• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Williams% RKatılım
24 Kas 2020
Mesajlar
25
Beğeniler
1
Puanları
3
Konum
egypt
Web sitesi
www.freeforex-signals.com
#1
Williams% R
Larry Williams tarafından geliştirilen Williams% R, Hızlı Stokastik Osilatörün tersi olan bir momentum göstergesidir. % R olarak da anılan Williams% R, yeniden inceleme dönemi için en yüksek zirveye göre kapanış seviyesini yansıtır. Buna karşılık, Stokastik Osilatör kapanış seviyesini en düşük en düşük seviyeye göre yansıtır. % R, ham değeri -100 ile çarparak ters çevirmeyi düzeltir. Sonuç olarak, Fast Stochastic Oscillator ve Williams% R tam olarak aynı çizgileri ancak farklı ölçeklendirmelerle üretir. Williams% R, 0 ila -100 arasında salınır; 0 ila -20 arasındaki okumalar fazla satın alınmış, -80 ila -100 arasındaki okumalar ise aşırı satılmış olarak kabul edilir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Stokastik Osilatörden türetilen sinyaller Williams% R için de geçerlidir.
Yorumlama
Stokastik Osilatörde olduğu gibi gold signals Williams% R, belirli bir süre boyunca yüksek-düşük aralığa göre yakınlık seviyesini yansıtır. En yüksek yüksek 110'a, en düşük düşük 100'e ve yakınların 108'e eşit olduğunu varsayalım. Yüksek-düşük aralık,% R formülündeki payda olan 10'dur (110 - 100). En yüksek en yüksek eksi kapanış 2'ye (110-108) eşittir, bu da 10'a bölünür ve 0,20 ile sonuçlanır. % R için -20 elde etmek üzere bu sayıyı -100 ile çarpın. Kapanış 103 olsaydı, Williams% R -70 (((110-103) / 10) x -100) olurdu.
Merkez çizgisi -50, izlenecek önemli bir seviyedir. Williams% R, 0 ile -100 arasında hareket ediyor, bu da -50'yi orta nokta yapıyor. Bunu futbolun 50 yard çizgisi olarak düşünün. Hücum 50 yarda çizgisini geçtiğinde daha yüksek bir gol şansı var. Savunma, hücumun 50 yarda çizgisini geçmesini engellediği sürece bir üstünlüğe sahiptir. Williams% R çaprazının -50'nin üzerinde olması, fiyatların söz konusu yeniden inceleme dönemi için yüksek-düşük aralığının üst yarısında işlem gördüğüne işaret ediyor. Bu, bardağın yarı dolu olduğunu gösteriyor. Tersine, -50'nin altında bir çarpı, fiyatların verilen yeniden inceleme süresinin alt yarısında işlem gördüğü anlamına gelir. Bu, bardağın yarı boş olduğunu gösterir.
Low readings (below -80) indicate that the price is close to the low for a certain period of time. High readings (above -20) indicate that the price is close to high for a certain period of time. The IBM example above shows three 14-day intervals (yellow areas) with the closing price at the end of the period end (red dot) line. When the closing is at the top of the range, Williams% R equals -9. When the closing is close to the bottom of the range, Williams% R equals -87. Close is equal to -43 when the close is in the middle of the range.
Overbought / oversold
As a connected oscillator, gold trading signals Williams% R makes it easy to identify overbought and oversold levels. The oscillator is between 0 and -100. No matter how fast a safety advances or decreases, Williams% R will always fluctuate in this range. Conventional settings use -20 as the overbought threshold and -80 as the oversold threshold. These levels can be adjusted to suit analytical needs and security features. Readings above -20 for the 14-day Williams% R show that the underlying security is trading near the top of the 14-day high-low range. Readings below -80 occur when a security is traded at the lower end of the high-low range.

Before looking at some chart examples, it is important to note that overbought readings do not necessarily tend to trend down. Securities can be overbought and overbought during a strong uptrend. Closing levels that are consistently near the top of the range point to constant buying pressure. Similarly, oversold readings are not necessarily bullish. Securities may also be oversold and oversold during a strong downtrend. Closing levels that are consistently close to the bottom of the range indicate constant selling pressure.

Chart 3 shows Arch Coal (ACI) regularly reaching overbought and oversold levels with 14-day https://www.gold-pattern.com/en
Williams% R. Red dotted lines indicate a movement below -50 that occurred after an overbought reading. Green dotted lines mark a movement above -50 that occurred after the oversold reading. As stated above, overbought does not necessarily mean bearish and oversold does not necessarily indicate a bullish trend. Top and bottom collectors can act in case of overbought or oversold, but it is usually wise to wait for a confirmation move. A move below -50 confirms a decline after an overbought reading. A move above -50 confirms the rise after the oversold reading.

Williams% R is a momentum oscillator that measures the closing level relative to the high-low range over a specified period of time. In addition to the signals mentioned above, graphists can use R% to gauge the six-month trend of a security. R% 125 per day covers about 6 months. Prices are above their 6-month averages when the% is above -50%, which is consistent with the uptrend. Values below -50 are consistent with the downtrend. In this context,% R can be used to help identify the greater trend (six months). Like all technical indicators, it is important to use Williams% R in conjunction with other technical analysis tools.
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,612
Mesajlar
7,509
Kullanıcılar
2,965
Son üye
sampuranswadeshi