• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Üç Satır Arası GrafiklerKatılım
24 Kas 2020
Mesajlar
25
Beğeniler
1
Puanları
3
Konum
egypt
Web sitesi
www.freeforex-signals.com
#1
Üç Satır Arası Grafikler

Diğer Japon kuzenleri (Kagi ve Renko) gibi, Üç Satır Arası grafikleri, yalnızca fiyat değişikliklerine odaklanarak gürültüyü filtreler. Fiyat belirli bir miktarda değişmedikçe satırlar değişmez. Sabit bir kutu boyutu kullanan Nokta ve Şekil grafiklerinin aksine, bu miktar son 2 satırın aralığına bağlıdır. Bu aralık oldukça değişebilir. Gürültüyü filtreleme yeteneği, bu grafikleri özellikle temeldeki eğilimi belirleme açısından kullanışlı hale getirir. Önemli iniş ve çıkışları tespit etmek kolaydır. Bu bilgilerle donanmış olan grafikçiler, daha yüksek zirvelere sahip yükseliş trendlerini ve daha yüksek dipleri veya düşüş trendlerini daha düşük ve daha düşük zirvelerle belirleyebilir. Tüm grafik tekniklerinde olduğu gibi, grafikçiler, Üç Satır Arası grafiklerindeki bulgularını doğrulamak veya çürütmek için diğer teknik analiz araçlarını kullanmalıdır.

Japonya'da icat edilen Üç Satır Arası grafikleri, zamanı yok sayar ve yalnızca fiyatlar belirli bir miktar hareket ettiğinde değişir (Nokta ve Şekil Grafiklerine benzer). Üç Satır Sonu grafikleri bir dizi dikey beyaz ve siyah çizgi gösterir; beyaz çizgiler yükselen fiyatları temsil ederken, siyah çizgiler düşen fiyatları gösterir. Ters çevirme garanti edilene kadar fiyatlar aynı yönde devam eder. Kapanış fiyatı önceki iki satırın yüksek veya düşük seviyesini aştığında bir ters çevirme meydana gelir.

İnşaat

İnşaat detaylarına bakmadan önce birkaç açıklama yapmak gerekiyor. İlk olarak, fiyat çizelgesindeki siyah beyaz çubuklara "çizgiler" denir. İkinci olarak, hat değişiklikleri yüksek-düşük aralığa değil kapanış fiyatlarına dayanmaktadır. Üçüncüsü, Üç Satır Arası grafikleri zamana göre değil fiyata göre gelişir. Aşağıdaki ilk grafik 21 Mart'tan 20 Temmuz'a kadar 85 mum çubuğunu veya işlem gününü göstermektedir. Üç Satır Arası grafiği, bu fiyat hareketini 44 siyah beyaz çizgiye yoğunlaştırır. Bu teknik, gürültüyü filtreleyerek yalnızca önemli görülen fiyat hareketlerine odaklanır.

İki Satır Ters Çevirme

Her yeni kapanış fiyatı üç olasılık üretir.

https://www.gold-pattern.com/

Fiyat aynı yönde ilerlediğinde aynı renkte yeni bir çizgi çizilir.

Fiyat değişikliği bir ters çevirmeyi garanti etmek için yeterli olduğunda, zıt renkte yeni bir çizgi çizilir.

Fiyat trendi uzatmadığında veya değişiklik bir tersine çevirmeyi garanti etmek için yeterli olmadığında yeni satırlar eklenmez.

The higher or lower of the previous two lines determines the point of inversion. If the last line is black (down), the top of the last two lines indicates the inversion point. A close above this high requires a white line to indicate the price reversal. Note that only the last line should be black (down). The line just in front of this black line can be either white (up) or black (down). It is the lowest level of these two lines that defines the opposite point. The table below shows Dell Inc (DELL) with three 2-line inversions; the first two are formed by two black lines and the third by a white line and a black line. Horizontal red lines mark the opposite point that the white line crosses to create the reversal.توصيات الذهب

If the last line is white (up), the bottom of the last two lines indicates the return point. A close below this low will need a black line for the price to reverse. Note that only the last line should be white (up). The line immediately in front of this white line can be either white (up) or black (down); It is the lowest of these two that decides the point of return. The table below shows United Parcel (UPS) with three 2-line inversions. The first and third inversions have the black line / white line combination, while the middle inversion shows two white lines. Horizontal green lines mark low or reversal points that the next black line crosses to create the reversal.

توصيات العملاتThree Line Invert

As the name suggests, the Three Line Break Chart is all about breaking three lines. Two lines may reverse in a trading range or as a continuation of the larger trend. Three Line Break, on the other hand, refers to a stronger move that may signal a trend reversal. An uptrend reversal occurs when three black lines are formed and a single white line breaks the top of these three lines. A bearish reversal occurs when three white lines form and a single black line breaks below these three lines.
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,532
Mesajlar
7,357
Kullanıcılar
2,396
Son üye
jimcorbetttour