• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Söylentilere Değil Teknolojiye Yatırım Yapmanız Gerek

Web sitesi
www.steemix.net
Günümüzde piyasa çok da iyi bir durumda değil. Geceleri yarım yamalak uyuyan insan sayısı oldukça fazla gibi görünüyor.
Birkaç gün önce Çin’in efsanevi kripto para yatırımcısı Li Xiaolai’ın ses kaydı skandalı ortaya çıkmıştı. Belki de bir çok insan bu olayı bilmiyordur. Bu seferki ses kaydı skandalı aracılığıyla bizlerin ilerde kripto paraya nasıl bir gözle bakıp yatırım yapmamız gerektiğini anlatmaya çalışacağım.

İlk olarakLi Xiaolai Çin'de hem Jihan Wu'dan aldığı yüksek değerlendirme, hemde karşı konulmaz konuşma kabiliyetiyle zaman zaman tartışmaların odağında olan isimlerden biridir.

Li Xiaolai’un busefer Tron, Ripple gibi çeşitli Coinler hakkındaki eleştirilerinin kaydedildiği kaset sızdı.
Bu içeriği basitleştirilerek sizleret aktim ediyorum.
Li: Qtum, bir Scam Coin’di ama 6 ay boyunca satış yaptı.
Li: Tron bir Scam’di. Justin Sun, üç kağıtcıydı. Fakat Tron’un toplam piyasa değerine bakınca onun ağzının iyi laf yaptığını onaylıyorum.
Li: Sahtekar bir topluluk olan Binance Çin hükümeti tarafından yakalanırken CEO’su ZhaoChangpeng Kanada vatandaşı olduğu için yakalanamadı.
Li: Neo’nun pek fazla teknolojisi yok ama güçlerini artan fiyatlardan almaktadır. Neo’nun kurucusu DaHongFei,Neo’a pek fazla hakim durumda değil.
Li: Ripple’ın birkaç yıl önce ölmesi gerekiyordu ama hiçbir şeyden haberi olmayan SoftBank’ın oyuna girmesiyle hayata dönmüş bir coin oldu.
Li: Litecoin, Bitcoin’i altına Litecoin’i de gümüşe benzetip konumunu sağlamlaştırdı. Sıradan bir coin aslında.
Li: Aptalların fikir birliği de birliktir. Blok Zinciri, maksimum değeri belli olmayan kalabalık insan topluluğunun birliğinden gelen bir değerdir. Herhangi bir değeri olmasa da birçok insan bunun bir değeri oluğunu onaylarsa onun değeri olur. Ve bu insanların birer aptal olmaları bir şeyi değiştirmez. Aklı kıt bir insanın, birçok insanlara önderlik edip başarılı olduğu bir piyasadır. Blok Zinciri yatırımcıları da bu gerçeği onaylamaya başladılar.
Li: Yatırım, para kazanıldığı söylenilen bir şeydir. Yatırımcıların aptallara söylediği, yatırım da iyi bir şey, risk almak da iyi bir şeydir. Sonuç, para kazandınız mı? Tabi ki de kazanamadılar.

Sadece bu kısım değil daha fazlası da vardı ama özet geçtim.
Bunları duyan birçok yatırımcı sinirlenmiş olabilir fakat bu söylenilenlerin gerçekleşme olasılığı var.
Onun bu projeleri söylemesinin nedeni ortak bir noktalarının olmasıdır.
Bu noktalar, pazarlama ve medya kuruluşlarının aracılığıyla fiyatın sonsuz bir biçimde aniden yükselmesi ve özgün teknolojinin olmamasıdır. (Özgünlüğün olmaması Scam ya da başka bir sorunun olması değildir.)

Bir kere de onun zikrettiği projeye kötümser bakacağım.
Ripple: Basit bir şekilde paranın fonksiyonu dışında merkezleşen Coin (Teknolojinin özgünlüğü olmadan hükümetin para basması ile hiçbir farkı yok.) Bankalarla yapılan işbirliği, materyal olarak fiyatı arttırdığı için ticarileşmede başarısız olundu. Bir banka da pek fazla alakadar olmadı.
Tron: Bağımsız teknoloji olmaması ( VitalikButerin’e Ctrl + C, V yapmak.) Hızlı TPS’yi vurgulamakta fakat TPS yüksek özel bir teknoloji değildir. Justin Sun’ın medya + güçlü provokasyonlar nedeniyle meblası yüksek bir coin olduğu için Tron’da aşırı bir şekilde artış oldu.
Başka bir şey söyleyecek olursak Li Xiaolai, ilerisini göremeyip söylentiler ve provokasyonlara inanan yatırımcıları eleştirmediği kanaatindeyim.
Artık söylentilere, hayallere bağlı kalan yatırımları bir kenara atıp teknolojik analizler aracılığıyla ciddi bir şekilde gerçekleştirilebilecek projelere yatırım yapılması gereken bir dönemde olduğumuzu düşünmekteyim.
Yatırım kararları birine tamamen bağımlı olarak verilebilecek karar değildir.Her durumda yatırımcı nihai olarak yatırımdan kendi sorumludur.

Daha fazla haber görmek için kanallarımıza katılmayı unutmayın .
Telegram Kanalımız
https://t.me/steemix
Facebook Adresimiz
https://www.facebook.com/kriptohaberleri
Twitter Adresimiz
https://twitter.com/coin_plugturk?lang=tr

d35bd3c5859fef75b65762af1d5e6aa9.png

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi İsmail Hakkı Polat;

ABD yönetiminde kripto para konusunda değişen bir bakış söz konusu olacak. Amerikan hazinesinin kumandasını alacak Yellen'ın 2010’lu yıllarda Fed Başkanı iken kripto paralar hakkında ilginç görüşleri vardı ama zamanla daha doğru ve anlar bir bakış kazandı. 2 gün önce Senato'daki konuşmasında kripto paralar konusunda sorulan soruya verdiği cevabı aslında olumsuz olarak görmüyorum. Açıklamada Yellen terör finansmanı ve kara para aklama gibi yönlerini vurguladı. Bu, ABD için bir sorun, doların bekasını korumak için bir varoluş sebebi. 2014 yılındaki bir Senato konuşmasında; özellikle Bitcoin konusunda internetin gelişmişliği nedeniyle, herhangi bir düzenleme yapmanın feci bir şey olmadığını ve bunu çok daha genel ve kapsamlı ele alınmasını söylemesi Yellen’in geçmişten bu yana bakışını da ortaya koyuyor. Yellen gene bu tarz para birimlerinin bir fırsat olarak kazandırılması için bir yazılı açıklama yaptı. Herkesin beklediği tarzda bir yönetim göstermeyecek, ekibine baktığımızda bunu anlayabiliriz. Amerikan hazinesinin Merkez Bankası ile beraber en önemli gündeminin kripto paralar hakkında düzenlemeler olacağını göreceğiz.

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,491
Kullanıcılar
2,335
Son üye
adberryconsulting