• 📌 YASAL UYARI : Forumunda yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin hiçbiri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetlerini aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar, dijital varlık, kripto para borsaları v.b. kurumlarla müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi adı altında yürütülmektedir. Burada yer alan tüm bilgi, belge, yorum, tavsiye, analizler, haber ve yazılar forum üyelerinin kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu nedenle forum içeriklerinde yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı alınması tercih ve beklentilerinize uygun olmayabilir.

    📌 ALTIN ÖĞÜT : Forum sitemizde okumuş olduğunuz bilgiler fikir verme amacı güttüğünü unutmayın! Edindiğiniz bilgileri akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeniz size kazandırır aksi taktirde doğacak olan her türlü sonuçtan kriptokulis.com sorumluluk kabul etmez.

AELF ($ELF) Blockchain (RESMİ ANA KONU)
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
Aelf Hacker Bounty Aşama 2 Başladı29 Mayıs'ta Aelf, Çapraz Zincir Transfer Protokolü'ne (CCTP) dayalı olarak 88.888 ELF ödülüyle Hacker Bounty'nin 1. aşamasını başlattı. 1. Aşama 5 Haziran'da sona erdi ve CCTP'yi hackleme konusunda hiçbir başarılı girişim olmadı ve ödül sahipsiz kaldı.

Hacker Bounty'nin 2. aşaması 16 Temmuz'da yayınlandı. Aşama 2 için ödül 1.000.000 ELF'e yükseltildi. Program, Aelf ve bir blockchain güvenlik şirketi olan CertiK tarafından düzenlenmektedir. Ortak organizatörler, DVP (merkezi olmayan bir güvenlik açığı platformu) ve SlowMist Technology'dir (bir blockchain güvenlik şirketi). Bir başka blockchain güvenlik şirketi olan PeckShield, güvenlik açığı değerlendirme ortağı olacaktır. Etkinlik, dünya çapında çok sayıda önde gelen medya kuruluşu tarafından ele alınacak ve tüm dünyadan iyi niyetli bilgisayar korsanlarını ve siber güvenlik meraklıları çekmesi bekleniyor.

Program sırasında etkinliği RT’leyen kullanıcılar da 8,888 ELF ödül havuzundan her gün 52 ELF kazanma şansına sahip olacaklardır. Programa katılan bilgisayar korsanlarının, ELF token kilitleme ve swap mantık uygulama yöntemine dayanan temel teknolojideki güvenlik açıklarını bulmaları gerekmektedir. Şimdi kaydolun ve mücadeleye katılın!

Aelf Yönetimi, bu programı Aelf’in kilitleme sözleşmesinin ve Çapraz Zincir Transfer Protokolü'nün (CCTP) ne kadar güvenli olduğunu göstermek için düzenleniyor ve aynı zamanda kullanıcıların Mayıs 2020'de başlatılan CCTP'yi daha iyi anlamalarını sağlıyor. Etkinlik, şeffaflığı sağlamak için Aelf DAO'da bir Ödül Programı olarak yayınlanacaktır. Programın taslağı, kendi kendini yöneten Telegram topluluğunda (saelf governed ) tartışıldı ve ödül, topluluk üyeleri tarafından 1 milyon ELF olarak belirlendi.

Tarih
16 Temmuz 2020 20:00 - 5 Ağustos 2020 12:00 (GMT +8)

Kurallar
• Katılımcılar, bireysel veya takımlar olarak kaydolabilirler - takım büyüklüğünde bir sınır yoktur.
• Ödül Programı, Çapraz Zincir Transfer Protokolü'nde (CCTP) güvenlik açıklarını bulmakla ilgilidir, bu nedenle Ethereum ağındaki veya Aelf’de bulunanlar dikkate alınmaz.
• 16 Temmuz'da 12: 00'de (GMT +8) Aelf Yönetimi, kilitleme sözleşmesinde 1 milyon ELF'i kilitleyecektir.
• 27 Temmuz günü saat 12: 00'de (GMT +8) bir Merkle ağacı üretilecektir.
• 5 Ağustos saat 12:00'de (GMT +8) 1 milyon ELF test tokeni, Çapraz Zincir Transfer Protokolü (CCTP) aracılığıyla Aelf test ağına aktarılacaktır.
• Etkinlik sırasında CCTP'yi hackleyebilen ve ELF test tokenlerini kendi hesap adreslerine aktarabilen katılımcılar, eşdeğer miktarda ERC20 ELF tokeni ile ödüllendirilecektir.
• Aelf Yönetimi, etkinlik sonunda hiçbir bilgisayar korsanının CCTP'sini ihlal etmediği takdirde ödülü geri alacaktır.

