• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Yeni IMF Blogu Stablecoin Kabulünün Artılarını ve Eksilerini DüşünüyorMomentum

Yönetici
 KK Mod.
Katılım
11 Eyl 2019
Mesajlar
23
Beğeniler
5
Puanları
3
Konum
İstanbul
#1
Uluslararası Para Fonu (IMF), stabilcoins de dahil olmak üzere yeni dijital ödeme yöntemlerinin benimsenmesi ile ilgili potansiyel faydaları ve olumsuzlukları belirlediği bir blog yayınladı.

IMF, “Dijital Paranın Yükselişi” başlıklı yeni blogunda IMF’in kararlı para cinsinden - fiziki bir varlığa veya fiili para birimine sabitlenmiş ve fiyat dalgalanmasını en aza indirmek için tasarlanan dijital para birimleri - müşterilere ve topluma önemli faydalar sağlayabilir, ancak risksiz değildir.

Yararları, riskleri ve yasal konular
IMF, halkın stabilcoin sağlayıcılarına geçeceği için bankaların aracı olarak rollerini kaybedebileceğini söyledi. Ancak, bankaların yok olmayacaklarını, çünkü kendi inovasyonlarını geliştirerek rekabet etmeye çalışacaklarını tahmin ediyordu.

Blog ayrıca, teknoloji devleri tarafından temsil edilen yeni tekellerin gelişebileceğini belirtiyor. Bu nedenle, teknoloji şirketleri rakiplerini yok etmek ve veriden para kazanmak için ağlarını kullanabilirler.

Diğer sonuçların yanı sıra, IMF, politika yapıcıların tüketicilerin korunmasını ve finansal istikrarı güçlendirmesi ve “seigniorage” kaybetme riskiyle yüzleşmesi gerektiğini söyledi. Enflasyonel değişikliklere maruz kalan ülkelerde, dövizdeki sabit paralar yerel para birimlerinin yerini alabilecek, daha sonra olabilecek blog para politikasını ve finansal kalkınmayı baltalamak.

IMF'ye göre, stabilcoins para aklama ve terör finansmanı da dahil olmak üzere yasadışı faaliyetleri de artırabilir.

Blog, “Yeni teknolojiler izlemeyi iyileştirmek için fırsatlar sunuyor, ancak denetçilerin daha parçalı ve coğrafi olarak farklı değerdeki stabilcoco zincirine adapte olmaları gerekecek” dedi.

Aynı zamanda, IMF, istikrarlı sikkelerin blok zinciri bazlı varlıkların kesintisiz ödenmesini sağlayabildiğini, maliyetleri düşürdüğünü ve işlem hızlarını artırabileceğini öne sürerek şunları ekledi: “Ancak en güçlü cazibe, işlemeyi sosyal medyayı kullanmak kadar kolay hale getirmeyi vaat eden ağlardan geliyor. [...] Stablecoins, dijital yaşamlarımıza daha iyi entegrasyon potansiyeli sunuyor ve kullanıcı merkezli tasarım geliştiren firmalar tarafından tasarlandı. ”

IMF’nin dijital parayla ilgili planları
Temmuz ayında IMF, ağ etkilerinin yeni dijital paranın kitlesel olarak benimsenmesi için alevlenmeye yol açabileceğini savundu. IMF daha sonra Facebook’un Terazi ve istikrarlı paraları gibi yeni dijital paraları kategorilere ayırmak ve merkez bankası politikası için çıkarımları düşünmek için kavramsal bir çerçeve oluşturmayı hedeflediğini ortaya koydu.

Eylül ayının başlarında, IMF başkanı Christine Lagarde, merkez bankalarının ve finans kuruluşlarının tüketicileri korumalı ancak kripto para birimleri gibi yeniliklere açık olması gerektiğini söyledi.
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,698
Mesajlar
7,632
Kullanıcılar
3,266
Son üye
Jnhxnm