• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)


KursatAelf

Kıdemli Üye
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
403
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
Alibaba’nın Mali Bölümü IEEE Tarafından Onaylanan Yeni Blockchain Standardını Almak için Aelf ile İş Birliği YapıyorSon zamanlarda Aelf tarafından sunulan Blockchain tabanlı Dijital Varlık Tanımlaması Standardı, IEEE SA Standartlar Kurulu Yeni Standartlar Komitesi (NesCom) tarafından onaylandı. Standart, kripto varlık tanımlama yöntem ve uygulamalarını belirtir. Standart; ayrıca veri yapısı, veri formatı ve ilgili varlık yönetimi operasyonu özellikleri dahil olmak üzere blockchain sistemi dijit varlık tanımlamasının niteliklerini de ele almaktadır.

Bu standardın amacı, blockchain sistemlerinde bir varlık tanımlama spesifikasyonu ile dijital varlık yönetimini geliştirmektir. Standart; blockchain dijital varlık tanımlama çözümleri tasarlayan kuruluşlar için veri biçimi referansı sağlamayı, blockchain dijital varlık uygulamaları geliştiren ve dijital varlık hizmetleri sağlayan kuruluşlar için veri yapısı referansını oluşturmayı, blockchain dijital varlık hizmetlerini kullanmayı planlayan kuruluşlar için operasyonel özellikler oluşturmayı amaçlamaktadır.

Bu standart, çapraz zincir varlıklarının çözümü ile ilgilidir. Farklı blockchain sistemleri, farklı protokoller ve veri yapıları kullanır ve bu nedenle blockchain protokolleriyle uyumlu tek tip veri formatı standartları oluşturmak ve varlıklar için evrensel çapraz zincir standartları oluşturmak gerekir. Bu nedenle, farklı blockchain sistemleri arasında çapraz zincir doğrulamasını gerçekleştirmek için varlıkların çapraz zincir transfer verilerinin birleşik yapısını tanımlamak ve birleşik bir doğrulama yöntemi oluşturmak gerekir.

Açık bir blockchain ağı olarak ekip; çapraz zincirin kullanım kolaylığına, ölçeklenebilirliğine ve güvenliğine özel odaklanarak Aelf’in çok seviyeli, ana zincir ve çoklu yan zincir yapısına dayanan bir Çapraz Zincir Transfer Protokolü (CCTP) geliştirdi. Protokol, bağımsız blockchain sistemleri arasında çapraz zincir transferlerini gerçekleştirerek farklı blockchain sistemleri arasında varlık transferi gerektiren uygulamaları destekler.

CCTP, çapraz zincir transferleri için standart bir çözüm ve blockchain sistemleri arasındaki çapraz zincir varlık transferleri için birleşik bir özellik sağlar. Protokol, aynı zamanda merkezi olmayan çapraz zincir varlık transfer hizmetlerinin inşası için standartlaştırılmış bir arayüz ve veri yapısı sağlayarak geliştiriciler için ortak bir çözüm sağlar.

Aynı zamanda Aelf, Merkezi Varlık Yönetimi ve Zincir Üstü Güvenlik Çözümünü (CAM) başlattı. Varlıkları kontrol etmek için farklı yetkiler tanımlarken, borsaların fonlara erişimini sınırlamak için blockchain üzerinde Merkez Varlık Yönetimi sözleşmelerinin kurulmasını desteklemektedir. CAM'a dayanarak Aelf; borsanın kullanıcılar adına oy vermesini ve hackerlar tarafından çalınmasını önlemek için blockchain sözleşme çözümü hakkında bir patent başvurusunda bulunduklarını, patentin ilerleme aşamasının şu anda devam ettiğini söyledi.

Aelf, kaynaklarının çoğunu daha geniş bir topluluk için ilerleyen blockchain çekirdek teknolojisine odakladı. IEEE blockchain varlıklarının uluslararası standardının onaylanması, blockchain teknolojisinin geliştirilmesine ve benimsenmesine yardımcı olacaktır. Bu; blockchain şirketlerinin çapraz zincir dijital varlıklar gibi en son teknolojiler hakkında daha fazla araştırma yapmak, blockchain ve Dağıtılmış Muhasebe Teknolojisinin standartlaştırılmasını ve benimsenmesini sağlamak ve blockchain teknolojisi ve geleneksel endüstrilerin entegrasyonunu sağlamak için iş birliği yaptıklarında elde edebilecekleri başarıları göstermektedir.

KAYNAK:
https://btcmanager.com/alibabas-fin...aelf-blockchain-standard-approved-by-the-ieee
 


KursatAelf

Kıdemli Üye
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
403
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
Aelf Enterprise (Kurumsal) v1.0.0 Önizleme 3 Resmi Olarak Yayınlandı23 Haziran Salı günü Aelf Enterprise v1.0.0 Önizleme 3 piyasaya sürüldü. Tamamen geliştirilmiş bir blockchain ekosistemi, geliştirme paketi ve temel uygulamalar ve hizmetler için destekleyici belgeler de dahil olmak üzere kapsamlı bir ticari blockchain çözümüdür. Önizleme 3; performans, ölçeklenebilirlik ve kullanıcı deneyimi açısından optimize edilmiştir. Daha kapsamlı bir ticari blockchain çözümü ile bu sürüm; geliştiriciler için güvenli, istikrarlı ve verimli bir geliştirme ortamı sağlayabilir.

Önizleme 3; kurumsal kullanıma hazır, entegre bir blockchain çözümüdür. "Ana zincir + çoklu yan zincir yapısı", "küme" veri merkezi, paralel bir bilişim sistemi, AEDPoS konsensüsü ve çoklu yönetişim modeli; çeşitli uygulamaların blockchain teknolojisiyle derin entegrasyonunu kolaylaştırır.