Kilitli Sözleşme Bilgileri
Ethereum Ana Ağ:
• Ethereum ana ağ kilitleme sözleşme adresi: 0x91517330816d4727edc7c3f5ae4cc5bef02ec70f
• Merkle Ağacı üretimi sözleşme adresi: 0x76562bD67452359b68fACbfa2d0cc9c1999F566C
Aelf Test Ağı:
• Yan zincir token haritalama sözleşme adresi: RXcxgSXuagn8RrvhQAV81Z652EEYSwR6JLnqHYJ5UVpEptW8Y
• Sözleşme Gezgini: https://explorer-test-side01.aelf.i...gSXuagn8RrvhQAV81Z652EEYSwR6JLnqHYJ5UVpEptW8Y
• GitHub'daki sözleşme kodu: https://github.com/AElfProject/aelf...ain/contract/AElf.Contracts.TokenSwapContract

Ödül Nasıl Toplanır
Çince için: WeChat - DaYuTongXue (WeChat ID: a439714) ile iletişime geçiniz
İngilizce için: Telegram - Itsu Ace (@Itsu_Ace) ile iletişime geçiniz

Hack Kanıtı
Katılımcıların Çapraz Zincir Aktarım Protokolü'nü (CCTP) hackledikten sonra hack kanıtını Aelf ekibine göstermeleri gerekir.
Hack kanıtı olarak aşağıdaki bilgilerin sağlanması gerekir:
• Hack işlemi için kod
• Hack sürecini açıklayan bir belge
• Kendini tanıtma
• ELF cüzdan adresi

ELF Kazanmak için Retweet (RT)
• Sadece etkinliği RT’lediğinizde 8,888 ELF'i paylaşma şansınız olacaktır.
• Hiç kimse son tarihinden önce (5 Ağustos) CCTP'yi hackleyemezse, tüm RT yapan kullanıcılar (etkinliğin sonuna kadar Retweet'i koruyunuz) 8,888 ELF'i paylaşacaktır!

İyi niyetli bilgisayar korsanlarını, teknoloji meraklılarını ve usta bilgisayar korsanlarını Hacker Bounty/Ödül Programına katılmaya davet etmek istiyoruz ve programın Çapraz Zincir Transfer Protokolü'nün (CCTP) derinlemesine anlaşılacağını umuyoruz. Aelf ekosisteminin nasıl geliştirileceğine dair herhangi bir geri bildirim veya öneri de memnuniyetle karşılanmaktadır!

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelfs-hacker-bounty-phase-2-kicks-off-6c7c621ba891
 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
Tahmin et Zhuling Chen şimdi ne yapıyor?

💬 İpucu: Büyük bir teknoloji şirketi ile Aelf'i ve Blockchain'i tanıtıyor olabilir.

 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
✅ Aelf Avukatı Itsu Ace, Alibaba Cloud tarafından 'Blockchain Gelişimi' toplantısına davet edildi. 🎉

Blockchain düğümlerinin istikrarlı bir şekilde nasıl çalışacağını ve kara endüstriye karşı kullanıcı çıkarlarını korumak için saldırılarla nasıl başa çıkılacağını tartıştılar.

 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
🔊 Aelf COO'su Chen Zhuling, Binance 'Off the Charts' Canlı Panelinde "Yeni Blockchain ve Kripto Uygulamaları" hakkında bir konuşma yaptı!

