Söylentilere Değil Teknolojiye Yatırım Yapmanız Gerek


Katılım
14 Tem 2018
Mesajlar
29
Beğeniler
4
Puanları
8
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.steemix.net
#1
Günümüzde piyasa çok da iyi bir durumda değil. Geceleri yarım yamalak uyuyan insan sayısı oldukça fazla gibi görünüyor.
Birkaç gün önce Çin’in efsanevi kripto para yatırımcısı Li Xiaolai’ın ses kaydı skandalı ortaya çıkmıştı. Belki de bir çok insan bu olayı bilmiyordur. Bu seferki ses kaydı skandalı aracılığıyla bizlerin ilerde kripto paraya nasıl bir gözle bakıp yatırım yapmamız gerektiğini anlatmaya çalışacağım.

İlk olarakLi Xiaolai Çin'de hem Jihan Wu'dan aldığı yüksek değerlendirme, hemde karşı konulmaz konuşma kabiliyetiyle zaman zaman tartışmaların odağında olan isimlerden biridir.

Li Xiaolai’un busefer Tron, Ripple gibi çeşitli Coinler hakkındaki eleştirilerinin kaydedildiği kaset sızdı.
Bu içeriği basitleştirilerek sizleret aktim ediyorum.
Li: Qtum, bir Scam Coin’di ama 6 ay boyunca satış yaptı.
Li: Tron bir Scam’di. Justin Sun, üç kağıtcıydı. Fakat Tron’un toplam piyasa değerine bakınca onun ağzının iyi laf yaptığını onaylıyorum.
Li: Sahtekar bir topluluk olan Binance Çin hükümeti tarafından yakalanırken CEO’su ZhaoChangpeng Kanada vatandaşı olduğu için yakalanamadı.
Li: Neo’nun pek fazla teknolojisi yok ama güçlerini artan fiyatlardan almaktadır. Neo’nun kurucusu DaHongFei,Neo’a pek fazla hakim durumda değil.
Li: Ripple’ın birkaç yıl önce ölmesi gerekiyordu ama hiçbir şeyden haberi olmayan SoftBank’ın oyuna girmesiyle hayata dönmüş bir coin oldu.
Li: Litecoin, Bitcoin’i altına Litecoin’i de gümüşe benzetip konumunu sağlamlaştırdı. Sıradan bir coin aslında.
Li: Aptalların fikir birliği de birliktir. Blok Zinciri, maksimum değeri belli olmayan kalabalık insan topluluğunun birliğinden gelen bir değerdir. Herhangi bir değeri olmasa da birçok insan bunun bir değeri oluğunu onaylarsa onun değeri olur. Ve bu insanların birer aptal olmaları bir şeyi değiştirmez. Aklı kıt bir insanın, birçok insanlara önderlik edip başarılı olduğu bir piyasadır. Blok Zinciri yatırımcıları da bu gerçeği onaylamaya başladılar.
Li: Yatırım, para kazanıldığı söylenilen bir şeydir. Yatırımcıların aptallara söylediği, yatırım da iyi bir şey, risk almak da iyi bir şeydir. Sonuç, para kazandınız mı? Tabi ki de kazanamadılar.

Sadece bu kısım değil daha fazlası da vardı ama özet geçtim.
Bunları duyan birçok yatırımcı sinirlenmiş olabilir fakat bu söylenilenlerin gerçekleşme olasılığı var.
Onun bu projeleri söylemesinin nedeni ortak bir noktalarının olmasıdır.
Bu noktalar, pazarlama ve medya kuruluşlarının aracılığıyla fiyatın sonsuz bir biçimde aniden yükselmesi ve özgün teknolojinin olmamasıdır. (Özgünlüğün olmaması Scam ya da başka bir sorunun olması değildir.)

Bir kere de onun zikrettiği projeye kötümser bakacağım.
Ripple: Basit bir şekilde paranın fonksiyonu dışında merkezleşen Coin (Teknolojinin özgünlüğü olmadan hükümetin para basması ile hiçbir farkı yok.) Bankalarla yapılan işbirliği, materyal olarak fiyatı arttırdığı için ticarileşmede başarısız olundu. Bir banka da pek fazla alakadar olmadı.
Tron: Bağımsız teknoloji olmaması ( VitalikButerin’e Ctrl + C, V yapmak.) Hızlı TPS’yi vurgulamakta fakat TPS yüksek özel bir teknoloji değildir. Justin Sun’ın medya + güçlü provokasyonlar nedeniyle meblası yüksek bir coin olduğu için Tron’da aşırı bir şekilde artış oldu.
Başka bir şey söyleyecek olursak Li Xiaolai, ilerisini göremeyip söylentiler ve provokasyonlara inanan yatırımcıları eleştirmediği kanaatindeyim.
Artık söylentilere, hayallere bağlı kalan yatırımları bir kenara atıp teknolojik analizler aracılığıyla ciddi bir şekilde gerçekleştirilebilecek projelere yatırım yapılması gereken bir dönemde olduğumuzu düşünmekteyim.
Yatırım kararları birine tamamen bağımlı olarak verilebilecek karar değildir.Her durumda yatırımcı nihai olarak yatırımdan kendi sorumludur.

Daha fazla haber görmek için kanallarımıza katılmayı unutmayın .
Telegram Kanalımız
https://t.me/steemix
Facebook Adresimiz
https://www.facebook.com/kriptohaberleri
Twitter Adresimiz
https://twitter.com/coin_plugturk?lang=tr

d35bd3c5859fef75b65762af1d5e6aa9.png
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
1,002
Mesajlar
2,710
Kullanıcılar
567
Son üye
Mustafa1364