Yeni Google Webmaster Tools Sistemi Hakkında


Justice

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Ara 2018
Mesajlar
13
Beğeniler
8
Puanları
3
Konum
İstanbul
#1
Geçtiğimiz aylarda güncellenen Webmaster Tools sistemi, oldukça keyifli ve profesyonel analiz seçenekleri sunmaktadır. Bu sistem hakkında merak ettiğiniz her türlü soruyu, bu sayfa üzerinden sorabilirsiniz. Sizlere destek olmaktan memnuniyet duyarım. Yeni Google Webmaster Tools sisteminden kaldırılan bazı seçenekler şu şekildedir;
  1. Robotx Dosyası: Robotx dosyası bilindiği gibi bir çok site için olmazsa olmaz konulardan biriydi. Görünüşe göre bu dosya sistemi, yavaş yavaş kalkacağa benziyor. Google tarafından yapılan önceki günlerde yapılan açıklamalarda da belirtildiği gibi, Robotx dosyası üzerinden yapılan engellemeler, doğru bir etkinlik olarak değerlendirilmiyordu. Yapılan bu yenilikle birlikte, Robotx dosyalarının, tarihe karışıp karışmayacağını, hep birlikte göreceğiz.
  2. Google Gibi Getir: Google tarafından uzun süredir yapılan açıklamalarda zaten gördüğümü gibi, Google Gibi Getir yapmanın zararlı olduğu açıklanıyordu. Geçtiğimiz günlerde de bir çok forum sitesinde, Goole Gibi Getir yaptıktan sonra, sayfaların üst sıralarda yer aldığı hakkında açıklamalar gördük. Bu açıklamalardan çok kısa bir süre sonra, Google Gibi Getir özelliğinin, Yeni Search Console üzerinden kaldırıldığına şahit olduk. Aslında Google yetkilileri tarafından da yapılan açıklamalar da, Google Gibi Getir yapmanın, zorunlu olmadıkça doğru olmadığı biliniyordu. Yeni Console üzerinde bu özellik kaldırılmış gibi görünüyor.
Daha fazla detay için zamanla buradan paylaşımlar yapılacaktır. Dilerseniz sizde bildiklerinizi buradan paylaşarak, insanlara destek olabilir veya sorular sorarak, cevaplar alabilirsiniz.
 

Bahadır

Bitcoin (BTC)
Yönetici
KK Master
Katılım
9 Mar 2018
Mesajlar
291
Beğeniler
107
Puanları
43
Konum
Isparta
Web sitesi
kriptokulis.com
#2
@Justice, yeni raporlar bölümü bence eskisinden çok daha güzel olmuş ve daha detaylı konuya parmak basmışsın :)
 
Son düzenleme:

Justice

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Ara 2018
Mesajlar
13
Beğeniler
8
Puanları
3
Konum
İstanbul
#3
@Bahadır, eskisine göre tabii ki oldukça kaliteli bir "Google Webmaster Tools" ile karşı karşıyayız. Biraz zorlanacak yeni arkadaşlar öğrenme aşamasında ama daha sonra oldukça faydasını görecekler.
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
943
Mesajlar
2,492
Kullanıcılar
475
Son üye
panep