Canlı izleyemediyseniz, buradan izleyebilirsiniz 👉
 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
🔊 Tüm Aelf takipçileri için bir sürpriz

➡️Bu %1'i bile değil! 😊💥🔥

Lütfen bizi izlemeye devam edin! Aelf &Huawei


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Huawei Cloud: BLOCKCHAIN ile ilgili iş fırsatı nedir? Ve bunu Dijitalleşme Yolculuğunuza nasıl sığdırırsınız? Ne tür bir teknik çözüm kullanmalısınız?

 


Son düzenleme:
Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
🔊 Aelf, Twitter'da Itsu Ace ile bir AMA (Bana İstediğin Herhangi Bir Şeyi Sor) etkinliği düzenleyecek!

👉 Ödülleri paylaşmak için 5 kazanan seçilecektir!

⏰ 31 Temmuz, 12:00 - 13:00 (Türkiye saati ile)

Görevler:

1️⃣ Videoyu izleyin 👉
2️⃣ Tweet'i Beğen ve Retweetle 👉 3️⃣ Sorularınızı yorum olarak gönderin, @ 3 arkadaşınızı etiketleyin, #aelfHackerAMA Hashtag'ini ekleyin
 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
✅ HUAWEI CLOUD ☁️ X AELF

Bulut Tabanlı Blockchain Çözümleri hakkında Premier şimdi yayında! 🎬

Blockchain'in iş dijitalleşme yolculuğunuza nasıl uyduğunu öğrenin.

 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
Aelf Resmi Olarak DVP ile Ortaklık Kurdu!Hacker Bounty Aşama 2, resmi olarak 16 Temmuz'da 1.000.000 ELF'e kadar ödül ile başlatıldı. Şimdi yarışın yarısı itibariyle ödül henüz sahibini bulamadı.

Hacker Bounty programı, Aelf ve bir blockchain güvenlik şirketi olan CertiK tarafından düzenlenmektedir. Ortak organizatörler, merkezi olmayan bir güvenlik açığı platformu olan DVP ve bir blockchain güvenlik şirketi olan SlowMist Technology'dir. Başka bir blockchain güvenlik şirketi olan PeckShield, güvenlik açığı değerlendirme ortağıdır. Etkinlik, dünyanın önde gelen düzinelerce medya kuruluşu tarafından karşılanmaktadır.

Güvenlik, blockchain şirketlerinin can damarıdır. Özellikle, akıllı sözleşmelerin “kurcalamaya dayanıklı” özelliği göz önüne alındığında, kodlarda kaçınılmaz olan hatalar bilgisayar korsanları tarafından kolayca kullanılabilir. Blockchain ağı merkezi olmayan olduğundan, bir blockchain düğümündeki tek bir güvenlik açığı binlerce düğüme saldırıya neden olabilir.

Son yıllarda, haberlere bazı güvenlik olayları yansıdı ve bu da büyük varlık kayıplarına ve son derece olumsuz etkiye neden oldu. Bu olaylar; borsalar, madencilik havuzları, cüzdanlar, akıllı sözleşmeler vb. dahil olmak üzere blockchain endüstrisinin tüm yönleriyle ilgilidir. Bunlar arasında borsalar, yatırım cüzdanları ve kullanıcılara yakın diğer platformlar sık sık güvenlik olaylarıyla odak noktası haline gelmiştir. Güvenlik açıklarının yüz milyonlarca dijital varlığın güvenliğini zedeleyerek, tüm blockchain güvenlik ekosistemine karşı göz korkutucu bir tehdit ve zorluk oluşturduğu açıktır.

Merkezi olmayan güvenlik açığı platformu (DVP) bu sorunu çözmek için geliştirilmiştir. Blockchain şirketlerini, güvenlik şirketlerini ve dünyanın dört bir yanından bilgisayar korsanlarını birbirine bağlayan platform, anonimleştirilmiş güvenlik topluluğu senaryoları ve merkezsizleşme ve güvenlik açığının madencilik konusundaki konsensüsü oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanmayı hedefliyor. Merkezsizleşme, dünyadaki beyaz şapkaların ve güvenlik mühendislerinin güvenlik açıklarını bulmaya dahil olabileceği anlamına gelir ve bu hizmet gezegendeki her blockchain şirketi tarafından erişilebilir. Güvenlik açığı madenciliği, blockchain şirketleri ve beyaz şapkalar için otomatik bir ödül ödeme sistemini temsil eder. Şirketler denetlenecek varlıkları ve ödül kriterlerini belirtmeli ve mevduatı sözleşmeye yatırmalıdır. Beyaz şapkalılar, blockchain ile ilgili güvenlik açıkları ve tehditler hakkında bilgi gönderebilir ve güvenlik açığı incelemesini kontrol edebilir ve istediği zaman ilerleme talebinde bulunabilir. Bilgileri kabul edildikten sonra ödüllendirileceklerdir.

