• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

Zayıflamak İçin Ne Yapılması GerekiyorKatılım
1 Kas 2018
Mesajlar
20
Beğeniler
2
Puanları
3
Konum
BURSA
Web sitesi
duguntrendy.com
#1
Sıcak yaz günlerinde özellikle kadınlarımızın aklına en çok takılan soru bu olsa gerek, zayıflamak isteyen yüzlerce genç kızımız doktorlara başvuruyor, plajlarımızda rahat rahat dolaşabilmek erkeklerin başını döndürmek istiyor. Fakat unutmayalım, fazla kilolar göze kötü göründüğü kadar sağlık açısından da çok zararlıdırlar.
İyi bir diyet yapmak demek, kontrolü asla kaybetmemektir. Sanıldığının aksine şişman insanlar çok değil düzensiz yemek yiyen kişilerden çıkmaktadır. Mesela ABD`de obezitenin yaygınlaşma sebebi, düzensiz bir şekilde yenen abur cubur ve fast food tarzı besinlerdir. Bu yüzden sıhhatimizi korumak için ne tükettiğimizi bilmemiz gerekir.
Şu içmek çok gerekli bir ihtiyaçtır. Beyne daha fazla oksijen gitmesini sağlar çünkü kanımızın yüzde 95’i şudur. Ayrıca böbrekler için de gereklidir, vücuttaki zehirlerin atılmasında başrol oynar şu. Metabolizmayı düzenler.

Yağ tüketimi azaltılmalıdır.

Günlük 35 gramdan fazla yağ bünyemiz için zarar teşkil eder. Bitkisel yağlar, soya, mısır özu veya zeytinyağı gibi yağlar tercih edilmelidir. Ceviz, fındık ve fıstık da değerli birer yağ deposu olma özelliğindedir. Tereyağını ve margarini çok nadiren yemelisiniz. Özellikle kış günlerinde ihtiyaç duyacağınız bu enerji deposu besinlere cevizi ve fındığı tercih etmelisiniz. Yağlar vücut için son derece önemli bir enerji deposudurlar.
Glikoz, yani şeker, beyinsel faaliyetlerin sürdürülmesi yönünden önemlidirler. Glikoz çoğu yerde karşımıza çıkar, mesela kolada veya diğer tüm şekerli besin maddelerinde. 1 bardak kolanın 30 adet küp seker barındırdığını söylersek şaşarsınız değil mi? Siz siz olun, koladan uzak durun, içindeki şeker vücut için son derece zararlıdır. Bunun yerine meyve gibi şeker kaynaklarına yönelin. Meyveli yoğurtlar bunun için ideal.

Kaynak: https://pozitifsaglik.com/zayiflamak-icin-ne-yapilmasi-gerekiyor/
 

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
3,612
Mesajlar
7,510
Kullanıcılar
2,981
Son üye
CharlesGok