• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Waves Akıllı Sözleşmeleri Nedir?Katılım
23 Ara 2020
Mesajlar
11
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
istanbul
#1
kaynak: https://kriptohayat.com/waves-akilli-sozlesmeleri-nedir

Rusya merkezli bir blockchain platformu olan Waves, merkezi olmayan uygulamaları (dapp) geliştirme ve çalıştırma sürecini kolay ve erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan bir Web 3.0 uygulamaları ve merkezi olmayan akıllı sözleşmeler ve çözümler ağıdır.
Platformun misyonu, merkezi sistemlerden merkezi olmayan sistemlere geçişi hızlandırmayı ve bireyin; kendi parası, varlıkları, kişisel verileri ve mahremiyeti üzerinde tam kontrole sahip olmayı hedefleyen bir ekosistem oluşturmaktır.
2016 yılında piyasaya sürülen Waves, o zamandan beri birkaç blok zinciri tabanlı çözüm yayınladı. Waves teknolojisi, blockchain sistemlerinin özelliklerinden yararlanmak isteyen geliştiricilerin ve şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.
Waves Kripto Parası Nedir?
Kısaca açıklamak gerekirse, Waves coin, diğer kripto paralar gibi belirli bir değeri alıp satmak için kısaltma olarak “WAVES” olarak kullanılan bir kripto para birimidir. Waves’in yapısı Bitcoin’de olduğu gibi açık kaynaklıdır. Ayrıca yapılan her transferi görmenizi sağlayan bir yapıya sahiptir.
WAVES, Waves ağının sürdürülmesinde ve işletilmesinde önemli bir rol oynar. WAVES, özel belirteçler oluşturmak ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. Ek olarak, WAVES jetonlarının arzı sınırlıdır. Tüm zaman boyunca sadece 100 milyon WAVES olacak.
Waves, diğer kripto para birimleri gibi Blockchain altyapısını kullanır. Onu diğer kripto para birimlerinden ayıran az sayıdaki özelliği nedeniyle mutlaka Blockchain’e ihtiyaç duymaz. Waves coin, Bitcoin ağındaki düğümler yerine düğümleri birleştiren bir algoritma yapısına sahiptir. Diğer bir açıklaması; ağdaki tam düğümlerle çalışmak yerine hafif ve tam düğümleri birleştirmesidir. Bu sayede işlem geçmişine gerek kalmaz. Kısacası basit veriler kullanarak ağ üzerindeki işlemleri gerçekleştirir.
Waves coin nasıl alınır?
Waves’i kripto para borsalarından alabilirsiniz. Lütfen kullandığınız kripto para borsasının güvenilir olduğunu unutmayın.
Waves, bugün dünyada en çok işlem gören kripto para birimlerinden biridir. 260 milyon dolarlık piyasa değeri ile ilk 60 kripto para biriminden biri olan Waves, dünyanın en popüler borsalarında listeleniyor. Binance, Kraken, Huobi, OKEx, Bittrex bunlardan birkaçı.
Waves’i bu platformlardan değil, aynı zamanda Waves’in kendi platformundaki merkezi olmayan değişim Waves Exchange’den de satın alabilirsiniz. Fakat bunun için bir waves cüzdanını ve içerisinde wavesin desteklediği kripto paralardan bulunmalıdır.

kriptohayat.com
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,531
Mesajlar
7,356
Kullanıcılar
2,395
Son üye
batsonj00