Aelf resmi olarak DVP ile ortaklık kurdu. Hacker Bounty Aşama 2'nin ortak organizatörü olarak DVP, Aelf'in güvenliğini garanti etmeye ve daha iyi bir blockchain ekosistemi oluşturmasına yardımcı olmaya devam edecektir. Bu Hacker Bounty, birçok hacker, beyaz şapka ve güvenlik meraklılarının dikkatini çekti.

Aelf, dünya çapında bilgisayar korsanlarını ve beyaz şapkaları ödül programına katılmaya davet etti. Amaç; Çapraz Zincir Transfer Protokolü (CCTP) ve kilitleme sözleşmelerinin güvenliğini doğrulamak, böylece kullanıcıların bilgi ve varlıklarının güvenliğini sağlamak ve güvenlik açığı erken uyarısını ve acil müdahale mekanizmalarını arttırmaktır. Aynı zamanda program, kullanıcıların Çapraz Zincir Transfer Protokolü'nü tam olarak anlamalarına yardımcı olur ve temel teknolojiyi optimize etmeye ve daha güvenli bir blockchain ağ ekosistemi oluşturmaya devam edebilmemiz için topluluktan geri bildirim almamıza destek sağlar.

27 Temmuz'da Aelf, Merkle Proof sürecine göre Merkle Ağacı'nı üretti. Artık kullanıcılar, Merkle Proof'ta gerekli verileri elde edebilir ve Aelf ağında Merkle ağacı kök verilerini (Merkle ağacının kök karma değeri) kaydettikten sonra takas işlevini etkinleştirebilir, takas özelliği başlatılabilir. Şu anda, Hacker Bounty programının bitiminden yaklaşık bir hafta öncesi... Kaçırmayın, hackerlar!

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-officially-partners-up-with-dvp-b2d5785017e0
 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
Hacker Bounty AMA Özeti31 Temmuz 2020 tarihinde Aelf, Hacker Bounty ve CCTP (Çapraz Zincir Transfer Protokolü) ile ilgili olarak Twitter'da Aelf’in geliştirme ekibinden Itsu Ace’in yer aldığı bir AMA’ya ev sahipliği yaptı. Aşağıda soruların ve cevapların bir metni bulunmaktadır.

S1: Aelf Neden Bir Birleşik Çapraz Zincir Protokol Oluşturmayı Hedefledi? Ve Çapraz Zincir protokolünüzün artan kullanım durumları ve değeri için ne gerekir?
Ace: Protokol; çeşitli kullanıcı durumları, iş ve senaryolar için bir standarttır ve bununla birlikte Aelf, tüm ekosistemi standarda dayalı olarak oluşturabilir ve farklı türdeki senaryolar karşısında farklı çapraz zincir yöntemler tasarlama maliyetini azaltabilir. Aelf blockchain üzerinde daha fazla ve daha popüler ve gerçek problem çözen merkezi olmayan uygulamalar (dapps) geliştirmeye çalışacağız, farklı senaryoların birçok merkezi olmayan uygulamaları daha da iyi geliştireceğiz.

S2: CCTP protokolünün benzersizliği ve amacı nedir, hangi sorunları çözüyor ve neye uygulanabilir?
Ace: Zincirlerin karşılıklı uyumlu olup olmadığına bakmadan her türlü çapraz zincir varlık transfer hizmetlerini destekleyebilir. Farklı zincirler arasında para değeri aktarmak, bu zincirler arasında varlığı aktarmak ve bir varlığın sahipliğinin var olup olmadığını kanıtlamak için kullanılabilir. Bunu yukarıda açıklanan herhangi bir senaryoda kullanabiliriz, örneğin: bazı finansal işletmeler...

