüyor. Burniske, sadece Bitcoin’in değil, Ethereum ve Solana'nın da yeni dip seviyelere gerilemeyeceğini tahmin ediyor...

2022 kripto piyasasının dip seviyelerini öngören ünlü kripto uzmanı Burniske, Bitcoin’de yeni dip seviyelerin görülmesinin güç olduğunu ve mevcut seviyelerin belki biraz daha altına inse de, düşüşün kısa süreli, sığ ve geçici olacağını belirtiyor. Eski ARK Invest yöneticisi, bu takvim yılında kriptoda yeni dip seviyelerin görülme ihtimalinin oldukça düşük olduğunu söylüyor.

Dip akbabaları boşuna beklemiş olacaklar....

Burniske, özellikle ‘dip akbabaları’ adını verdiği uzun vadeli yatırımcıları uyarıyor ve yeni ve yüklü alımlar için daha düşük seviyeleri bekleyen uzun vadeli yatırımcıların hayal kırıklığı yaşayabileceklerinin altını çiziyor daha düşük seviyeleri boşuna beklemiş olacaklarını belirtti. Burniske, “2019 yararlı bir örneklem sunsa da, Bitcoin başta olmak üzere Ethereum ve Solana’nın da, 2023 yılı içinde yeni dipler yapacağını düşünmüyorum; bence 2022 en düşük seviyeydi” diyor.

Bu öngörü, özellikle uzun vadeli yatırımcılar için ilk anda bir yumruk niteliği taşısa da, Burniske’nin haklı olması, uzun vadeli yükseliş trendinin 2024 ve 2025'e kadar devam edeceği anlamına geliyor.

https://www.borsagundem.com.tr/haber/kriptoda-yeni-dip-ihtimali-dusuk-1756012

Ekran görüntüsü 2023-08-27 001510.png

SEC'İN ETHER VADELİ ETF'LERİNE YEŞİL IŞIK YAKMASI BEKLENİYOR…
.
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ether vadeli işlemlerine dayalı ilk borsa yatırım fonlarına (ETF) izin vermeye hazırlanıyor.
Konuya yakın kişilere göre, düzenleyicinin ikinci en büyük kripto para birimi için vadeli işlem sözleşmelerine dayalı olacak ürünleri engellemesi pek olası değil.
Aralarında Volatility Shares, Bitwise, Roundhill ve ProShares'in de bulunduğu yaklaşık bir düzine şirket, ETF'leri piyasaya sürmek için başvurdu.

Kimliğinin açıklanmasını istemeyen SEC kaynaklarından biri, yetkililerin ekim ayına kadar ETF lerin bir çoğuna onay verileceğini belirtti.

(borsagündem)

Güzel bir para kazanma yöntemi

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,491
Kullanıcılar
2,335
Son üye
adberryconsulting