• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Synthetix Network Token (SNX) Nedir?Katılım
23 Ara 2020
Mesajlar
11
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
istanbul
#1
kaynak: https://kriptohayat.com/synthetix-network-token-snx-nedir

Synthetix network token, bir merkezsiz finans çözümüdür. Merkezsiz türev piyasaları oluşturulmuş ve tamamen merkezi olmayan bir yapı içerisinde kripto para ile geleneksel finansal araçlar dahil tüm ürünlere yatırım yapabileceğiniz bir sentetik kripto para borsasıdır. SNX tokenlar ise bu platformda yönetişim belirteci olarak kullanılır. SNX token sahipleri platformdaki tüm kararlarda rol oynamaktadır.

Synthetix ağı, ethereum ağında oluşturulmuştur ve bir çok merkezsiz uygulama ile entegre olmuştur. Bu entegrasyonlar merkezsiz finans piyasasının da gelişmesini sağlamaktadır.

Yatırımcıların USD, ALTIN, BTC, ETH gibi ürünlere yatırım yapabilmesini sağlayan bu borsa tamamen merkezsizdir. Bu merkezsiz yapı sizi borsa riskinden ve likidite sağlayıcı risklerinden korur.

Platformda işlem yapabilme koşulları, işlem ücretleri ve bir çok karar SNX token sahipleri tarafından alındığı için topluluk platformun kullanılması ve yaygınlaşması için neredeyse her zaman doğru karar almaya çalışır.

Synthetix protokolüne likidite sağlayarak, borsada yatırım yapan insanlara finansal derinlik sağlamış olursunuz. Aynı zamanda SNX platformunun sahip olduğu tokenlar oldukça güvenilir ve bu zamana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadığından dolayı güvenilir kabul edilmektedir.

SNX Staking Nedir?
SNX staking sistemi bir nevi kripto para madenciliğine benzer bir yapıdır. Fakat işleyişi madencilik deneyimlerinden çok uzaktır. İşin özü bu kripto parada madencilik yoktur, staking (kilitleme) vardır.

SNX staking ile geleneksel piyasalara yatırım yapabilme (USD,XAU), oldukça popüler yatırım olan BTC yatırımı yapabilme gibi seçeneklere kavuşursunuz.

Merkezsiz finans (DeFi) endüstrisinden, gerçek dünya borsalarına kadar yatırım yapabileceğiniz bu platforma SNX token stake (dondurarak) ederek veya piyasada sUSD alarak kolayca erişmeniz mümkündür.

SNX Staking (kilitleme) yaparak aynı zamanda platformdaki ücretlere de hak kazanırsınız. Alım – satım işlemleri, faiz gelirleri, yatırımcıların kaybettiği miktarlar gibi bir çok ücrete de hak kazanmanızı sağlayacak olan SNX tokenlar, dilediğiniz zaman geri çekilebilir ve kullanılabilirdir.

Kilitlediğiniz SNX token miktarının belirli bir kısmı kadar 1 dolara endeksli olan kripto para (sUSD) yi cüzdanınıza çekebilir, harcayabilir, arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Fakat Snx tokenlarınızı geri çekmek isterseniz aldığınız borcu geri ödemeniz şarttır.

Synthetix Network Token Yönetimi
Snx token tamamen merkezsiz bir yapıdır. Sadece ethereum ağında oluşturulması ile değil aynı zamanda platformun yönetimi de kripto para sahiplerine devredilmiştir.

Merkezsiz özerk toplulukların yönettiği bu kripto para, ethereum akıllı sözleşmeleri ile belirlenmektedir. Sentetik ağı üzerinde herhangi bir güvenlik açığını bulan kullanıcılar kolaylıkla topluluk ile iletişime geçebilir ve bunu düzenleyebilir.

SynhetixDAO yani yönetim üzerinde söz sahibi olan merkezsiz özerk topluluklar, platformun sağlayacağı hibeleri veya teşvikleri düzenleyebilir ve dağıtımına karar verebilmektedir.

Synthetix ekibi ilerleyen süreçte tüm geliştirme araçlarını merkezsiz özerk topluluğa bırakmak istiyor. Merkezsiz finans alanında yaratılan bu güven ve merkezsiz borsalara dair yerleşen olumlu algı ile birlikte Synthetix Exchange kullanımı gittikçe artmaktadır.

kriptohayat.com
 
Katılım
30 Ocak 2022
Mesajlar
6
Beğeniler
1
Puanları
1
Konum
Ankara
#2
sentetik ürünler dtokenler ilgimi çekiyor ama bu konuda pek Türkçe kaynak bulamıyorum varsa özelden gönderebilirseniz harika olur
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,033
Mesajlar
6,817
Kullanıcılar
2,014
Son üye
eBizInfoSys