S3: Protokol bağımsız blok zinciri sistemleri arasında çapraz zincir transferlerini nasıl başarır?
Ace: Aelf, ELF ERC20 tokeninin gerçekten kilitli olduğundan emin olmak için merkle kanıtını kullanır ve ERC20 tokeninin eşit değerini Aelf blok zincirinde aynı kullanıcıya aktarır.

S4: Bu Hacker Bounty etkinliğinde Aelf'in çapraz zincir aktarımına ilişkin standart protokol saldırıya uğrayarak hacklendi mi ve ana ağ haritalamasında da kullanılacak mı? Dört gözle bekliyorum.
Ace: Şimdiye kadar kimse bunu yapamadı ve CCTP kesin olarak ana ağ için kullanılıyor, aksi takdirde yaptığımız şeyler bir anlam ifade etmeyecektir.

S5: Aelf’in CCTP'si ve diğer projelerin çok zincirli protokolü arasındaki temel fark nedir?
Ace: Bunu başarmak için tamamen akıllı sözleşmeler kullanıyoruz, bunların hepsi akıllı sözleşme düzeyinde. Bu sözleşmelerde, iki zincirdeki sözleşmeleri ilişkilendirmek için indeks ve merkle proof kullanıyoruz.

S6: CCTP ilk olarak hangi blok zincirlerini destekleyecek?
Ace: Gördüğünüz gibi ETH'yi destekledik ve herhangi bir geliştirici Aelf ile daha fazla çapraz zincir işlevi oluşturmak için başka herhangi bir blockchain projesinin kodunu kullanabilir.


S7: Ekip, CCTP'yi kullanmak için diğer blok zincirleriyle herhangi bir ortaklık veya iş birliği yapıyor mu?
Ace: Böyle bir iş birliğine ihtiyacımız yoktur. Açık kaynaklı bir protokol olan CCTP, akıllı sözleşmeler tarafından uygulanır. Başka bir blockchain projesi akıllı sözleşmeleri destekliyorsa, hepsi CCTP'nin topraklarındadır.


S8: BTC Relay, erken yan zincir teknolojisine aittir. Kullanıcıların ETH üzerindeki BTC işlemlerini doğrulamasını sağlamak için ETH ağı BTC ağına bağlanır. ELF, ETH ve BTC ağı çapraz zincir işlemleri ne zaman gerçekleştirebilecektir?
Ace: Bunu yakın gelecekte yapacağız.


S9: Polkadot röle zinciri teknolojisini kullanıyor, ancak şu anda ağırlıklı olarak ETH'dir. Aelf'in CCTP'si ondan nasıl farklıdır?
Ace: Hiçbir röle zincirine ihtiyacımız yoktur. Çapraz zincirler arası aktarım yapmak için akıllı sözleşme kullanıyoruz.

Q10: CCTP avantajları nelerdir?
Ace: Kendi paralel yürütme mekanizmamız vardır, bu yüzden biraz Parachain'e ihtiyacımız yoktur. Ek orta katman zincirine ihtiyacımız yoktur. Ve sadece ETH değil, başka herhangi bir blockchain ile çapraz zincir yapabiliriz.

S11: ETH ağı olmadan gerçek bir AELF ağı çapraz zinciri ne zaman elde edilecek?
Ace: Her iki zincirdeki verilerin birbirinden geçmesi için her zaman ETH ile iletişim kuracağız, Ether'e bağımlı değiliz. Böylece başlangıçta Aelf diğer zincirin yardımı olmadan normal şekilde çalışabilir.

S12: Diğer kamu zinciri projeleri de çapraz zincir teknolojisine sahiptir. Aelf transfer standart protokolünün avantajları nelerdir?
Ace: Tamamen ya da kısmen merkezileştirilmiş bir aracı kullanan birçok proje vardır, ancak Aelf çapraz zincir tasarımı bu türden herhangi bir aracı dayanmıyor. Sadece her iki zincir üzerinde akıllı sözleşmeler yapmamız gerekiyor ve bunu kolayca başarabiliriz.