Genel/Halka Açık Test Ağı Kodu, Aelf Enterprise v1.0.0 Önizleme 3'e yükseltildi ve ana ağın başlatılması için gereken tüm işlevler dağıtıldı. Test Ağı Blockchain Gezgine (Explorer) ek olarak Test Android, IOS ve web cüzdanları gibi destekleyici özellikler aynı anda güncellenecektir. Aelf v1.0.0 Önizleme 3'e dayanarak topluluk kullanıcıları, Aelf ana ağının işlevsel modüllerini deneyimleyebilirler.

Aelf Enterprise 1.0.0 Önizleme 3 Sürüm Sistem Entegrasyonu

1.aelf Enterprise
• aelf v1.0.0 Önizleme 3
• DevKit v1.0.0 Önizleme 3

2.Dış Harici Uygulamalar
• aelf Blockchain tarayıcı v0.4.1
• aelf Tarayıcı Mysql eklentisi v1.0.0 Önizleme 3
• aelf Gezgin (Explorer) v1.0.0 Önizleme 3
• aelf Cüzdan v1.0.0 Önizleme 3
• aelf JS SDK v3.2.34
• aelf-bridge v0.0.9
• Nodejs v0.1.43’de aelf CLI

3.aelf Tarayıcı Uzantısı v1.1.1

Detaylı Güncellemeler

1.aelf Enterprise Güncellemeler ve Giriş

1.1 aelf v1.0.0 Önizleme 3
https://github.com/AElfProject/AElf
• Paralel işlem yürütme verimliliğini artırmak için işlem paralel gruplama mekanizması optimize edildi
• İşlem doğrulama mekanizması basitleştirildi ve işlem doğrulama verimliliği artırıldı
• Birim test verimliliğini artırmak için akıllı sözleşme birim test yapısını yeniden yapılandırıldı
• Kayıt yapılandırma şeması optimize edildi
• Kötü amaçlı düğüm işaretleme mekanizması optimize edildi
• DPoS konsensüs kararlılığı geliştirildi

1.2 Devkit v1.0.0 Önizleme 3
• aelf-boilerplate: https://github.com/AElfProject/aelf-boilerplate
• Geliştirici belgeleri: https://docs.aelf.io/
• Geliştirici dokümanları yapısının yeni sürümü
• Sözleşme geliştirme öğretim modülü eklendi
• Konsensüs, işlem ve ağ protokolü modülleri eklendi

2.aelf Harici Uygulamalar Güncellemesi

2.1 aelf Tarayıcı Mysql eklentisi v1.0.0 Önizleme 3

• Referans hatası düzeltildi

2.2 aelf explorer v1.0.0 Önizleme 3
• Tüm zincirin verileri eklendi
• Adres ayrıntıları eklendi
• Token listesi ve ayrıntılı veriler eklendi
• Sözleşme durumu ve işlemler, sözleşme detaylarında görüntülenebilir

2.3 aelf cüzdan v1.0.0 Önizleme 3

• Hata düzeltildi

2.4 aelf JS SDK 3.2.34
• Hata düzeltildi

2.5 aelf-bridge 0.0.9
• APP, Aelf Gezgin (Explorer) Uzantıları ve Aelf SDK'sı aracılığıyla sözleşme yöntemlerini çağırma farkını düzeltmek için eylem eklendi.

2.6 Nodejs v0.1.43’de aelf CLI
• Hata düzeltildi


Aelf, Aelf Enterprise v1.0.0 Önizleme 3'ün çalıştırılmasına dayalı olarak istisna durumlarını analiz etmeye odaklanacaktır. Aynı zamanda blok üretme verimliliği, sistem kararlılığı ve performansı, depolama veri yapısı ve ağ iletim verimliliği optimizasyonları üzerinde derin ve sistematik araştırmalar yapacaktır. Ekip, ekosistem yönetişim modelini ve ekonomik sistem model tasarımlarını keşfetmeye devam edecektir.

Önizleme 3, Aelf’in en son teknik güncellemelerinin ve ana ağın Ar-Ge başarılarının önemli bir göstergesidir. Ana ağ hazırlığı, ana ağ lansmanı yol haritasına uygun olarak başlatılmıştır. Yakın gelecekte daha fazla ayrıntı yayınlanacaktır! Aelf; kullanıcılara yüksek performanslı, istikrarlı ve güvenilir blockchain altyapısı sunarak mükemmellik için çaba göstermeye devam edecektir.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-enterprise-v1-0-0-preview-3-officially-released-e98cee8b34cc
 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
403
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
✅ Ne yapabilirsin? Gel bizimle inşa et!

Aelf ekosisteminin gelişimine katkıda bulunduğunuz için ödüller kazanın!
- Marka materyallerini genişletme. Örneğin: duvar kağıtları, memler ve grafikler
- İlgi çekici videolar oluşturme
- Aelf dokümanlarını geliştirme
- Aelf hakkında makaleler yazma
- Merkezi olmayan uygulamalar (DApp) oluşturma

 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
403
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
🔊 Heyecan verici haber! ELF artık ZGexchange'de!

Mevduat ve çekim işlemleri, 3 Temmuz 14:00 (GMT +8) itibariyle başlayacaktır.

Buna ek olarak ELF, 6 Temmuz 16:00 (GMT +8) itibariyle Tüm Para Birimi Vadeli İşlemleri için kullanılabilir olacaktır.

 


En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
1,397
Mesajlar
3,487
Kullanıcılar
685
Son üye
emredal