S13: Aelf çapraz zincir teknolojisinin gelecekte hangi uygulamaları olacak?
Ace: Güven ve merkezi olmayan ihtiyaçla ilgili herhangi bir uygulama, çünkü Aelf temel bir platform ve altyapıdır.


S14: Varlıkları yalnızca zincirler arasında mı aktarabilirsiniz?
Ace: Varlıkları hem zincirler arasında hem de kendi zincirimizde aktarabiliriz.

S15: Alf çapraz zincir varlık ticareti demosu ne zaman çıkacak ve topluluğa duyurulacak?
Ace: Hâlâ planlıyoruz ve duyuru tarihini gelecekte yayınlayacağız.

S16: CCTP protokolünü uygulamaya başlamak için diğer projelerle şu anda ittifaklar kurdunuz mu? Evet ise, bu protokol şu anda hangi projelerde kullanılıyor?
Ace: Böyle bir iş birliğine ihtiyacımız yoktur. Açık kaynaklı bir protokol olan CCTP, akıllı sözleşmeler tarafından uygulanır. Başka bir blockchain projesi akıllı sözleşmeleri destekliyorsa, hepsi CCTP'nin topraklarındadır.

S17: Her aktarımın onaylanması için bekleme sürelerini nasıl ele alacaksınız, çapraz zincir ile daha hızlı olması mümkün mü yoksa tam tersine daha yavaş ama daha güvenli mi?
Ace: Kısmen Aelf ile birlikte çalışan diğer Blockchain'deki onay süresiyle ilgilidir. Örneğin: Ether, Ether onay süresini hızlandırmazsa bunun hızını bizzat Blockchain'de optimize etsek de, çok daha hızlı olamazdık. Ama elbette çok daha güvenlidir.

S18: Çalışmak istediğiniz etkili platformlar arası işlemlere izin verecek mi yoksa kullanıcı varlıklarının kaybolma riski var mı?
Ace: Karşı taraf zinciri akıllı sözleşmeyi, özellikle token sözleşmesini desteklediği sürece mülkiyet Aelf zincirine geçirildiğinde CCTP gerçekten etkili ve son derece güvenlidir.

S19: Mevcut blockchain sisteminde CCTP'den daha güçlü bir güvenlik sistemi var mıdır?
Ace: Odak noktamız ve anlayışımız farklıdır. Bu sektörü araştırıyoruz ve teknolojimiz zaten sektörün en iyilerinden biridir.

S20: CCTP ile PoW veya PoS arasındaki fark nedir? CCTP protokolü neden bu kadar güvenlidir?
Ace: Birbirleriyle hiçbir korelasyonları yoktur, CCTP özünde birlikte çalışan akıllı sözleşmelerdir ve PoS ve PoW, tüm dağıtım sisteminin aynı şekilde davranmasını sağlamak için ekonomik olarak konsensüs teşvik etmektedir.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/hacker-bounty-ama-recap-9ba900b4ee9e
 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
Aelf, IEEE'nin blockchain için Dijital Varlık Tanımlama standartlarının incelenmesinde lider bir rol oynamaktan gurur duymaktadır ve CEO'muz Haobo Ma'yı DAIWG (Dijital Varlık Tanımlama Çalışma Grubu) Başkanlığı için tebrik ediyoruz.

 


Katılım
21 Mar 2019
Mesajlar
503
Beğeniler
5
Puanları
18
Konum
Türkiye
✅ CCTP nedir?

CCTP, Çapraz Zincir Transfer Protokolüdür.

1️⃣ Kullanılabilirlik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik gibi çapraz zincir sorunlarını çözer.
2️⃣ Uyumsuz ve bağımsız blockchain sistemleri arasında çapraz zincir transferlerini gerçekleştirir.
3️⃣ Farklı blockchain sistemleri arasında varlık transferlerini destekler.

 


En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
2,015
Mesajlar
4,452
Kullanıcılar
1,012
Son üye
gloryxd